Приятелят ми е пуснал голям корем-как да го накарам да го свали?

  • 4 122
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Още като се запознахме и тръгнахме имаше корем, който не ми беше много по вкуса, но с времето някак свикнах и спря да ми боде очите. Но преди поне ходеше да рита и положението беше малко по-добре, преди около 2г разтегна адуктор и вече не може да се натоварва както преди, дори цял мач не може да изиграе, оплаква се че почва да го дърпа. Не е никак дебел, даже обратното, 174см, 72кг, даже съм го виждала 68 и пак си е същия. Внимава по колко яде, храни се нормално, даже малко като гледам другите по колко ядат.На фитнес за нищо на света нямало да иде, било тъпо, скучно и не знам си кво, по-скоро щял да тича в парка. Но до тичането така и не се стига. Да беше на 40-50 ок, ама още на 30?? Имате ли идея дали бягането ще помогне, какво трябва да яде (за захарта и тестото ясно), Единствено пустата бира не ще да спре, пие си през вечер по 2-3 чаши, но поне я намали като го натиснах. Какво още може да се направи?

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 212
Това е така нареченото бирено коремче, няма да се оправи ако не спре бирата, дори да се скъса да тренира.
https://www.webmiastoto.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0% … 1%80%D0%B5%D0%BC/
ето тук има и друго обяснение.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 571
Склонен ли е да ходи на плуване?

П.П. За фитнеса бърка, но...

В предишна тема си писала, че и двамата яде вечер по много и ядете боклуци. Това трябва да спре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Горкия човек...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Абсолютно!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, бягането много помага. Аз първо стягам ръцете и корема

# 6
  • Мнения: 40 924
Не те осъждам, защото както за някой мъж може да е не приемливо (до степен на отвращение) да прави секс с затлъстяла жена, така и за жена може да е неприемлив мъж с корем. Обаче като чета цифрите от поста ти мъжът ти не е затлъстял, а нещата опират до липса на тонус на коремната стена. Т.е. мускулите му са отпуснати и с времето се разтеглят още повече. Това може да се подобри с малко коремни преси, но никога няма да изчезне, ако той не свикне да ходи с винаги полустегнати коремни мускули. Аз лично съм така и ако се опитам да си отпусна коремните мускули докато стоя права имам отвратителното усещане на издуване на корема и че ще се пръсна, ако подскоча.  Та ако свикне винаги да ходи с прибран корем нещата ще се подобрят и това ще му стане втора природа. Нека някой не ми казва, че е невъзможно, защото първо, аз го правя. И второ, същото се наблюдава с челюстните мускули например - да сте виждали хора да ходят с отворена уста? Ами не, защото челюстните мускули винаги са лек стегнати (мускулен тонус му се вика). Проблемът е, че аз съм така от дете и не знам дали може възрастен човек да се научи. Ама пробвайте, ако признае, че има проблем и приеме да го подмушваш непрекъснато като забрави (както с дете, което се изгърбва), може и да стане. И малко преси няма да навредят, става и у дома. При липса на тлъстини няма нужда от бягане (не, че ще навреди).

П.П. С годините от разпъването може и при мъж да се стигне до някаква диастаза, като при бременни жени - все пак напълненият с бира корем прилича на натиска на бебето Wink :

http://www.nenadiastazata.com/wp-content/uploads/2018/12/Diastaza_Pic.jpg

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 17:09 от Черна станция

# 7
  • Мнения: 9
Склонен ли е да ходи на плуване?

П.П. За фитнеса бърка, но...

