90 - дневна диета - тема 371

  • 50 426
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 711
Киселото зеле и трушията задържат вода, може заради това да не мърдат цифрите надолу.
А и пържено месо не звучи много добре.
С най- добри чувства го казвам.
Аз ви се радвам, че пишете. Събирам мотивация.

# 736
  • Мнения: 1 392
И аз се мотивирам като чета . Почнах уж два дни добре снощи гости и отиде на вятъра третия ден днес ще дояждаме и от понеделник трябва сериозно да почна . Едни -15 ако мога. Нямам движение никакво . Сутрин не закусвам, обед на работа лесно спазвам , ноооо вечерите за тежки и трудни:).

# 737
  • София
  • Мнения: 3 178
При мен е 9ти ден, вървят нещата. Много е рано да се хваля с минус, но има някакъв напредък.

Днес закусих банан, за обяд и вечеря ще пека свински врат със зеле и моркови.

Какъв хляб си купувате? Вита силует класик взех аз, но е супер гаден, едва се насилвам да го хапна.

# 738
  • Мнения: 118
При мен е 9ти ден, вървят нещата. Много е рано да се хваля с минус, но има някакъв напредък.

Днес закусих банан, за обяд и вечеря ще пека свински врат със зеле и моркови.

Какъв хляб си купувате? Вита силует класик взех аз, но е супер гаден, едва се насилвам да го хапна. Аз купувам Вита или Бонус. Витата ми е даже по-вкусен.

# 739
  • Мнения: 118
Момичета изпекох си тиква и поръсих със смлени ядки и суш. плодове и стана екстра. Засища доста.  Много съм щастлива:joy:направих седмични буркани с прясно зеле и крем супа от леща, картоф и морков.  Вчера си замразих и от зеленчуковата пица и седмицата е готова. Нямам търпение за утре:yum:пъстърва, калмари и зелена салата. В Кауфланд имаше на промоция калмари и бейби салати.

# 740
  • Мнения: 445
Наближава воден в четвъртък и се чудя дали ще издържа или да го карам плодов пак.
Когато не се прави воден, се минава на протеини след плодовия. В този случай диетата става 89 дни.
92 дни са, ако се правят трите водни.

# 741
  • Мнения: X
Loriloteta, ако позволиш ще ти дам съвет. Не намаляй грамажа на храната, само промени някои неща. Например, две-три филийки хляб е много. Една мъничка или половинка, може дори без хляб, по-добре повече зеленчуци. Не смесвай бобови - булгур и леща, леща и хумус, леща и картофи. За засищане и/или сгъстяване използвай неутрални зеленчуци, също яж пресни салати или неутрални зеленчуци на пара. Изпивай сто грама топъл бульон накрая (месен или зеленчуков, според деня). На протеиновия ден вместо готвено свинско, яж бяло месо (пиле, риба) или яйца, както и неутрални зеленчуци, гарантирам ти минус.
Не забравяй лентичката черен шоколад на въглехидратния ден.
Не смесвай плодовете - не яж тиква със сушени плодове или сушени плодове с друг пресен плод. Можеш да ядеш само един вид. За вечеря, например, яж или само тиква, или само друг плод. Ако тази плодова салата от снимката е била за теб - това е грешно. През плодовия ден се опитай да ядеш само един вид плод цял ден. Имаше един съфорумец тук, истински спец по диетата, който беше писал, че бананите дават най-добър резултат. Потвърждавам. Опитай на плодовия да ядеш само банани, освен другото е и нешестян плод и насища, и не ти скърца на корема. Шепа сурови ядки, разпределени на няколко пъти и минимум два часа разстояние между храненетата, като не трябва да надвишават пет хранения. Аз изяждам пет банана за деня и шепа сурови ядки.
Винаги вкарвам и лек спорт и пия студена вода за забързване на метаболизма.

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 17:53 от Анонимен

# 742
  • Мнения: 118
Loriloteta, ако позволиш ще ти дам съвет. Не намаляй грамажа на храната, само промени някои неща. Например, две-три филийки хляб е много. Една мъничка или половинка, може дори без хляб, по-добре повече зеленчуци. Не смесвай бобови - булгур и леща, леща и хумус, леща и картофи. За засищане и/или сгъстяване използвай неутрални зеленчуци, също яж пресни салати или неутрални зеленчуци на пара. Изпивай сто грама топъл бульон накрая (месен или зеленчуков, според деня). На протеиновия ден вместо готвено свинско, яж бяло месо (пиле, риба) или яйца, както и неутрални зеленчуци, гарантирам ти минус.
Не забравяй лентичката черен шоколад на въглехидратния ден.
Не смесвай плодовете - не яж тиква със сушени плодове или сушени плодове с друг пресен плод. Можеш да ядеш само един вид. За вечеря, например, яж или само тиква, или само друг плод. Ако тази плодова салата от снимката е била за теб - това е грешно. През плодовия ден се опитай да ядеш само един вид плод цял ден. Имаше един съфорумец тук, истински спец по диетата, който беше писал, че бананите дават най-добър резултат. Потвърждавам. Опитай на плодовия да ядеш само банани, освен другото е и нешестян плод и насища, и не ти скърца на корема. Шепа сурови ядки, разпределени на няколко пъти и минимум два часа разстояние между храненетата, като не трябва да надвишават пет хранения. Аз изяждам пет банана за деня и шепа сурови ядки.
Винаги вкарвам и лек спорт и пия студена вода за забързване на метаболизма.
Благодаря ти. Явно съм в грешка. Моя си беше тиквата и плодовете:confused
Следя и в групата във Facebook и там админите пишеха след 12   часа можели да се смесват плодовете, а варивата също да се смесвали. И аз правя едни бъркочи...булгур, боб, царевица Grinning
Ще коригирам каквото мога и няма да смесвам толкова.

