Колко струва една сватба

  • 6 509
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Декември миналата година се женихме. Излезе около 8-9 х. за 180 човека в Тримонциум горе ресторанта. Това вкл. роклята и бла бла подробности. Куверта беше 35 лв. Церемониите и двете бяха изнесени - в ресторанта. Така е много по-удобно за всички, особено зимата.
Ако искаш подробности за DJ, фото и т.н. ще ти пиша на лични  Peace

# 16
Ей сладур, не се плаши. Хващаш родата и я впрягаш да помага.  Мои приятели се бракуват утре. Мога да ти кажа какво им струва, понеже за всичко се нагърбих и аз.... за 65 човека!

Ритуална - 60лв
Църква 160лв (Св. Неделя!)
Ресторант - 16 лв. куверт на човек - яденето е на корем: салата, меса, сирена и т.н. като мезета за всеки човек, пържола с някакъв готин сос с гъби?, след това кИбапчета и кюфтета с гарнитура. По една ракия и безалкохолно. Това е в куверта. Отделно не мога да ти кажа колко ще излезе алкохола, който те си внасят
Рокля и аксесоари - 300лв
Обувки булка - 20 лв.
Костюм и обувки младоженец - 150лв
Дисководещ - техен приятел е един от добрите сватбарски DJ-и, та се спазариха за 100 кинта за поне 7 часа+ продължение
Видеооператор - 300 лв
Фотограф - не - от стопкадрите на DVD-то можеш да си направиш прекрасни снимки
Украса - пак я взимат от техни приятели - арка, 6 големи стойки с цветя и свещници, свещи по целите стълбища, които водят в ресторанта, украса за Вип масата, сватбена книга и т.н. - 100лв. Абе, целия ресторан ще е като окичена елха  bouquet #Crazy
Балони, 100 бр. - 7 лв - ще ги духам аз! Joy hahaha
Подарък за кмовете - 500лв.

За другите неща не съм помагала, не мога да ти кажа детайли. Знам само, че като правихме бюджета с младоженката, стигнахме до сумата 3 500лв. Това обаче не трябва да те плаши. От подаръците и паричките, които гостите ви ще ви подарят ще сте поне с 1000-2000лв на плюс.

Стискам палци. Не вярвам, че трябва да се плашите от подобно начинание. И не трабва да го пропускате. Спомена е за цял живот. Иначе на всяка чужда свата ще ревеш! #Crazy

Ако мога да помагам още казвай! Hug  bouquet

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За около 50 човека,нашата ни излезе към 4 хиляди лева.Зависи,дали ще си купуваш роклята,или ще е под наем.Тя също хвърля доста пари.

# 18
  • Мнения: 520
Преди 5 години за 100 човека +всички разходи от роклята до цветенцата по реверите 6000 лв. Като най-евтиното нещо беше вечерята Peace
Забелязах нещо, което определено ме учудва. Във Варна ритуала в съвета е доста по-скъп от църковния. През седмицата в ритуална зала е 80лв(или поне беше) , а през уикенда се определя от часа на тържеството и е м/у 250 и 350 лв( което за мен е безумие и затова се подписахме през седмицата).

# 19
  • Мнения: 140
Много ви благодаря! Не очаквах толкова много и бързи отговори! Вече имам идея за бюджета на сватбата! Simple Smile А ако ми дадете сега и интересни идеи за самото парти би било чудесно. Питам, защото братоведка ми беше скоро на една сватба и коментара и беше:"Много скучна и стандартна сватба!" Не бих искала и за моята да са такива коментарите!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виж, ако повечето ти гости са млади хора и при това игриви  dancing - няма начин да не се получи веселието   bigdance2 newsm18 newsm19 . Така, че прави си сметка кого да поканиш Wink

# 21
  • Мнения: 769
3000лв, 50 човека - май месец Peace

# 22
Сладурано, сватбата, на която съм утре, както вече ти писах в темата беше готвена от фирмата, която ни дава украсата. Доколкото знам те са приятели и работят заедно с въпросния дисководещ.

Как станаха нещата: аз исках да им подаря някаква изненада. Та говоря си с мацката от таз фирма и случайно й се жалвах за желанието ми. Ама нали бачкам яко и главата не мога да си вдигна да измисля нещо весело. Та мацката ми предложи да ми напише сценарий с предложения за самото събитие. Тя си поемала ангажимента да го съгласува с дисководещия. Вариантите, на които се спряхме са: подарък-изненада от мен: сватбена книга, като дисководещия ще обяди почти веднага след пристигането в р-нта на младоженците, той започва да обявява, че има такава книга и че всеки, който иска може да напише пожеланието си в нея. Голям смях ще стане.

Освен това са подготвили една игра на Обещания: тя е: в една голяяяяма кана се изсипват обещания от битов характер или подобни: напр.Обещавам да спра да готвя толкова вкусно, Обещавам да хвърлям боклука в неделя, обещавам да ритам футбол само в неделя, след като се наспя до обяД, Обещавам да не блъскам колата всеки месец.... и т.н. Момичето по принцип готви супер, а младоженеца при всяка възможност (в почивка), ходи да рита на стадиона.... Представи си, че късмета е момичето да изтегли обещанието за футбола, а момчето вземе обещанието за готвенето. Обещанията са много, поне 15 подобни. Те ще трябва да ги прочетат на микрофона, та да може да се посмеем всички.