В предишна тема си писала, че и двамата яде вечер по много и ядете боклуци. Това трябва да спре.
То главно аз прекалявам, но от около две седмици се старая доста, махнах картофите,макароните и шоколадите. Още не сме изчистили всичко вредно напълно, доста ни е трудно.Той си е така с корем още от преди, а помня имаше дълъг период, в който се хранеше доста изчистено. Дори като дете ми се споделял, че е бил супер активен всеки ден и си е вървял слаб, но с коремче. В никакъв случай не изпитвам отвращение, но просто още е млад мисля да се оставя така. Ако си търсех мъж с преса нямаше да съм с него, само малко да го прибере, след хранене особено става като бременна хлебарка, както той се шегува.😂

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 17:15 от EvelinaA

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Докато не спре бирата няма да може да махне корема, дори и да гладува. Ако успее да я спре, кратък период на много ниски калории или глад + витамини и минерали стопяват коремните мазнини. След това кардио след ядене на въглехидрати, но май няма да може да пие.

Има добавки като магнезий, цинк, Д3, коензимирани В комплекс, инозитол, ниацин, селен, йод към, които помагат корема да се стопи, но не правят чудеса.

Някой писа за прибиране на корема - при мазнини в корема това не помага.

Системното недохранване води до натрупване на коремна мазнина, особено с калории от бира ако се прекалява.

Аз не бих излизала с такъв мъж и не зная защо си тръгнала с него, след като коремът му те е боцкал още в началото.

Ако той самият не иска или не може да спре бирата  няма оправия. Губиш си времето, коремът му няма да спадне, един ден ще ти писне и ще си тръгнеш и само дето ще си си загубила времето с воняща на бира бъчва, която никога не те е привличала и задоволявала визуално.

# 9
  • Мнения: 40 924
Някой писа за прибиране на корема - при мазнини в корема това не помага.

Знам, така е. Но ако си чела внимателно тя написа "Не е никак дебел, даже обратното, 174см, 72кг, даже съм го виждала 68". От това предположих, че проблемът не са тлъстините, а отпуснатият корем. И понеже съм виждала много слаби хора с отпуснати кореми, дадох съвет встрани от рутинната практика.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Каква воняща бъчва?!?! Човекът през вечер пие по 2-3 чаши, не е като да се налива. Има си такива хора, дори и слаби да са, пак имат корем. И то предимно мъже.

Жал ми е за мъжа. Човек не е само външен вид, но явно за неговата приятелка друго няма.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 501
Николета, ти ли си?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279

Хахаха, в 10-та !

# 13
  • София
  • Мнения: 28 571
Хм, ако и като дете е имал корем, може би има някакъв хормонален проблем. Иначе те разбирам, и аз не харесвам "бременни" мъже, както и напомпани батки. И двете крайности са ми...

# 14
  • Мнения: 30
Някои хора няма да се съгласят с мен, но няма такова нещо като бирено коремче. Коремчето обикновено не е от бирата, а от мезетата, както казват опитните пивовари. Подуването от бирата е временно, тя дори е мощен диуретик и помага за извеждането от организма на вредни вещества.

За съжаление свалянето на каквото и да е излишно по тялото не става без движение и воля от страна на онзи, който си го носи. А доколкото разбирам от написаното от вас, има проблем с желанието на мъжа ви сам да си помогне. Бих ви посъветвала единствено да подходите търпеливо и внимателно, защото много хора, които биват критикувани по обиден начин за външния им вид, минават в режим "инат" и още повече не искат да се погрижат за проблема.

Успех Simple Smile И не винете горката бира за коремчетата! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 149
Иначе било грозно, когато мъжете гледат външния вид на жените и не било джентълменско да се отреже жена заради килограмите. Ох, майко..
Как пък във всяка тема, дори проблемът да не е толкова сериозен, в случая аз не виждам и проблем, все ще се намери съвет да се зарязват.

# 16
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Някой писа за прибиране на корема - при мазнини в корема това не помага.

Знам, така е. Но ако си чела внимателно тя написа "Не е никак дебел, даже обратното, 174см, 72кг, даже съм го виждала 68". От това предположих, че проблемът не са тлъстините, а отпуснатият корем. И понеже съм виждала много слаби хора с отпуснати кореми, дадох съвет встрани от рутинната практика.

Теглото му не е ниско за ръста, но може да няма мускули, а само корем, което е най-лошата комбинация за здраве и външен вид. Щом е слаб и с корем, дори когато е спортувалси има проблем с коремни мазнини.

Каква воняща бъчва?!?! Човекът през вечер пие по 2-3 чаши, не е като да се налива. Има си такива хора, дори и слаби да са, пак имат корем. И то предимно мъже.

Жал ми е за мъжа. Човек не е само външен вид, но явно за неговата приятелка друго няма.

2-3 чаши бира през вечер си е битов алкохолизъм. Той е само на 30г. След 10г може и по 3 чаши ракия да изпива всяка вечер. Собствения ми мъж го гоня да спи на дивана след чаша бира, а нито има корем, нито пие алкохол всеки месец.

Хубаво си има такива хора, но авторката явно не може да го диша, та чак тема отворила, а не му е харесала корема още като се запознали.

Прочетете статията от линка на pepa60 във втория пост на темата! Там е обяснено защо на някои хора им пониква корем и защо кореместите мъже отвращават жените

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Много са ти сбъркани понятията за битов алкохолизъм. При това го казва човек, който не близва и капка.

# 18
  • Мнения: 8 885
Аз съм от жените, които не харесват мъже с шкембета и мен лично ме отблъскват, ако говорим за физически отношения. Иначе, естествено, ми е все тая.

Всеки човек складира мазнини по различен начин. За да се натрупат, значи че се приемат повече калории от изразходваните. За да бъдат изгорени, човек трябва да промени хранителните си навици дългосрочно, не под формата на двуседмична диета. А иначе хармоничното тяло е резултат и от физическа активност и целенасочени тренировки. Лошото е, че като нация нямаме такава култура на движение - изключително малко младежи и съответно възрастни след това, тренират нещо.

Ако приятелят ти няма мотивация, нищо няма да постигнеш колкото и да мрънкаш. Започнете заедно да спортувате, ходи с него на тренировка. Това, че е разтегнал мускул преди време е оправдание Wink

# 19
  • Мнения: 1 201
Купете си колела и карайте заедно. Хем ще сте в добра форма и ще се забавлявате заедно.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 501
Да, това е хубава идея - спортувайте заедно. Тичане, планина, фитнес, колоездене - каквото ви харесва.

# 21
  • Мнения: X
Ами ако на човека си му е добре така!?
Не е затлъстял, има корем само явно. Чак "като го понатиснала" пиел по-малко. Ужас, горкия човек! Явножена му определя колко да пие, какво да яде, как да изглежда. Много ми стана жал за човека, наистина. Все по-често забелязвам жени, които постоянно се налагат и мачкат мъжете си,след време реват че" нямало истински мъже" или "мъжът ми изневерява/заряза ме".
Факта че вие търсите начин да свали той корема ми изглежда като задушаване. Човека ако иска да сваля корем, ще си търси той начин. Ако не иска, значи така си му е добре.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 571
Е, на някого може да му е добре да се къпе всяка неделя редовно, но много малко жени ще го изтърпят.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 605
А ако тоя изявен корем беше в резултат на някакво заболяване? Тогава какво? Пак ли щеше да го натиска? Това робуване на външния вид ми е непонятно.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 571
Ако беше в резултата на заболяване, е друго.

За мен външният вид на сексуалните партньори е важен – трябва да ме привличат. Говоря за хигиена, чисти дрехи, приличен външен вид (което изключва шкембе), не някакъв Робинзон Крузо, който залага на естественото.... Ако беше колега, съсед... Не ме интересува, ако иска да е постоянно бременен в 9-и месец.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Явно авторката е като теб. Аз съм си падала страхотно много по непривлекателен на външен вид човек. Можеш да обичаш и без другият да е манекен. Поне аз мога. Жалко е да робуваш на стереотипи.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 571
Оооо, не, никак не държа на менекени. Искам мъжът до мен да е спретнат, което изключва шкембе, провиснали, мазни коси и подобни.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Той си е така с корем още от преди, а помня имаше дълъг период, в който се хранеше доста изчистено. Дори като дете ми се споделял, че е бил супер активен всеки ден и си е вървял слаб, но с коремче. В никакъв случай не изпитвам отвращение, но просто още е млад мисля да се оставя така. Ако си търсех мъж с преса нямаше да съм с него, само малко да го прибере, след хранене особено става като бременна хлебарка, както той се шегува.😂

Явно си е такъв.

