НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 173
  • 283
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 247
Трениращите майчета, нали знаете, че не трябва да надвишавате обичайния си пулс драстично по време на бременноста? Веднага се отразява на бебчо.
Т.е. само леки тренировки и никакви фитнес програми - колкото и да сте тренирани отпреди!

# 121
  • Мнения: 815
Сбруни, аз съм ходила в Св. София да снимам именно това училище за бременни и мога да кажа, че Шейново е много по- добре от гледна точка на битовите условия- родилната зала е отпреди година и половинина- откриха я месец и половина преди да родя Ран- леглата не са обикновени магарета, на които да се кикерчиш- а са едни много удобнички- само леко си вдигаш краката- имат много хубав кът за бебетата- в родилната зала са оборудвани с не знам какви си модерни нещица, а в отделението всичко е много чисто и добре подредено - да им бяха подредени така и педиатрите- слънце щеше да е!

# 122
  • Мнения: 3 034
Их, брей, писателки такива, не мога да ви изчета  Laughing

Добре дошли на новите мами, приятно бременеене !  bouquet
 
Рени, аз май ще я взема тази количка, защото така се снабдявам и със столче за кола. Но пък една приятелка каза, че може да ми даде нейното столче и затова малко се чудя. Надявам се да е запазена, въпреки, че това е модел отпреди 2 години и явно толкова е ползвана. Ох, голяма съм чуденка... newsm78
/п.с. много си фотогенична  Peace/

Ивето, не сме го пропуснали и другия магазин на Бигла, много обстойно ги разгледахме и двата  Mr. Green В тази връзка да ви кажа, днес ходихме в ЩТЪРКЕЛ и стоките на Захи напр. бяха с по 1-2 лева по-евтини от т.нар. фирмен магазин - напр. бодитата с предно закопчаване са по 3 лв.  #Crazy
 
Мишенце, супер е тази стъпенка  Peace Мисля, че е много добро решение за породени дечица.

djein  и  Sbruny, и аз бях на училището в Св.София / който ме е познал и не се е обадил има подръпване на лявото ухо за наказание Sunglasses/. Честно казано мен лично обстановката ме потресе яко. Въпреки, че съм раждала и  условията в Окръжна не са по-различни, но да ви кажа не смятам за удачно това да се показва на бременни....Много мизерничко....чак ми се доплака, като знам хората в какви обстановки раждат по света /имам предвид цивилизования свят/. Направо днес ми се прища, ако може да го проспа този момент. Cry

# 123
  • Мнения: X
О щях да забравя - Мина аз също усещам бебко ниско долу като теб. Мислех, че е седалищно, но доки ми каза, че не е и при това положение сигурно ударите са о тюмручетата му. newsm78 А доколкото си спомням не ти ли бяха казали, че носиш бебето по-ниско или бъркам нещо Thinking На мен и досега ми казват, че корема ми е нисък, а не висок.  
Да, и аз си мислех, че бебо е садалищно разположен като ме удря така, но на прегледа доктора ми каза, че е с главата надолу. Корема ми май е нисък, но не съм много сигурна, защото на консултациите не са коментирали точно този въпрос. Иначе ако пия повечко течности започва такова ритане по мехура, че буквално през 1 минута ходя да пишкам по 1-2 капчици - и така 10-на пъти.

# 124
  • Мнения: 198
Да рапортувам ; 2, 450 кила сме, всичко ни е наред Sunglasses
Гледам , че всички обсъждате покупката на матрачета.
Мен днес в магазина , ме убеждаваха, че матрачето с което върви кошарката си е супер, анатомично било и т.н. и поне до 4 месец може да се спи на него без проблем. Да, ама аз и в друга тема се допитах, пък и вие казвате , че трябва допълнително матраче и сега съм в една чуденка Rolling Eyes  
А, продавачката ми е позната, няма да ме лъже , при положение , че може да ми пробута и матрак от магазина  Rolling Eyes

