Отговори
# 525
  • Мнения: 2 285
За 4-ти клас са горните задачи.
Благодаря, Ant! Много полезно! Flowers Tulip

# 526
  • Мнения: 381
Здравейте, как се решава тази задача?

# 527
  • Мнения: 4 137
.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 14:24 от The Invisible

# 528
  • у дома
  • Мнения: 7 147
Здравейте, как се решава тази задача?
Скоро някой беше помолил да се пише за кой клас е задачата-за 5ти бих написала едно решение,а за 7ми друго...

# 529
  • Мнения: 381
За 5 клас.

# 530
  • Мнения: 5 935
Дано не бъркам, но моето решение е следното

# 531
  • Мнения: 216
Моля за помощ за тази задача - 6 клас

# 532
  • Варна
  • Мнения: 467
Моля за помощ за тази задача - 6 клас

3*5=5*х
х=3
За 3 дни

# 533
  • у дома
  • Мнения: 7 147
Дано не бъркам, но моето решение е следното
Да кажем,че в 5 клас схване разкриването на скоби,което сериозно затруднява и част от шестокласниците,то абсурд в 5 клас да пресметне -1-3=-4 чисто и просто,защото се изучава в 6 клас.За 5 кл  бих решила и обяснила така-малко е дълго но това е положението.

# 534
  • Мнения: 5 935
Да, не съм се съобразила с класа. Но пък не се знае дали това не е задача от/за състезание, за деца с по-високо ниво на подготовка. Нека hrisisu каже дали решението ми  е ясно на детето.
Дописвам-показах задачата на внука ми - 5 клас. Не му се решаваше, но заяви, че ще положи 1/3х-3=у и ще намери у, а после и Х.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 19:27 от W

# 535
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, как се решава тази задача?
Скоро някой беше помолил да се пише за кой клас е задачата-за 5ти бих написала едно решение,а за 7ми друго...
Моя беше молбата.
Наистина от значение е какво са учили децата до момента .

# 536
  • у дома
  • Мнения: 7 147
Да, не съм се съобразила с класа. Но пък не се знае дали това не е задача от/за състезание, за деца с по-високо ниво на подготовка. Нека hrisisu каже дали решението ми  е ясно на детето.
Дописвам-показах задачата на внука ми - 5 клас. Не му се решаваше, но заяви, че ще положи 1/3х-3=у и ще намери у, а после и Х.
Това,което Ви е казало детето и вашето решение няма нищо общо.Аз не съм казала,че не може с полагане/не го предложих,защото не всеки учител го въвежда/,а че лично вашето решение е неприемливо за 5 клас-за 6 и 7 клас става,но за посочения клас не.

# 537
  • Мнения: 5 935
Къде съм казала, че има нещо общо? Съгласих се, че моето не е съобразено с класа. Просто споделих какво е решението на реален петокласник,който не ходи на курсове по математика.
Интересно ми е hrisisu да сподели решили ли са задачата и как.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 08:35 от W

# 538
  • Мнения: 381
Благодаря много, на всеки за помощта. Ние не можахме да я решим, обяснихме я на детето по начина по който я е решила svetlaem за да не се обърка с минусите понеже не са ги учили.

# 539
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Запецнах на втората половина на подточка а:( 7 клас

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 19:56 от Ала-Бала

Общи условия

Активация на акаунт