НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 187
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 274
   Аз пък вчера си епилирах краката и за първи път ми излязоха някакви кръвоизливчета! Никога не ми се беше случвало подобно нещо! Вчера ги нямаше, но днес като се събудих... Tired! Страхува се че ще останат, защото са като червени бенки!
  Ох, да ви се оплача: от 2 дни бебо си е боднал лакътя в пъпа ми и ме боли безумно много, направо ми се реве  Sad! Помръдва за кратко и после пак така  ooooh!! Бутам, натискам, ама не - така му е удобно на човека и т'ва е!
  Да ви питам, болят ли ви глезените  newsm78? Аз ако дълго съм била седнала или легнала после като стана страшно ме болят глезените отзад, все едно някой ми е срязал сухожилието! Като повървя малко обаче се оправям!
  Аз по-късно съм на консултация по ЖК и ще си взема болничния за 45-те дни! Жалко само, че там не ме гледат на ехограф, но поне ще разбера колко кила съм качила за месеца  Sick!
  Аз още не съм се записала за лекциите, но ако мога утре ще дойда, защото тази тема ми е интересна! Само незнам с малкия как ще направим! Утре имат часове до 12:15ч! Ако го измисля - ще дойда!
   Добре дошла Adji!
      Хубав слънчев ден на всички   bouquet!

# 211
  • Мнения: X
Здравейте на всички!

А аз миналия ден забелязах че корема ми се е смъкнал забележимо. Знам че това не означава непременно съвсем скорошно раждане, ама.. някак си съм нащрек.

Бобо ми е болен от вчера - повръща и е с разстройство.През нощта почти не сме спали. Нищо не иска да яде, нищо не задържа в стомахчето. Покрай него не мога да си довърша преготвянето на чантата за болницата. Добре поне че приключих с гладенето на бебешките дрешки, останаха да изпера само няколко неща още - столчето за кола, шезлонга, малко завивки...Кога ли ще смогна...

Октомври взе че дойде...Май скоро ще имаме нови попълнения в списъка с бебчовците. Кой ли ще е втори?

# 212
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Здравейте, момичета! И на мен ми е странно, чесъм си в къщи, но все повече ми харесва- утре ще се видим с тези, които смятат да дойдат на училището на 9 месеца- сега се записах за целия октомври и се надявам бебка да си остане в пупата до ноември Simple Smile

Софи, чудесен избор- много ми харесава този модел на Чиполино. Всъщност той е почти като Чико Дуо- само че китайско производство  Mr. Green

Аз пера бебешките дрешки на 40 градуса.

Лохиите са много неприятни, малко по- продължитен цикъл- при мен продължиха около 25 дни

gadamer, кажи за Дон Жуан- аз смятат в четвъртък да ходя да си купя билети, но едва ли ще има поне за месец напред ...

Пиесата е много хубава, ние бяхме компания от 12 човека, но не на всички им допадна все пак, макар че единодушно решихме, че си е заслужавало да я гледаме. Билети купих 2 седмици по-рано и то имаше буквално вече единични места, но това беше за премиерата все пак. Апропо, приъстваха много известни личности, почти цялата актьорска гилдия, от телевизията и т.н. Определено съм доволна, добре ми дойде това културно събитие - така за разнообразие. Утре и аз ще съм на лекцията на "9 месеца" и мога да дам повече подробности (а билетите са по 20,18, 15,12 и 10 лв.)

# 213
  • Мнения: 3 216
Пам, за името аз в началото доста се мъчех да мисля..Сега накрая така ми е все едно, че съм решила като видя бебо -"той да ми подскаже"как се казва.. Mr. GreenВашия батко не иска ли да му е кръстник, защото близначките са измислили - Антоан...ама аз нещо.............
[

Ами, той баткото като разбра, че ще е момиче, веднага й измисли име - Георга Joy Пък аз му викам - ама как го измисли, бе, мамо, то верно, че сме близко до Румъния, ама много румънско ми звучи тва име, а той ми вика - ааа, българско си е, като Георги, само че в женски род. Голям смях падна  hahaha А на мен Антоан ми харесва...
Добре дошла на новата мама Adji и леко доизбременяване!
Мишенце, дано баткото бързо се оправи  Hug И ти пожелавам смъкнатият корем все още да не индикира скорошно раждане - да поизчака още малко бебчо!

