Създаваме живота нов, с мъничко вино и много любов ! ~бебеправене 384~

  • 35 034
  • 808
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 081
Аз също бих се консултирала с репродуктивен специалист. Най-малкото да имам някаква яснота и да не ми работи акълът постоянно върху тази тема. Защото, Стела, личи си, че доста премисляш нещата. Сама си си пожелала душевен мир - наистина това е едно от най-важните неща и по принцип, и при забременяване. Моя близка, лекарка, дори ми обясняваше как стресът работи истински върху нещо си при пукането на фоликула и "тръгването" на яйцеклетката.

Що се отнася до годините, аз също съм на мнение, че е много по-важно човек как е обективно. Давам пример със себе си. Когато бях на 20+ имах високо кръвно, сънна апнея, тежка инсулинова резистентност, много килограми, омазнен черен дроб и още екстри. Нямах настроение, изглеждах зле, чувствах се зле. Сега съм на 31 почти и се чувствам по-млада, отколкото като бях на 20, защото се погрижих за себе си. И за да не си правя само комплименти, ще дам и друг пример Grinning Имам две колежки на абсолютно една и съща възраст, дели ги 1 месец. Двете са на по 38 г., а изглеждат сякаш имат поне 7-8 г разлика. Много е важно как се грижим за себе си. Съжалявам, че осъзнавам тези неща чак сега. Не в контектста на забременяването, разбира се. По принцип говоря.

# 46
  • Мнения: 442
Здравейте! Записвам се и аз 😊 От Варна съм, имам момченце на 6 години и съм със закъснение на цикъла от 8 дни и два положителни чхг-тестове 2. Първият след 5 дни закъснение беше  1189, а втория след 7 дни закъснение 2486 😊

# 47
  • Мнения: 1 428
Момичета,нека да е честита новата тема и да донесе много късмет на всички!Нека се напълни с много положителни тестове и емоции 🍀🍀🍀🍀🍀!

# 48
  • Мнения: 2 523
Ирен, прекрасна бройка! Всичките да си ви изберат и да имате много опити и здрави бебчета! Two Hearts
Stella, и аз като другите ще те посъветвам да видите репродуктивен лекар. Ние отидохме на 5м опити и се оказа че сме с МФ и трябва инвитро. Това беше през 2017г. Пътят е дълъг и тежък , не е честно, не сме го заслужили, даваме всичко от себе си и не разбираме защо при едни става без да го искат, а други се мъчат така и това са мисли които всички на които не им се получава лесно имат. В живота си познавам само една двойка минала през инвитро с успех от първия път и една която се разделиха, защото не искаха да са заедно след като разбраха за тези проблеми. Всички други си избират зодии, пол и нз какво и им се получава без да се замислят. Смазващо е, но щом сте осъзнали че искате дете и то силно..детето ще стане по един или друг начин! Надявам се да е скоро и да не минавате и вие по трънливия път.
Честито desss! Лека и безпроблемна бременност! По-скоро мини в темата с бременните момичета.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 13:38 от Jessito 🍀🍀

# 49
  • Мнения: 1 752
Да, Ели, заедно вървяхме на предния опит, но аз се забавих 1 месец заради биопсиите. Този път ще правим лепило (всъщност май PBMC). Доколкото разбрах не се налагат други вливки, чакам си коментар от имунолозите.
Нямаш представа колко ти се радвам на теста и чакаме хубаво ЧХГ днес!
Дес, Понтифф, честито и на вас! Успешна и лека бременност!

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 23:18 от Mandaria

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 025
Прогестерон 40,чхг 131(според калкулатора се удвоява на 91 часа).Чух се с доктора и каза да повторя в понеделник (ще са минали тези 91 часа).Като знам колко ми е бил нисък със Слави и че по принцип ми нараства бавно засега съм спокойна.Щом и зацапването го няма май е ок.А и не очаквах толкова висока стойност на ден 8...

# 51
  • Мнения: 1 073
И прогестерона ти е супер ❤ Абе, Ели, все така да е ❤
Честито и на другите чертички сладки!
Рейв, благодаря отново за прекрасната тема.
Добре дошли на новите момичета! Не се задържайте ❤
Годините тук не са от значение, важни са любовта и борбата! Всички ще успеем!
Ръся розово и вече почти 400 гр в 20-та г.с.
Бъдете силни! Всяка сълза си заслужава, всяка рана, всяка упойка. Всичко се забравя в секундата, в която усетиш ритничето вътре в теб! Целувам ви и ви прегръщам силно!