# 28
  • Мнения: 40 924
Явно авторката е като теб. Аз съм си падала страхотно много по непривлекателен на външен вид човек. Можеш да обичаш и без другият да е манекен. Поне аз мога. Жалко е да робуваш на стереотипи.

Да де, ама си си паднала в момента, в който то си е бил непривлекателен, защото това не е било важно за теб. Няма лошо. Но аз лично съм против запускането на хората след брака. Важи и за мъжете, и за жените - омаяли другия със секси визия и после, като партньорът е вързан вече, му отпускат края и почват да се запускат - килограми, облекло, хигиена, алкохол и прочее. И се оправдават с изключително гадното и лицемерно клише "ако ме обичаш ще ме харесваш каквато съм"... Да, бе, нали.  И не говоря за остаряването, всички стареем и е ясно, че на +50 не изглеждаме като на 25, нормално е по бански да не сме като за журнал, ама полагаме усилия с дрехи поне да сме с добър силует, а не с шкембета като баскетболни топли или задник като манастирска софра (плагиатствам Ботев).  Говоря за хора около 30-те, които вече са му отпуснали края. Ми нормално е половинката им да не ги харесва и да не се възбужда вече от тях. Нормално е и това да не и пречи, де, не искам да абсолютизирам. Но е гадно за няколко години изцяло да си смениш визията, с която си омаял/а другия и да изискваш от него да се примирява, понеже бил длъжен.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Абе не съм много съгласна, защото имах пред очите си съвсем друг пример, но не е в това въпросът тук. Все пак в случая той винаги си е бил така. Сега не е станал някой шкембест чичко, поне авторката не пише - мъжа ми не може да се наведе, а в корем все едно е глътнал две футболни топки. Дава мерки момичето, не е трагично положението. Да, вероятно в резултат от обездвижване и кофти храна положението се е влошило, но е далеч от търкаляща се топка доколкото схващам. Ти го наричаш неглижиране и запускане, аз го наричам последица от нормалния ход на времето. Нито по-млади, нито по-здрави, нито по-красиви ставаме, метаболизма умира, появяват се здравословни фактори и прочие. Вместо да се чуди как да го накара да свали корема, което за мен е почти мисия невъзможна и то с кански усилия, по-добре да работят двамата в посока на това да не става по-зле. Да помисли как да го мотивира, тя си го познава. Щото той не пожелае ли, тя и да му мели, файда няма.

# 30
  • София
  • Мнения: 28 571
Не, не си е бил винаги така - бил е с по-малък корем.
Размерът е от значение, пък.

# 31
  • Мнения: 8 885
Все тая, че на някой не му е проблем шкембе, ако за друг то е проблем. Хората сме различни. Темата е за авторката, която не харесва това, че половинката й е увеличила обема около пояса.
След като жените се чудят какво да си имплантират в тялото заради мъжете - не малка част от операциите за увеличаване на бюст са продиктурани от мъжете, не виждам защо и ние да нямаме предпочитания към външния вид на мъжете.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 567
Мъжете не са кученца, които да дресираш, натискаш и контролираш. Това е супер странно отношение, той някак не може ли сам да се досети, че трябва да се пооформи, ами жената до него да му нарежда и дудне. Това ми е странното на мен, иначе всеки да има право да харесва или не шкембета и техните собственици.