# 743
  • Мнения: 1 848
Закуска-шепа боровинки
Обяд-спагети със доматен сос
Вечеря предполагам пак спагети.

Утре плодов. На плодов ден си купувам 1 ананас и го ям цял ден.Или карам на банани/манго/боровинки..или салата...според както дойде.Ядки не ям почти, черния шоколад го прескачам.Гледам да съм в калориен дефицит въпреки "порциите".
Най-смотан ми е плодово/зеленчуковия ден....тъпчеш плод/зеленчук аз поне се раздувам от тях и след 2 часа си отново гладен.

# 744
  • Мнения: 5 711
Loriloteta, ако позволиш ще ти дам съвет. Не намаляй грамажа на храната, само промени някои неща. Например, две-три филийки хляб е много. Една мъничка или половинка, може дори без хляб, по-добре повече зеленчуци. Не смесвай бобови - булгур и леща, леща и хумус, леща и картофи. За засищане и/или сгъстяване използвай неутрални зеленчуци, също яж пресни салати или неутрални зеленчуци на пара. Изпивай сто грама топъл бульон накрая (месен или зеленчуков, според деня). На протеиновия ден вместо готвено свинско, яж бяло месо (пиле, риба) или яйца, както и неутрални зеленчуци, гарантирам ти минус.
Не забравяй лентичката черен шоколад на въглехидратния ден.
Не смесвай плодовете - не яж тиква със сушени плодове или сушени плодове с друг пресен плод. Можеш да ядеш само един вид. За вечеря, например, яж или само тиква, или само друг плод. Ако тази плодова салата от снимката е била за теб - това е грешно. През плодовия ден се опитай да ядеш само един вид плод цял ден. Имаше един съфорумец тук, истински спец по диетата, който беше писал, че бананите дават най-добър резултат. Потвърждавам. Опитай на плодовия да ядеш само банани, освен другото е и нешестян плод и насища, и не ти скърца на корема. Шепа сурови ядки, разпределени на няколко пъти и минимум два часа разстояние между храненетата, като не трябва да надвишават пет хранения. Аз изяждам пет банана за деня и шепа сурови ядки.
Винаги вкарвам и лек спорт и пия студена вода за забързване на метаболизма.
Благодаря ти. Явно съм в грешка. Моя си беше тиквата и плодовете:confused
Следя и в групата във Facebook и там админите пишеха след 12   часа можели да се смесват плодовете, а варивата също да се смесвали. И аз правя едни бъркочи...булгур, боб, царевица Grinning
Ще коригирам каквото мога и няма да смесвам толкова.
Лори, не си в грешка. Позволено е смесване по начина, който си описала.

# 745
  • Мнения: X
Loriloreta, да смесиш бобови не е проблем, но се старай да го избягваш за по-добри резултати.
За първи път чувам, че плодовете могат да се смесват след 12, изрично си е написано - два плода, само от един вид. Ако решиш да заменяш плодове със зеленчуци на плодовия ден, по същия начин - цял ден или само зеленчуци, или само плодове. Опитай така и виж дали ще има раздвижване. Не си режи от грамажа, защото ще стресираш организма. Само помни на обяд да ядеш докато се нахраниш, а за вечеря - половината порция. Често ще заспиваш гладна, но ще бъдеш възнаграждавана с минус сутринта.

Оливия, хапвай сладко за вечеря на въглехидратния ден, така ще имаш запас от калории за плодовия.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 186
И аз потвърждавам, и при мен в плодов само на банани дава добри резултати. Момичета, ако имате воля не прескачайте водния. Да, трудно е, но винаги има добър минус, а не знам на какво се дължи, но на следващия ден преливам от енергия

# 747
  • Мнения: 1 848
Katniss Благодаря ти за съвета! Не бях се сещала, че затова на плодовия ми е много трудно. Ще опитам.Благодаря отново!

# 748
  • Мнения: X
Да, опитай, захарта би трябвало да е енергия за следващия ден. Хапвай и черен шоколад, пак по същата причина.
Пробвай вместо ананас следващия плодов ден да си на банани и ядки и виж как ще се чувстваш.

# 749
  • в окото на щастието !
  • Мнения: 736
Добро утро! Примъквам се и аз🤗
Преди 10 години правих този режим който промени живота ми към по- добро 🙂" От лелка станах кака" както се изрази една приятелка от темата (Инка-привет! )
Запазих теглото си горе долу в прилични граници и бях доволна от себе си. Април месец обаче имах стресова ситуация, цяла седмица не хапнах нито залък, и после неусетно за 8 месеца сложих 15 кг без да съм си променяла много навиците. И така  - реших да сложа ред в държавата и от 1 февруари отново завъртях четворките 🙂 Резултат от 1 - вата загряваща - 2.400.Доволно.
За днес -
 закуска 2 мандарини
обяд - пилешка пържола и карфиол на пара
вечеря - ще е 2 варени яйца и пак карфиол.
Пия засега 2 литра вода, ала трябва да стигна 2.700.
Цел - 15 кг, ама ако сваля повечко - добре дошло 🙂
Прегръдки и пишете 🤗

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 12:29 от bobybonta

Общи условия

Активация на акаунт