# 214
  • Мнения: 1 986
  Дени,благодаря ти за информацията  bouquetИ това ще изтърпим,няма как Wink
  Мише,дано скоро се оправи Бобо-някъкъв вирус ли го е лепнал?!?
  Бени,мен глезените не ме болят/даже да чукам на дърво smile3538нямам никакви оплаквания,с изключение на кръвното Crazy/,но и аз наблюдавам по краката си доста напукани капилярчета Thinking-купих си гелче,с което ги мажа-поне да не се появяват нови.

# 215
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте понеделнишки Simple Smile

За токсоплазмоза правих изследване в началото - отрицателен, слава Богу, резултат!

Софкобофко, много сте готини Peace

Да ви кажа как се спряхме ние на име. Бях казала на мъжа ми да мисли, исках от него да е идеята. Каза едно, нещо не го харесах... И спряхме да говорим по темата. Но едно друго ми се наби в главата, и реших да пробвам дали мога да му го "предам". Една вечер си седяхме и му казвам: давай още идеи за име! Той се замисли, и след малко изтърси намисленото от мен! Laughing Така че, въпросът е решен! Няма да ви го казвам засега... Това за мъжко име, ако случайно се роди момиче, там сме твърди - Мария, на свекърва ми. Много харесвам това име, нищо че е много употребявано, това е защото е хубаво!!!

Та така при нас...

Спането е трудно през нощта, но си наваксвам до обяд и, горе-долу се наспивам!

# 216
  • Мнения: 553
Такааа... ето ни повечето сме си у дома и не работим вече. Мислех, че ще е голям кеф, ама като не съм свикнала да си седя у дома... направо ще се побъркам  Crazy ! Място не мога да си намеря, ама си налягам парцалките и гледам предимно да лежа и седя. И съм една чувствителна и ревлива днес... Четох в списание 9 месеца как един с гипсиран крак се грижел за жена си и като се сетих за мойто мъж... колко много си го обичам и като ревнааах. Малеее, чак се учудих на себе си - не съм такава ревла!
Днес ходих да си взема болничния от доки, а после ще се разходя за да го занеса в работата. Ние от кога ще започнем да получаваме майчинство? Аз заплатата си получавам по карта, предполагам че и майчинството така ще го превеждат.
Мишенце дано вече баткото е по-добре и ти да се поуспокоиш  Heart Eyes
Ние още не сме си взели столче за колата, но мисля да си кажа да ни го подарят. Дайте съвети – какво столче е добре за бебчо?
 newsm01Бебето май се обърна преди около час – докато лежах и корема ми така започна да се криви... по едно време под ребрата имах една огромна издатина, а под пъпа – нищо! И сега ми е едно по-различно чувството вътре.  newsm32  Като казах пъп – имам си малка, гадна стрия което е точно на пъпа и се чудя после като се събере целия тоя кожляк дали ще се вижда... Вие с целулит сдобихте ли се? Ама това да ми е – бели кахъри  Party
Момичета как да направим така че да се уведомяваме като някоя роди  newsm78
Гледах някъде май при октомврийките че са си поразменили телефоните.
За името на бебчо - от начало искахме да е Алек или Алекс, ама ни казаха че било малко като на кокер шпаньол и затова май ще е Александър, пък ще си му викам Алек. И Даниел ни кефи, ама аз искам да е с буквата на татко си  Heart Eyes
Хайде после може пак да пиша, като няма какво друго да правя и ще ме търпите
  bouquet

# 217
  • Мнения: 255
Здравейте мамчета!
На патерица - честита годишнина Деничка   bouquet Още много години да се обичате и много чаршафи да скъсате Wink .
Добре дошла на Adji.
Мишенце, ти сигурно си познаваш добре детето, аз лекуват стомашни проблеми (когато са си чисто стомашни или летен грип) - един ден на преварена вода, или билков чай без мед. Това дава време на стомаха да се оправи сам. И евентуално солени бисквити - ако съм гладна.
За името - имаме две-три мъжки имена с Д, а ако е сбъркал доки - сме харесали Деница.
И по метода, който ни преподадоха на курса - повтарям имената на бебо и го чакам да реагира - с нежни побутвания, с бунтуване, или изобщо не реагира. Засега най-често положително реагира на Дарин.
А за колички - дано да стане, и ще се похваля... До довечера ще знам. Стискайте палци.
Сестра ми и Петър ги изписаха днес. Бебо много спи, пу-пу. Нейния корем е почти изцяло прибран за 6 дни. Искам и аз така  Blush
А моя корем вече се качи до ребрата.. досега можех да се навиждам  по-свободно, а сега не мога дори да се прегърбя както си знам Wink

# 218
  • Мнения: X
Момичета,
Бобо се влошава, а час за лекар успях да взема чак за утре следобяд. Повръща и има диария, плаче и е страшно кисел. Не мога нищо да му дам (прахче против диарията например). МНого ме е страх от обезводняване.
Оф, извинете че ви занимавам с това.
Гледайте си коремчетата и весело обикаляне по магазините!