# 33
  • Мнения: 146
Имате ли идея дали бягането ще помогне
категорично

обаче както казват бабите* - насила хубост не става ...много зависи от характера на човек, ама не изключвай да откриеш третия закон на Нютон Satisfied

т.е. има огромна разлика между да му предложиш да тичате заедно и да му кажеш да ходи да тича шот му е голямо шкембето



*да ме извиняват дядовците

# 34
  • Мнения: 3 310
Разбира се че физическата активност ще помогне. Ако иска да си пие калориите, трябва да консумира по-малко от храната. Елементарен физичен закон.
Мазнините, които носим в тази част на тялото си са най-опасните. Смятам че е късметлия че има човек който го е грижа за него и иска да му помогне.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Въпросът е той да вижда грижата по същия начин ама едва ли.

# 36
  • Мнения: 3 310
Трудно е, защото е неприятна тема, няма спор. Но е много по-добре някой да те ръчка да се движиш и да се храниш здравословно, от колкото да ти готви любимите мазнотии и да ти прави компания за биричките. Винаги съм се чудила на тези жени, които гордо показват коремите на мъжете си след като са се задомили, видиш ли колко добре го гледали.

# 37
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
А ако тоя изявен корем беше в резултат на някакво заболяване? Тогава какво? Пак ли щеше да го натиска? Това робуване на външния вид ми е непонятно.

Изявеният корем е признак на лошо здраве. В линка от втория пост е обяснено  

Голем корем = нисък тестостерон.

Тогава трябва да се лекува.

Никакво каране на колело и спорт не помагат да се махне корема. Питър Атия е спортувал активно, карал колело в планински райони с часове, хранел се е чисто и коремът му растял. Ето тук има снимка преди и след диетата:

https://www.motleyhealth.com/diet-and-nutrition/peter-attias-mis … -world-of-obesity

Корем се сваля с диета. От опит говоря  Аз намалиха калории до 1200 на ден, тичах като бясна всеки ден, не вкусвах капка алкохол и коремът ми растеше. На правилната диета свалих 15 кила за 2 месеца и точно от корема. Обиколки на бедра и ръце не мръднаха. Оттогава ям както си искам, долу горе, но чисто, никакви безалкохолни, бисквити, маргарин, никакви сладки плодове и алкохол. Имам един свински ден седмично и тогава мога да ям и пия всичко гореизброени без маргарин и транс мазнини и без безалкохолни с подсладители.

И да, като пуснах корем ме натиснаха да го свалям мъжът ми, майка ми, джипито ми. Много добре направиха, защото ако не се бях стегнала можеше и да не съм жива или да съм инвалидизирана след рак, инфаркт, инсулт.

Мъжът ми си призна, че ако имах подобен корем като сме се запознали, въобще нямало да се заинтересува от мене, защото би си помислил, че съм бременна тоест заета. Или, че не съм се изакала сутринта, ха ха.

Мъжете с корем, мазна коса и кожа правят лошо впечатление.

# 38
  • Мнения: 149
Добре е да се прави разлика с типичното затлъстяване от мързел, като всички доста добре знаем за какво говоря и няма нужда от обяснение, и корем, който може да се дължи на много неща, но не и задължително на лошо здраве/начин на живот. За кожа и коса не мога да говоря, не съм специалистче в сферата.
Имам приятели, които всяка вечер пият бира, наричайте ги алкохолици, но са сериозни мъже, бащи и любящи съпрузи. Нито един от тях няма корем, а ядат и дюнери също, пици като цяло гамата фаст фууд, но просто са в калориен дефицит заради работата, която работят.
Всеки организъм е различен. Диетата е важна. Хубаво е да има консултация със специалист, но не е задължително, а и не всички са с организма като на Питър Атия, за да се нуждаят от специално ядене, за да отслабнат. А и не е казано, че всички трябва да стават като него. Много добре изглежда и на снимката преди диетата си.

# 39
  • Мнения: 3 310
Изключенията, които не могат да отслабнат с нормален дефицит са много малко. Доста често послъгват в твърденията си колко ядат, и избягват да споменат в Събота и Неделя вечер какво се е случило когато им е доскучало.
Много малък процент от средностатистическия Пеньо е издул корема след определен брой години съвместен живот с жената по причина различна от бирички, ракийки, мусакички и пърженко.

# 40
  • София
  • Мнения: 30
Има и слаби и високи хора с коремче от тлъстинки. Без да са пили бира.
Оправя се за 2-3 месеца с диета и упражнения.
Тичане, скачане на въже, коремни, планк и вдигане на краката от лег по гръб.
Храната - плодове, зеленчуци, мляко, кашкавал, сирене, яйца, ядки, боб, леща, грах. Без пържено, даже може и сурово, а боб и леща - консерва, може и салата лютеница с боб, зеле с моркови, но без майонеза. И без газирани напитки, ама ако чак толкова не може без една бира на 2 дни, не го лишавай горкия, важното е да тренира здраво и да не яде боклуци. И да се изпотява здраво от тренировките, нека си създаде навик и да тренира всеки ден, дори и по малко, но да си е навик. Като свикне, ще видиш и плочки, а не "плоча".
За височината и килограмите - може да е 1.80, 70 кг., слаб и пак да е с коремче и паласки, трябват си упражнения и да хапва от горните неща.
В началото ще му е трудно, на след седмица ще свикне. Нека не се изсилва в първите дни, но да вдига повторенията всеки ден, дори и да е с едно. 100 коремни ще ги прави след седмица, ако е сериозен, а даже и двуразово - сутрин и вечер.

Има и мнение, че не е важно какво ядеш, а как тренираш, но това важи, ако тренираш наистина сериозно и по много и си свикнал. За хора, които не са тренирали отдавна и са пуснали коремче, това няма да помогне, нека си направи диета и тренировки. Ако е сериозен, това лято като отидете на море ще трябва да го пазиш от погледите на самотните девойки на плажа. Успех със спорта.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 06:58 от Milen Donev

# 41
  • Мнения: 1 112
защо трябва да караш някого да прави каквото и да е било, ако той не иска ?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Щото ТЯ иска. Думата на жената е закон вкъщи иначе започва война 😋

Майтапа настрана, но той ако се хване да напраска едни плочки, после пък авторката може да дойде да реве как му се лепят жените и тя ревнува.

# 43
  • Мнения: 1 112
Щото ТЯ иска. Думата на жената е закон вкъщи иначе започва война 😋

Майтапа настрана, но той ако се хване да напраска едни плочки, после пък авторката може да дойде да реве как му се лепят жените и тя ревнува.

недей , може да реши, че иска плочките да са 8, а не 6 Smiley шегувам се

# 44
  • Мнения: 146
г-н Донев е написал подробен инструктаж, остава само Евелина да убеди гажето си, че той го иска.

ПП: плочки не се изкарват толкова лесно Grinning но пък и не се губят толкова лесно ..

# 45
  • Мнения: 40 924
защо трябва да караш някого да прави каквото и да е било, ако той не иска ?

На този принцип тя пък ще откаже секса, защото секс с корем не я възбужда. И той няма прави да я кара насила.
Та в семейството са нужни някакви компромиси и е нормално да полагаш усилия за другия.

# 46
  • Мнения: 1 112
Добре, тя сега не го харесва, а ако не го промени, на 40 как ще са нещата според теб ? Ако няма промяна, да си търси някой по вкуса, какво е виновен човека.

# 47
  • София
  • Мнения: 28 571
Тя си е намерила такъв по вкуса ѝ, но после той се е променил.
А ако се тъпче и/или налива, определено е виновен, че е пуснал по-голямо шкембе.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Абе той човека ако почне да нищи нейните недостатъци, които му бодат очите, кой знае кой ще излезе по-голям грешник ама айде.

Пък и тя написа, още отначало корема му не й е бил по вкуса. Ама си затворила очите. Пък сега зор да го променя. Да не беше му губила времето поне.

# 49
  • Мнения: 1 112
писнало му е на човека и го е ударил на живот, решил е, че един път се живее.

# 50
  • София
  • Мнения: 28 571
Ами да започне, негово право. Той избира кои нейни недостатъци да приеме и кои – не. Тя прави същото. Тя написа, че в началото е приела по-малкия му корем, по-големия не приема, не че търси манекен, с по-малкия няма проблем.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Мъжете са по-лежерни в тия неща сякаш. Писне ли му, после ще четем тука "толкова добре си живеехме, толкова го обичах, а той ме заряза без причина".

# 52
  • София
  • Мнения: 28 571
Е, и? Мъже много. Никой не е длъжен да търпи бременни мъже до себе си, ако не иска. Ако иска, друг въпрос.

# 53
  • Мнения: 12 784
Четох само първа страница. Разбирам я авторката, и аз мразя отпуснат корем.
Няма как да го накараш насила, но ако той иска, нека да прави упражнения за коремните мускули. Не е дебел в никакъв случай, само малко да се стегне.
Бягане в парка няма да му навреди, ще има общо стягане. Честно казано, на мъжа ми изчезна коремчето (с което се бях примирила и рядко съм му споменавала), само от един час на ден тичане в парка. Така че е възможно, макар че не разбирам защо стана така - все пак не тича с корема, а с краката! Wink
Две чаши бира - то зависи от чашите. Beer Някой, който ми забранява да пия бира, бих го намразила на минутата. Откъде накъде! Тези неща аз си ги решавам, хайде моля ви се!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Да де, мъже много ама с тия претенции едва ли ще се редят на опашка. Пък и за да имаш изисквания към отсрещния означава, че и ти предлагаш нещо на ниво. Като чета менюто на авторката, едва ли е така.

# 55
  • София
  • Мнения: 28 571
Да де, мъже много ама с тия претенции едва ли ще се редят на опашка. Пък и за да имаш изисквания към отсрещния означава, че и ти предлагаш нещо на ниво. Като чета менюто на авторката, едва ли е така.
Съвсем нормална претенция. Да не мислиш, че мъжете нямат изисквания към външния вид на партньорките си?

# 56
  • Мнения: 146
с темата си буквално пита как да накара мъжа си да свали някое кило, не под какъв претекст да го зареже.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Въпросът е, ако прекали с натиска, дали няма той да я зареже. Щото то е нож с две остриета.

# 58
  • София
  • Мнения: 28 571
Дали тя ще прекали с натиска, дали той ще прекали с шкембето... Рискове винаги има.

П.П. И аз карам мъжа ми да тича в парка, имаме уреди в нас – да ги ползва, карам майка ми да се движи повече... Освен поради чисто естетически причини, здравословно също е много важно да не се прекалява със сланинките по тялото.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 12:35 от milenaka

# 59
  • Мнения: 146
карам майка ми да се движи повече... Освен поради чисто естетически причини, здравословно също е много важно да не се прекалява със сланинките по тялото.
ако ти се дърпа я зарежи. Никой не е длъжен да търпи дебели майки..! Ще си намериш нова майка в по-добра форма, даже вече си на правилното място. Едно време кви майки имаше..

# 60
  • София
  • Мнения: 28 571
Е, не всеки може да зареже майка си и да я остави да си вреди.
Липсата на движение, затлъстяването, наднорменото тегло са сериозен рисков фактор.

# 61
  • Мнения: 2 275
Съдейки по другата тема на авторката, 
те И двамата си се тъпчат и пийват здравата вечер.
По-скоро промяна трябва самата тя да направи в менюто вечер, а също и количеството. Естествено без да обявява "от утре на режим и без бира".
С други думи и за двамата храна и пиене с мярка. Да се надява някой, че някой ще се промени заради друг човек е малоумно. Промяна може да има само , ако е осъзната и желана.

# 62
  • Мнения: 40 924
Не може да храниш един мъж "с мярка", особено женска мярка. Ще стане нацупен и свадлив. Истината не е в яденето като врабче, а в спортуването.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Истината не е само в яденето, нито само в спортуването, а в комбинация от двете. Щото и аз съм ходила яко на фитнес месеци наред, почти всеки ден ама докато не барнах храненето ефект нямаше никакъв.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 571
Да, задължително трябва и двете.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Ама първото задължително е И той да го иска.

# 66
  • Мнения: 3 310
Оф, мале сега като казахте видях че това е авторката на темата "вечер ям като прасе". Зачерквам това, което казах. Какво очакваш ти да си хапваш и пийваш всяка вечер до пръсване, а той да рупа салата?

# 67
  • Мнения: 146
Искам да я видя тая тема Grinning

# 68
# 69
  • Варна
  • Мнения: 14 544
Очаквам тема за нуждата от ботокс при мъжа. Причините за корем може да са различни. Лош метаболизъм, слаба мускулатура, обездвиижване. Явно за мъжа не е особен проблем.
Ако той поиска авторката да си направи вагиноплостика ? Тлъстите жени имат такъв проблем.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 17:19 от Viviana91

# 70
  • Мнения: 2 275
Докато слага една тава с храна за 8 човека на масата, а те са двама така ще бъде. Няма как и да стане да го "накара" да тича. Друг е въпроса, ако двамата излязът до парка/гората.
Решението е и в двамата. А за промяна направо забравете. Не става номера "ще го променя като се оженим/като се роди детето и т.н.

# 71
  • Мнения: 146
Благодаря ти!
Интересно четиво, определено хвърля светлина върху тая тема..

В резюме:
- Салата с картофи и пуешко филе
- 2-3 ракии
- Основно (а.к.а манджата)
- допълнително от основното
- 3 чаши бира Beer Beer Beer
- половин шоколад (минимум)
- понякога торта
- чипса е мираж

и после мъжът имал шкембе Smile ами шокиран съм!

Менюто за вечеря изглежда като рецепта за шкембе със 100% успеваемост

ПП: Ракия и след тва бира, вие сте семейство капитани

# 72
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Станете вегани, те са все тънки Hands Plus1

# 73
  • Мнения: 1 459
Води го на дълги разходки и го приеми какъвто е.

# 74
  • Мнения: 8 885
Ехааа, сега прочетох предишната тема на авторката. Ами, какво да кажа, освен че, да, ядете като прасета. С това хранене отслабването ще е мираж и никакъв спорт няма да помогне - освен, ако господинът не стане трибоец и тренира двуразово всеки ден Grinning
Промянат започва с промяната на мисленето, така че си прецени, дали това цялото тъпчене с храна е нужно.

# 75
  • Мнения: 439
Очаквам тема за нуждата от ботокс при мъжа. Причините за корем може да са различни. Лош метаболизъм, слаба мускулатура, обездвиижване. Явно за мъжа не е особен проблем.
Ако той поиска авторката да си направи вагиноплостика ? Тлъстите жени имат такъв проблем.

Има такава тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1303400

# 76
  • Мнения: 3 010
Евелина, остана ли някой член на семейството, за чийто хранителни навици да не сте пуснали тема. Нямате ли някоя котка, куче, да обсъдим защо е дебело, при все че яде само по кило гранули на ден.

# 77
  • Мнения: 604
Слаб без мускули с корем има два варианта, хапва добра храна + тръгва на фитнес и качва мускул с още мазнини, след 1г да речем, изчиства мазнините  като затяга хр. режим и става атлетичен, или ако не иска да спортува, намаля калориите и става просто слаб, ако не сваля значи яде повече от калорийния си баланс, просто е. Само корем или задни части не се свалят, тялото си преценява откъде да взима, но накрая няма избор и пада всичко. За бирата няма проблем, да си пие, но нейните калории влизат в сметката и ако искаш да пиеш две бири вечерята ти става 100г сирене(примерно), което си е глад, но няма пълно щастие.

Общи условия

Активация на акаунт