Между другото и мойта докторка е привърженичка на естественото раждане без упойки Peace/ добре , че и аз така , иначе не знам.... Wink/
Мерси мамчета за поздравленията Hug да са ви честити и на вас придобивките Grinning

# 125
  • Мнения: 2 274
  Иве, то и аз заради столчето, щото сега ще трябва да купувам отделно  Tired! За снимката - мерси  Embarassed! То щото съм малко сърдита, а като не се усмихвам излизам много добре на снимките  Joy!
   В Щтъркела, наистина е голяма тънкана, ама продавачките са еднииии..., ужас! Иначе аз от там взех дрешките и от Пакостник!
   Аз за матраците питах, защото в Happy Dreams на Стамболийски правят бебешки матрачета, които са 19 см. дебели и струваше 70х140 около 70-80 лв., но е само дунапрен!Ето това е: 

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 19:15 от benighted

# 126
  • Мнения: 3 034
В Щтъркел матрак кокос+малко дунапрен е 65 лв. Мисля, че това е една много прилична цена.

 За снимката - мерси  Embarassed! То щото съм малко сърдита, а като не се усмихвам излизам много добре на снимките  Joy!
  

Аз, ако не се усмихна, даже и да не съм сърдита, а просто сериозна всички ме питат "защо се цупя" - имам много неблагодарна физиономия... Joy

# 127
  • Мнения: 553
Привет и от мен!
От понеделник съм офицялно в болничен  Hug но до вчера ходих на работа. Твърде късно ми намериха замесничка и трябваше да я обучавам още малко. Но днес вече си седнах на д-то!
Накратко да ви разкажа какво ми се случи на мен днес ... вчера след баня малко протекох – нещо като водица. Сложих дамска превръзка и днес сутринта – леко полеко при доки. В единя край дамската превръзка позеленя /което значело че има истичане на околоплодни води/. Аз и преди доста време един път пак мислех че нещо ми тече, ама нищо не показа пробата тогава.
Та днес докато бях при доки, тя вика – Сега отиваш оправяш си багажа и направо в болницата която си си избрала. Викам “ок”. Отиваме с татито при Маленов в Св. София – той вика нали си носиш багажа? Сега ще те настаним, днес и утре ще ти сложим инжекции за узряване на дробчето на бебето и в неделя живот и здраве сигурно ще го вадим...
Викам – аааа! Чак и да раждам сега ли?!?!  Shocked
Та влязохме в една врата която пише че е за приемане за раждащи. Прегледа ме на гадното магаре като ме бръкна с пръсти и беше малко неприятно, направи пробата с онова капещото и нищо не позеленя. След това ме прегледа и той на видеозона и каза че за сега имам достатъчно вода и че бебето вече е голямо.
А преди това предишната ми доки казваше че ми е малко водата, а до онзи ден казваше че бебето е с една седмица назад, пък днес каза че бебето върви точно на термина си...
Ох, направо в чудо се видях 2-ма доктори, 2-е мнения!
Та както и да е – според Маленов съм си ок и другата седмица ще отида пак за изследвания.
Прибрах се във вкъщи, полежах след 2-3 часа отивам да пишкам и гледам кафяво на дамската превръзка. Е, звъннах му – той ика “А, да нормално е след такъв преглед – това ти е тапата. Днес и утре може да имаш такива слузести зацапвания”. Аз се чудя без тапа може ли да си стоя  newsm78
... Колко дълго станаааа – ама така е като не съм писала от незнам си кога! Хайде утре пак ще ви пиша!  Лека и страхотна вечер на всички ви!
А, и добре дошли на новите мами!