# 52
  • Мнения: 1 428
https://www.vita.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D … E%D0%B7%D0%B0~888
Ако желаете да се възползвате Simple Smile ЗА ЖЕНИТЕ С ЕНДОМЕТРИОЗА-Безплатни прегледи

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 16:23 от Hariom1

# 53
  • Мнения: 1 496
Страхотни сте момичета. Тъкмо ставам сега и прочитам толкова позитивни мнения, че направо започвам деня си заредена Simple Smile.Колко е важно човек да сподели и да срещне разбиране и подкрепа. Не знам какво толкова съм се шашнала за възрастта и аз, то е отживелица вече, да едно време се гледаше с лошо око, но сега е напълно нормално. Аз като казах на док той ми се изсмя. Вика ми - ами те жените сега на толкова раждат.
Хубаво е да сме здрави и да минем всякакви изследвания предварително. Аз събота ще отида до една аптека, в която знам , че продават по-хубави неща и ще си избера витамини. Док каза да пия от сега и да има фолиева вътре.
Спазвам здравословен начин на живот, спя по много (сега ми се е паднало). Единственото, което имам е стрес на работа и то по-скоро стреса е повече в главата ми от колкото в самата работа. Но скоро и това ще се елиминира.Синът ми е на 8г и е напълно самостоятелен и отговорен. Мисля си , че много ще ми помага.
Чакам си цикъла след около 5-6 дни и на следващия почваме опити.
Наистина не съм подозирала колко много момичета искат бебе на моята възраст, аз си мислех, че съм полудяла. Само се измъчвах с въпроси дали е редно, дали не правя грешка. Иначе енергия имам, това не ме притеснява. Също така доста се притеснявам как ще кажа на нашите, особено на майка ми . Тя има някакъв проблем явно с второто дете, защото години наред ми е насаждала как ние трябва да имаме само едно дете и аз съм я слушала. Тя все ми обясняваше за страхотии дето можели да се случат, защо да съм си разваляла спокойствието ит.н. Не съм осъзнавала, че това всъщност е наше решение, не нейно. Тя не знае, че искаме второ, мисли си , че отдавна сме се отказали. Не знам каква ще е реакцията й , но не очаквам да е положителна. И все пак - който както иска така да реагира. Не очаквам от никого нищо, нито помощ. Искам само разбиране.

# 54
  • Мнения: 213
Здравейте пак от мен. Имам едно питане. След подновените опити за бебеправене, цикъла ми закъсня с 4 дни. Засичам си овулацията с тестове. Вчера теста беше положителен, днес пак. Това нормално ли е според Вас? Значи ли,че задържам фоликул? Извън БГ съм и няма как да отида на фоликулометрия, тук здравната система е друга. Прилагам снимки на тестовете за овулация

# 55
  • Мнения: 1 998
https://www.vita.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D … E%D0%B7%D0%B0~888
Ако желаете да се възползвате Simple Smile ЗА ЖЕНИТЕ С ЕНДОМЕТРИОЗА-Безплатни прегледи

Аз мога да допълня да се следят и другите клиники, защото миналата година също имаше такава инициатива и записваха часове за прегледи, но покрай Ковид, повечето отпаднаха и така и не се състояха, включително и моят. Simple Smile Аз следя информацията в сайта и в групата на Фондацията ендометриоза и репродуктивно здраве.

# 56
  • Мнения: 1 073
Емонка, правилно ли разбирам, че цикълът закъснява с 4 дни? В такъв случай защо правиш тестове за овулация, направи тест за бременност. Успех!

# 57
  • Мнения: 213
Емонка, правилно ли разбирам, че цикълът закъснява с 4 дни? В такъв случай защо правиш тестове за овулация, направи тест за бременност. Успех!

Здравей, цикъла ми закъсня и си дойде. Това са тестове за овулация след цикъл на 10 и 11 ден. Не разбирам защо и двата са положителни. До сега не ми се е случвало и си мисля или въобразявам вече, че имам някакъв проблем.

# 58
  • Мнения: 5 081
Емонка, ако това са тестове за овулация, а не за бременност, не мисля, че са положителни. Трябва и двете лентички да са еднакво наситени откъм цвят. Извинявай, че питам, но имаш ли поликистоза?

# 59
  • Мнения: 213
Емонка, ако това са тестове за овулация, а не за бременност, не мисля, че са положителни. Трябва и двете лентички да са еднакво наситени откъм цвят. Извинявай, че питам, но имаш ли поликистоза?


Здравей, не нямам поликистоза. Но след втория Мисед 2 месеца задържах фоликули. Наситената линия е тестова, ако не бъркам. Теста е положителен, ако тестовата и контролната са еднакви на цвят или тестовата е по-наситена от контролната. Поне така знам и втория път като забременях, така се ориентирах кога ми е овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт