Великобритания - тема [86] Зимно Пролетна Много Коронована Локдаунска

  • 29 630
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 571
При нас от училище ни писаха специално да кажат, че най-важно е децата да са щастливи. Да не се притесняваме ако не можем да напишем всички задачи за деня. Най важно е психичното здраве на децата в момента, а после ще наваксат.
И моята дъщеря вече не ѝ се занимава с учене, казва че ѝ е скучно в къщи.

# 31
  • Мнения: 5 257
Нашите във випуска са 4 класа. Сега виждам, че са три, по около 8-9 деца са в клас, но може би са събрани.
Нямат преподаване он лайн, виждат се сутрин за малко. Общо взето си следват програмата, даже имат графа "обяд".
Точно заради многото смисли вкарани във vulnerable и key worker, защото никъде не е разписано дали единия или двамата родители следва да са, попитах изрично. Не съм си пратила детето ей така, на своя глава. Миже би зависи от самото училище и настроенията в него. Но смятам, че в нашето, общо взето са за провеждане на учебен процес. Доста писма бяха изпратили преди локдауна, че ако някой не си праща детето, ще налагат санкции.

# 32
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Бръм аз изобщо не визирам теб или Дежи, както казах аз съм възмутена от конкретен случай в класа на детето ми.

При нас често пускат сутрин да се видят за малко с децата от училище, по -малко от 9 не съм видяла. Направи ми впечатление още едно момченце което беше само на зуум в началото сега и то някои дни е на училище, но не познавам родителите и нямам мнение по въпроса.
Иначе се стараят дават материали имат един зуум сутрин за добро утро и разяснение, в сряда моята е включена в два онлайн урока по фоникс и математика. Обаче уж да са хапи, а като започнат да раздават сертификати кой какво научил и как се трудил и моето реве, как да го оставиш на етап каквото научило....

Веджи аз съм ноти мами и you make me cry, I want to be happy, I want to play 🤪

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 307
Тия, които са на фърло и нямат малки деца са си най-добре, мен ако питате.

# 34
  • Мнения: 3 218
Тия, които са на фърло и нямат малки деца са си най-добре, мен ако питате.
Направо рай. Плащат ти да си почиваш 😂

Аз открих кефа пощите на крак да идват да ти вземат пратката 😁

# 35
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Тия, които са на фърло и нямат малки деца са си най-добре, мен ако питате.

Ами не съвсем, защото крачката от фурлоу то съкращението е много малка....Ако мен ме сложат на фурлоу, моментално съм на job market.

# 36
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Последният от моя тим оставен на Фърлоу, напусна по собствено желание, и сега видях в Линкдин, че си е намерил и започнал нова работа. Младо момче, отначало иху-аху, последните месеци звънеше нон-стоп да моли за работа, ходи на интерво в друг департмент, хич не му беше добре. Да, за два-три-четири-пет месеца да си почиваш, ама то нито има къде да отидеш, нито какво да правиш, затворен между няколко стени една година и да се надяваш да не те съкратят, не е много фън..

Ох, като сме тръгнали на новини да постваме, много се смях, съвсем си го представих, хора без common sense навсякъде:

https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-tayside-central-55950942

# 37
  • UK
  • Мнения: 4 307
Моите примери са други, предполагам че е различни според сферата, компанията и т.н. Семейство наши приятели поляци си изкараха цялата година почти в Полша, върнаха се тук само от септември до Коледа за училище и пак изчезнаха. Те на фърло, децата на училище онлайн, построиха си къщата, ремонтираха си не знам какво там, изкараха си всички празници с близките, децата научиха полски като свят и всеки уикенд при баба и дядо и да ви кажа никак не им е зле. Примери различни.

# 38
  • Мнения: 1 923
За хората, които не могат да стоят без работа фърлоу си е мъчение, мъжът ми полудя една година у дома, и накрая ги освободиха, сега януари месец. Веднага си намери друга работа, но той си е такъв. За мен най-голям удар от цялата ситуация е този върху психичното здраве. Негови колеги, работещи в тази компания 15-30г на по 45-50г в момента са изпаднали в дупка. Защото те друго не могат да вършат и не могат да се адаптират, адска депресия просто..Други бяха на 0ч договор и няма да вземат обезщетения..

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 21:33 от ٠•● Veggie ●•٠

# 39
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Много е страшно, особено в стротелството, където са предимно мъже, при нас през цялото време течеше кампания it’s ok, not to be ok, to reach out, промотирахме и https://www.matesinmind.org/, чарити за ментал хелт хелп на работното място, и т.н.

Моят пример беше на база изказването, за хората на фърлоу без деца.. поляците не влизат в тази категория, нали са с деца 😄 Иначе и аз си мислех да се прибера с децата до БГ да поседим при нашите и да си бачкам от там дистанционно, яд ме е, че не го направих по-рано, то сега още повече се забатачи тук.

Имам три познати семейства се прибраха и там си кютат за момента. Единият е англичанин, а жената българка, без деца, още края на лятото се прибраха. Не са спрели да обикалят из България. Другите с малко дете и те по Балкана, по вили, по гори, поляни, минерални басейни..

# 40
  • Мнения: 3 218
И моите примери са като на deje - яко почивка, путувания, ремонт на къщи, учене. Въобще от март/април насам са пълен рахат. А пък самоусигуряващите се с тези грантове са съвсем добре (ако не са укривали данъци), че и безлихвен кредит им отпусна държавата. Някои така събраха за жилище.

Това, че някой не го свърта на едно място, е друга тема.

# 41
  • London
  • Мнения: 6 732
Да вляза да не ви изпусна.

За съпорт трябва диагноза, да си дисейбъл.....това са децата, които уж следва да ходят, защото моя син няма да седне на зуум....той работи с карти Пекс там и е на индивидуална програма с голям бюджет към училището за него. Няма как да взимат пари и да си е у дома. При нас децата са малко, повечето са като него деца или кий уъркър. Има и някои други, там подозирам поради липса на пространство и уединение и знание на родителя език грам.


Ние сме добре иначе, живеем си както обичайно, за нас няма промени, студен Лондон.....чакам Св. Валентин вече.

# 42
  • Мнения: 1 475
И при нас много студено и яко вятър. Обаче последните дни е много сухо, толкова сухо не е било и лятото. Сутрин не замръзват колите, защото е сухо.

# 43
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Аз конкретно говоря за колеги местни, тях какво да не ги свърта, те няма къде да отидат.

Днес открих поръчките от Co-op! Доставка до 2 часа! Рай. Трябваха ми някои основни работи и хич не ми се излизаше, студено, заледено. Поръчах в 18 ч, дойде доставката сега. Определено ще си ги ползвам за спешни случаи.

И аз чакам Св. Валентин, украсила съм си, майсторихме разни декорации с децата, ще си правим мъфини и такива дребни радости.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 316
Поне да се затопли, че направо ми се стегна душата от дъжд и студ. Даже сега и на снега не се зарадвах...

Общи условия

Активация на акаунт