Освен това от фирмата за украсата ще назначат двама човека, които да настаняват гостите при пристигането им в ресторанта.

За цялата таз разправия ми искаха 30лв. Чесно казано сама нямаше да мога.... Просто ще трябва да съм от 8 часа сигурно с булката. Защото тя изпада в истерия тия дни само от поглед. Ще трябва да бъда звероукротител. Joy hahaha smile3511 smile3515 smile3516 smile3505 #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 641
скъпа зависи какво искаш............
2001 години ни излезе неповече от1000 лв , но........ аз си уших рокля за 60 лв , а готовите булчински бяха по 200 - 300 и нагоре
обувките ни бяха за стандартни танци, нови за по 27 лв чифта, а тези магазините почваха от 50 нагоре
роклята ми беше от страхотна коприна а не изкуствена
нямахме ДЖ поради лични причини, но след 12 отидохме в един клуб - суингинг холла-а
нямахме украси и такива неща
тортата си поръчахме от симеоново
и ресторанта ни излезе не повече от 700 лв бяхме в Виктория в Овча купел - това за 50-тина човека
нямаме църковен брак
предпочетохме да спестим останалите пари и с тях си купихме пералня, хладилник и такива работи, а и останаха да поскитосваме насам натам вместо да ги прахосаме за сватбата за някви екстри
ако разполагате с пари действай и правете както си го представяте най добре
ако обаче парите са ви проблем е много по добре да ги инвестирате в дома си или за вас лично отколкото за родата - тези сватби дет са селска чест Wink
успех

# 24
Последния постинг ме изкефи. Абсолютно така е.

Обувките, които се продават по сватбените магазини са от 50-55лв.  на някаква асеновградска фирма. Моделите са тъпи, скучни и отвратително НЕДОБРЕ ушити. Мойта приятелка искаше ниски, удобни, елегантни и леки обувки. Купи си ги от Илиянци за около 20 лв. А не някаква твърда кожа, от която от краката ти почва да шурти кръв поне от 3 места, а ти още не си влязла в ритуалната и гладки подметки, за да паднеш по-успешно на излизане от църквата! Sick #Crazy #Cussing out #2gunfire #Crazy

Наистина, направи си списък със твоите си желания и мечти за ТВОЯ сватбен ден. Поразгледай из ИнтернеДа и ще си харесаш многооооо неща, повярвай. Успех отново!

# 25
  • Мнения: 235
Църкавата Св.Константин и Елена в Пловдив 80 лв
Подписа беше на предния ден - 24 лв
В деня на сватбата една приятелка ни прочете ритуала и се подписахме в една книга за пред хората.
Ресторант - 25лв куверт за 50 човека 1250лв
Цветята - букет булчински , украси богати за всяка маса , абе около 300 рози имахме - 250 лв всичко
Снимките ни ги правиха приятелите , не сме давали пари за видео и фото
DJ 200 лв
Роклята и костюма с обувки и т.н - 500 лв
Всичко беше около 2500 лв

# 26
  • София
  • Мнения: 510
От мен един съвет  Wink много е важен DJ !!! То и хората де ма все пак той прави партито незабравимо. Аз не сам се женила  Sad но скоро бях на 2 сватби и разликата беше огромна. На едната DJ не спря с майтапи, вижда каква музика се харесва и нея пуска, докато на другата каквото му бяха казали предварително това пускаше, пък и гласа му чух 2 или 3 пъти (така да се каже се едно го нямаше). Та според мен наблегни на това, гледай да е някои познат или поне някой да е чувал за него да знае как работи.
Успех   bouquet

# 27
  • Мнения: 4 300
Аз си мисля че сватбата си е твоя. Щом искаш весела сватба прави само и единствено каквото ти се иска на теб- покани си най забавните и готини приятели без никакви роднини, майната им на роклите- сложи си оранжеви къси гащи ако ти се ще и т.н., и т.н. Най лесно ще ти е така- спомни си най хубавия купон , на който сте били и се опитай да направиш нещо подобно.
Аз сама организирах нашата сватба, избрах малък ресторант с неангижираща обстановка, готин персонал. Направих пълен списък с всички песни, които искаме да чуем на този ден, като мислих и за гостите. Роднините бяха сведени до минимум. Роклята ми беше удобна, не бях уморена от ралични ритуали тип "защото така се прави".
Цената, която платихме , беше около 5-6 хиляди като е включен и хотела. Сами си я платихме и не съжалявам за нито стотинка. Осъзнаването и декларирането на любовта ни и бъдещия съвместен живот си заслужава съответния купон.

П.С. Разходи се до Асеновград- има чудесни рокли на чудесни цени.
Ето моята, струваше по малко от 200 лв заедно с булото и чантата. И 1200 да беше пак щях да си я купя:)
http://images11.snimka.bg/001296438-big.jpg

# 28
  • София
  • Мнения: 3 972
през 2000 година се женихме, 85 човека, около 5500 ни излезе.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 686
И аз поддържам мнението, че DJ е водещата фигура на това празненство! При нас той имаше репертоар от 20 ритуала (като хранене на младоженците, чупене пита, ритане на менче... бла бла) и ние си избрахме какво да има!

Общи условия

Активация на акаунт