# 219
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Мишенце дано нещата се оправят бързо при Вас, върлува някакъв вирус ли е, грип ли е не знам?
Много от приятелките ми се оплакаха, че са го изкарали за един следобяд, пили са парацетамол и витамин С, грипа е протичал с втрисане, повръщане и висока температура и е отминавал много бързо - за една нощ!
Момичета, пазете се много!
  bouquet

# 220
  • Мнения: X
Тоя летния грип го изкарахме като си бяхме в БГ. Не е същото сега. Сега температурата му почти я няма, само през нощта вдигна 38.
Нещо от градината е пипнал вероятно, но това силно разстройство и повръщане на фонтан направо ме побъркват.

Благодаря на всички ви за съчувстието! МНого сте мили!

# 221
  • Мнения: 183
        Здравейте мамчета!
        Гледам, че почти всички вече сте го ударили на почивка. И аз днес бях на консултация и си взех болничния лист. И двамата сме добре. Бебо си отговаря на седмиците.
        Да питам майчетата, които посещават лекциите на 9 месеца мога ли да отида без да се запиша. Решила съм утре да отида и без това имам работа по центъра рано рано, дано нещо не се промени. И ако е възможно и аз да се присъединя към вашата групичка. Само ми кажете къде и в колко часа се срещате. Благодаря ви предварително.
       Мишенце, дано Бобо се оправи по бързо. Този висус е много неприятен, давай му повече течности. За повръщането му давай СПРАЙТ, но го разгазирай предварително. Той съдържа натриев сулфат, дано да не бъркам, но е нещо което спира повръщането. Нашата лекарка ни го препоръчва при такива случаи. Давай му по малко на малки глътки.
        ХУБАВ И СЛЪНЧЕВ ДЕН НА ВСИЧКИ!

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 18:47 от mamaminion

# 222
  • София
  • Мнения: 1 067
             Да питам майчетата, които посещават лекциите на 9 месеца мога ли да отида без да се запиша. Решила съм утре да отида и без това имам работа по центъра рано рано, дано нещо не се промени. И ако е възможно и аз да се писъединя към вашата групичка. Само ми кажете къде и в колко часа се срещате. Благодаря ви предварително.     

Здравей, отговарям ти веднага!
Може да дойдеш и без да си записана, просто на входа ще си кажеш имената и ще те запишат.

За теб и за всички останали, който искат да се присъединят на път за лекциите, срещата както обикновено е в 8:50 на Метростанция Срдика, пред фонтанчето.

А след лекцията ще ходим да похапнем дружно по бременлински... така че предвидете и за това време, ако искате.

Мишенце, дано Бобо оздравее, че май си е опасничко с бебче в корема и болен батко...

# 223
Направо ми се плаче като ви чета, вече си стоите вкъщи... Аз трябва да работя до края на октомври, направо не знам как ще го избутам целия този месец. Не че не съм и аз в болнични от миналата седмица...
Днес купих първите бодита и гощеризончета и ми стана толкова мило и приятно, то било голям кеф да пазаруваш за бебето! Досега ми беше чудно как все казвате какво сте взели, снимки показвате, а аз направо съм изгубила от това, че чак сега се сещам.
Поздрави на всички!

# 224
  • Мнения: 2 673
  Мишенце,ама как така не можеш да се консултираш с Док, направо ми е чудно newsm78Не знам дали има при вас ДЕГАН.., натриев цитрат или нещо друго антиеметично в аптеките. Не му давай нищо да яде, а за пиенето - то каквото и да пийне сигурно го изхвърля. Направо не може нищо да ми хрумне въпреки богатия опит с близначките...Освен да ти кажа, че това съм го преживявала десетки пъти преди години....Давала съм какво ли не - Бисмутаналбин, хлорквинандол, смекта, йод, оризова вода,\всичките за дрис\. Ако му е побелял езика, значи е взел  да се обезводнява..Но до утре следобяд, не може да се обезводни, така че да се притесняваш - недей! Но питай за Деган, и дали има за малки деца..
Това което mamaminion те съветва за спрайт може и да е вярно, ако съдържа въпросния натриев цитрат, който на мен доктор ми го е изписвал за децата на ампули. Пробвай със Спрайт.
Добре дошла на Анджи!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт