Създаваме живота нов, с мъничко вино и много любов ! ~бебеправене 384~

  • 35 015
  • 808
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 408
Благодаря за новата тема,както винаги на ниво  Flowers Hibiscus И аз си взимам от прашеца и ние отново започваме опитите след гадната за нас година,пожелавам успех на всички Animal Hatching Chick

# 31
  • Мнения: 119
За всички сринали се или напът да се сринат - момичета, май понякога трябва да се сринем за момент и да оставим нервите да превъртят, за да продължим после пак.

И аз съм в тоя кюп в момента, и не знам вече какво да мисля.
Вече 5ти ден закъснение и 2 отрицателни теста - единия на Clearblue правен рано сутрин, другия на някаква друга марка правен следобед . Никога преди не съм имала толкова дълго закъсние освен когато бях бременна (за протокола и за новите четящи - имам 2 missed аборта в първото тримесечие).
Въобразявам си симптоми в гърдите, както при предишните ми бременности, но двата теста са красноречиви. Не знам какво става и супер много започвам да се изнервям.

Лекарката ми ме кара да чакам още седмица и ако не ми дойде, да правя кръвен (тук не мога да си го само-назнача). Имам чувството, че ще изперкам.

# 32
  • Мнения: 2 622
За всички сринали се или напът да се сринат - момичета, май понякога трябва да се сринем за момент и да оставим нервите да превъртят, за да продължим после пак.

И аз съм в тоя кюп в момента, и не знам вече какво да мисля.
Вече 5ти ден закъснение и 2 отрицателни теста - единия на Clearblue правен рано сутрин, другия на някаква друга марка правен следобед . Никога преди не съм имала толкова дълго закъсние освен когато бях бременна (за протокола и за новите четящи - имам 2 missed аборта в първото тримесечие).
Въобразявам си симптоми в гърдите, както при предишните ми бременности, но двата теста са красноречиви. Не знам какво става и супер много започвам да се изнервям.

Лекарката ми ме кара да чакам още седмица и ако не ми дойде, да правя кръвен (тук не мога да си го само-назнача). Имам чувството, че ще изперкам.
На мен по-миналия месец ми закъсня 8 дни.. При което, още на 5тия си направих тест следобед, естествено отрицателен. На 6тия пак сутрешен, отново отрицателен.
Убедих се, че не съм бременна за жалост, и на 8мия ден вече ми дойде. Надявам се при теб просто да се е случило по-късно, и те пропусне! Успех и спокойствие 🍀

# 33
  • Мнения: 1 495
Здравейте, надявам се да приемате нови попълнения. По принцип пиша в темата - искам бебе над 35г, тъй като съм на 39г. , но там няма почти движение. Знам, че някои ще се шокират от възрастта ми и желанието да раждам второ дете Blush. Самата аз преди няколко години мислех такива жени за луди. До скоро не мислехме за второ дете , но живеем в чужбина и тук научих най-суровите уроци и си дадох сметка, че по-важно от семейството няма. Та изведнъж ме озари идеята да забременея, веднага се обадих на док, той каза да не чакаме и , че във възрастта няма нищо смущаващо. Направи ми всички изследвания и каза, че съм напълно здрава. ТСХ-то ми е височко, но то винаги е било. Вдигна ми дозата и ме вика след 6 седмици на изследвания. През това време каза да пробваме тъй като хормонът бързо щял да влезе в релси, а и забременяването на тази възраст изисква време.
Притеснено ми е единствено заради годините, иначе за другото вече имам идея и знам какво предстои.

# 34
  • Мнения: 584
Честита ни нова тема и огромни благодарности на Рейв за положения труд! Благодаря за орисването, грабя с пълни шепи всякакъв прашец! Нека в месеца на любовта да се сбъдне нашата мечта!
Добре дошли на всички нови бъдещи мами, пожелавам ви успех и късмет в бебеправенето! 39 години са идеални за второ дете. Както много пъти сме коментирали в темата единственото което има значение е доброто здравословно състояние, правилно хранене и витамини.
Поръчах си Fh Pro и го започвам след няколко дни. За съжаление нямах търпение да го чакам два месеца от IHerb и го поръчах от българска аптека, дано е качествен.
 Успех на всички, желая ви прекрасен ден!