# 128
  • Мнения: 1 064
Добър вечер, мили дами, бъдещи ноемврийски мами! Hug
Цял следобед съм по улиците и едва преди малко се прибрах. И сега изкъпана  bath1, намазана обилно със Мустела против стрии ей ме на пред компютъра  typeuu
Честито на всички мами с нови придобивки! Peace И аз едва днес разбрах какво удоволствие е да купуваш дрешки за бебо. И тъй като и аз незнаех какво трябва, хванах една приятелка с дете на 7 месеца и с нея по магазините. В резултат на което се снабдих с 5 бодита с дълго ръкавче, 5 броя ританки, 3 гащеризон4ета и чорапчета...Това е като за начало! Та утре ме чака  wash hang 1ironing
TALI1, да не се окажеш втората обебила се ноемврийска мама?!? Wink

# 129
  • Мнения: 815
ТАЛИ, пожелавам ти бебо да задържи още малко вътре, но при всеки сигнал - веднага звънкай на доктора!!! Без притеснения- сега най- важно е ти и малкия да сте добре- а не спокойствието на лекаря.

# 130
  • Мнения: 2 249
вижте това   http://www.simoncooper.com/music.php
отдавна търса да си сваля от някъде нещо подобно-тук има само част от композициите,но може да придобиете представа-особено съм очарована от nature sounds-много искам да сваля от някъде-страшно релаксиращо ми звучи-не ми се смейте,но винаги съм си представяла кърменето на бебка точно така-на приглушена светлина и такава реласираща музика Embarassed
чуйте нещата-знам ,че ще ви харесат-ако някоя хакерка е по-оправна и намери от къде да свалим нещо подобно-цял живот ще съм й благодарна Wink

# 131
  • Мнения: 1 064
вижте това   http://www.simoncooper.com/music.php
отдавна търса да си сваля от някъде нещо подобно-тук има само част от композициите,но може да придобиете представа-особено съм очарована от nature sounds-много искам да сваля от някъде-страшно релаксиращо ми звучи-не ми се смейте,но винаги съм си представяла кърменето на бебка точно така-на приглушена светлина и такава реласираща музика Embarassed
чуйте нещата-знам ,че ще ви харесат-ако някоя хакерка е по-оправна и намери от къде да свалим нещо подобно-цял живот ще съм й благодарна Wink

Страхотно е, МЕРЕЛИНnewsm10 Ще дам задачка на мъжа ми да се порови из нет-а, ако може от някъде да свали целия албум, а те даже май са два...

# 132
  • Мнения: 2 673
   МЕРЕЛИН , мила как да чуя нещичко newsm78 Аз съм виждала някъде релакса музика..ама къде ли, пък и едва ли беше за бебишори..
Мами, мисля, че Роси 74 е права.Ако някой предпочита мнението на определена форумка, добре е да се обръща лично към нея   bouquet
   Аз да се похваля..Днес купихме страхотна ваничка за бебо със стойка. Цвета е много приятно жълто. Стойката е устойчива. Купихме ги от една мама, чисто нови са - още им стоят етикетите. В магазините са двойно по-скъпи и съм страшно доволна. А дори не бях планувала корито. Просто ми се струваше излишно. То пак ми се струва излишно, де - особено големите. Това е от по-мъничките..Има поставчици за сапунче и разни други екстри. Мамата ми подари лепенка за пъпче..не че си нямам  bouquet

# 133
  • Мнения: 3 034
ТАЛИ,  дано устискате още мъничко, а за тапата - не се притеснявай, казаха, че може да се ходи без тапа, няма страшо, но падането и било признак, че в близко време ще настъпи раждане /което не означава непременно до 2-3 дни/

# 134
  • Мнения: 2 249
karilкат отвориш страниата-там където има нотичка отпред може да се свали-при мен става с десен бутон и с flashget-ако я нямаш тая програма-там с каквото сваляш принципно-разликата с обикновенните nature saounds e 4е при тия се чува и едно туптене на сърце-нали казват че това много успокоявало бебоците-напомняло им на престоя близо до нашето сърце

Общи условия

Активация на акаунт