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Добре дошла,Елиза.Възрастта ти хич не е шокираща,аз лятото ставам на 38 и също ми е втора бременност (т.е.за второ дете,то имам няколко неуспеха,ама тази ще бъде наред).
Понтиф, тихичко честито.Нека след 48 часа е дори утроен този резултат.Аз в момента чакам за повторен чхг.Резултатът-в ранния следобед.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 08:47 от Елислава

# 36
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Честита нова тема! Прекрасна е, както винаги! Heart Eyes
И орисницата е забъркала приказна магия!!! Kissing Heart
Нека бъде два пъти по-бебеносна от предната!
Eliz_A, родих дъщеря си 4 месеца преди да навършва 39 години. Сега съм на 41-на и отново бременна. Simple Smile Детето е силно желано. Единствения недостатък на това, че съм пораснала е, че когато бях на 26 (синът ми) всичко бе розово и прекрасно, и грам не се притеснавах. Sunglasses Сега съм доста по-тревожна.
Pontiff, тихичко честито! Нека расте!
Ели, ще чакам с трепет ранния следобед! Kissing Heart

# 37
  • Мнения: 1 751
Честита да ни е темата, пияни от любов да я изпълним с много положителни тестове. Да е поне толкова продуктивна, колкото предишната!
Бренди, успех и на теб.
Елиза, набори сме, а аз и много други на нашата възраст се борим все още за първо. Добре дошла, и да се изнасяме скоро при бременните.
Аз утре съм на преглед и вероятно до ден-два започвам прогестерона преди трансфер.
Ирен, чакаме ъпдейти от теб.
 

# 38
  • Мнения: 96
Нареждам се и аз по новобрански в темата Simple Smile Честито на всички с положителните тестове и късмет на всички този месец! На 37 години,  с 4 неуспешни инсменации и предстоящо първо ин витро, но пък с надежда, че може и от самосебе си да се случат нещата Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 208
Елиз, темата 35+ е много умряла, та аз направо тук се насочих преди време. Мислех, че няма да ме приемат момичетата, като 40+ ма не стана така почувствах се добре приета. Ние работим за първо дете.
Не знам какво те притеснява с възрастта, мен лично само, че не сме така енергични като едно време, но каквото - такова.
Добре дошли и на другите нови момичета и да не се задържате Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5 072
Добре дошли на новите момичета и да не се задържате дълго!
Манди , успех на теб! Ние за сега сме с баскетболен отбор. Рано сутринта ме събудиха от клиниката с обаждане и новина, че са се оплодили 5 яйцеклетки. Надявам се всички да се развият успешно и да останат за замразяване. В събота ще ми се обадят отново , за да кажат с какво качество са и кога ще е трансферът. Иначе ми изписаха рецепта 2 страници, а си мислех , че в предната клиника приемам много лекарства Blush
Ели , чакаме поне двойно чхг днес.

# 41
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета! Благодаря на Rave за темата и че не забравя да ни включва във вълшебното списъче!
Аз чакам М в неделя, но ММ става на 30 утре и тайно си мечтаех за най-големия подарък. Моята схема е, че от нетърпение започвам с тестовете за бременност около седмица след предполагаемата О (засечена с тестове за О, мерене на БТ, а този месец и с АГ) и така през ден до М, за да мога да хвана възможно най рано евентуално покачване в ЧХГ. Ползвам тестове на Clear Choice с чувствителност 10. Чертичката винаги си стои самотна. В началото на опитите, като всяка една наивна и мечтаеща жена, си мислех, че бързо ще забременея и спрях всичко опасно (тогава ходех в една зала да тренирам и редувах всякакви тренировки, а повечето са със скачане,  или са по-тежки: фитбол, стийл джъмп, зумба стронг), и си казах - няма да рискувам, спирам ги предварително. После една приятелка като й разказвах, ми вика "Ооо, ама я недей да спираш пиенето и тренировките, като забременееш, ще имаш достатъчно време да се ограничаваш, сега прави всичко и да не ти пука". Същата тя, забременя от 1 опит, и скоро ми каза, че планира второ, та отишла на зъболекар (нали се ходи предварително преди бременност), а аз горчиво си помислих... Да... И аз бях на зъболекар, вече стана 1 година от тогава. Та цялото приключение с мислите как може да е станало и трябва да се пазим... Лятото ходихме на много преходи по българските планини и все се страхувах, ами ако е станало... Ами ако скоча от тоя камък и му попреча да стане... Тези мисли явно са за хората, на които им се получава от 1 месец. Защото всичко това сега ми звучи налудничаво, и влияе много изтощаващо ден и нощ да се надявам до полуда за нещо, което явно ще отнеме доста време. Относно имплантацията, доколкото съм чела, може да отнеме 5-7-12 дни и все се надявам, че просто трябва време, или че при мен ще е по-късно. Спомням си историята на Симба(мисля, че тя беше) как след 5 отрицателни теста е видяла двете чертички и все си мисля... И при мен ще е така. Мисля и за думите на Ели, за вярата, че е станало.. Ето например този месец си правих обичайната йога, заменяйки я с пренатална йога, в която всички движения са съобразени с бременността, и през цялото време инструктора говори как да се свържем с живота в нас, докато практикуваме. Само че с увереността, че се е случило, болката от разочарованието после е дори по-силна. С течение на времето преминавам през най-различни метаморфози. Много ме нараняват думи на околните (знам, че може би ще се нахвърлите срещу мен, че всеки трябва да си гледа живота и че това не е състезание) но просто слушайки как някой ще си прави мезонет, защото планира да има 3 деца, (понеже първото е станало с 1 опит) а аз се моля на всички Богове просто да стана майка един ден.. В мен всичко се срутва... Просто неутешимо се взирам в изборите на този живот, който незнайно как подбира кого с какво да накаже/изпита/научи/закали... Нараняващото е лекотата с която хората "разполагат" с плановете си сякаш родителството е даденост... ММ е оптимист, и виждайки, че се измъчвам, все повече разбира какво ми костват неуспехите. Разбирам, че това, което преживявам, си е между мен и мен... Или между мен и бебето ми...  Мисля си за него и защо ли не иска да стане част от живота ми... Дали иска майка му да бъде друга... По-зряла версия на мен... Дали иска да променя нещо в себе си, преди да стана "достойна" да бъда майка... Още години преди да помисля за деца и за опити, винаги съм мечтала и съм знаела, че ги има, че съществуват някъде... Сякаш убеденост, че това ще се случи 1 ден.. Сякаш съм ги търсила за съвет в трудни мигове с тяхната детска чистота и връзка с изначалното.. Ще ми се да намеря увереността от онези години, и да я ворегна в мощна надежда и вяра в настоящето. Благодаря ви за възможността да споделя тук мислите си.. Уча се от вас и вашата сила, борбеност и търпение, както и от заземяващите ви думи. Пожелавам ви здраве и душевен мир, пожелавам го и на себе си!

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 10:02 от Stella21

# 42
  • Мнения: 956
Stela21, извинявай, но имате ли прегледи при репродуктивен специалист?

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ирен,и моите бяха 5.В крайна сметка ми върнаха едно на 4 ден(ноември) и останаха две за замразяване.Сега едно ще поседи във фризера някоя и друга година и ще му дам и на него шанс.Така че бройката е чудесна.
Манди,силно стиснати палци за успешен трансфер Hug Миналия път пак вървяхме горе-долу заедно,този път ще е успешно и за двете ни.
Стела,аз бих направила консултация с репро доктор(ако вече не си) за всеки случай, защото никога не се знае от къде ще "изскочи зайчето".Желая ти успех.

# 44
  • Мнения: 2 622
Здравейте, момичета! Благодаря на Rave за темата и че не забравя да ни включва във вълшебното списъче!
Аз чакам М в неделя, но ММ става на 30 утре и тайно си мечтаех за най-големия подарък. Моята схема е, че от нетърпение започвам с тестовете за бременност около седмица след предполагаемата О (засечена с тестове за О, мерене на БТ, а този месец и с АГ) и така през ден до М, за да мога да хвана възможно най рано евентуално покачване в ЧХГ. Ползвам тестове на Clear Choice с чувствителност 10. Чертичката винаги си стои самотна. В началото на опитите, като всяка една наивна и мечтаеща жена, си мислех, че бързо ще забременея и спрях всичко опасно (тогава ходех в една зала да тренирам и редувах всякакви тренировки, а повечето са със скачане,  или са по-тежки: фитбол, стийл джъмп, зумба стронг), и си казах - няма да рискувам, спирам ги предварително. После една приятелка като й разказвах, ми вика "Ооо, ама я недей да спираш пиенето и тренировките, като забременееш, ще имаш достатъчно време да се ограничаваш, сега прави всичко и да не ти пука". Същата тя, забременя от 1 опит, и скоро ми каза, че планира второ, та отишла на зъболекар (нали се ходи предварително преди бременност), а аз горчиво си помислих... Да... И аз бях на зъболекар, вече стана 1 година от тогава. Та цялото приключение с мислите как може да е станало и трябва да се пазим... Лятото ходихме на много преходи по българските планини и все се страхувах, ами ако е станало... Ами ако скоча от тоя камък и му попреча да стане... Тези мисли явно са за хората, на които им се получава от 1 месец. Защото всичко това сега ми звучи налудничаво, и влияе много изтощаващо ден и нощ да се надявам до полуда за нещо, което явно ще отнеме доста време. Относно имплантацията, доколкото съм чела, може да отнеме 5-7-12 дни и все се надявам, че просто трябва време, или че при мен ще е по-късно. Спомням си историята на Симба(мисля, че тя беше) как след 5 отрицателни теста е видяла двете чертички и все си мисля... И при мен ще е така. Мисля и за думите на Ели, за вярата, че е станало.. Ето например този месец си правих обичайната йога, заменяйки я с пренатална йога, в която всички движения са съобразени с бременността, и през цялото време инструктора говори как да се свържем с живота в нас, докато практикуваме. Само че с увереността, че се е случило, болката от разочарованието после е дори по-силна. С течение на времето преминавам през най-различни метаморфози. Много ме нараняват думи на околните (знам, че може би ще се нахвърлите срещу мен, че всеки трябва да си гледа живота и че това не е състезание) но просто слушайки как някой ще си прави мезонет, защото планира да има 3 деца, (понеже първото е станало с 1 опит) а аз се моля на всички Богове просто да стана майка един ден.. В мен всичко се срутва... Просто неутешимо се взирам в изборите на този живот, който незнайно как подбира кого с какво да накаже/изпита/научи/закали... Нараняващото е лекотата с която хората "разполагат" с плановете си сякаш родителството е даденост... ММ е оптимист, и виждайки, че се измъчвам, все повече разбира какво ми костват неуспехите. Разбирам, че това, което преживявам, си е между мен и мен... Или между мен и бебето ми...  Мисля си за него и защо ли не иска да стане част от живота ми... Дали иска майка му да бъде друга... По-зряла версия на мен... Дали иска да променя нещо в себе си, преди да стана "достойна" да бъда майка... Още години преди да помисля за деца и за опити, винаги съм мечтала и съм знаела, че ги има, че съществуват някъде... Сякаш убеденост, че това ще се случи 1 ден.. Сякаш съм ги търсила за съвет в трудни мигове с тяхната детска чистота и връзка с изначалното.. Ще ми се да намеря увереността от онези години, и да я ворегна в мощна надежда и вяра в настоящето. Благодаря ви за възможността да споделя тук мислите си.. Уча се от вас и вашата сила, борбеност и търпение, както и от заземяващите ви думи. Пожелавам ви здраве и душевен мир, пожелавам го и на себе си!
Моите мисли написани от друг!
Абсолютно по същия начин се чувствам.
Ще се случи със сигурност. Дали днес, утре или след година, две.. Знам, че ще се случи!!! ❤️
Успех 🍀

Общи условия

Активация на акаунт