Великобритания - тема [86] Зимно Пролетна Много Коронована Локдаунска

  • 29 634
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 270
Навсякъде са затворени. Баща й е key worker и за да не стват недоразумения изрично в мейл питах училището дали може да ходи. Казаха, че я чакат. За нас беше важно да ходи, защото вкъщи обучението върви на български език, а тя трябва да учи на английски. Все пак учи тук от тази година и ако я бяхме оставили вкъщи, щеше да изостане със сигурност.

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 307
Кий сме, Миа, дишай.
За децата щяло да е по-добре, ако всичко в училище е максимално близо до нормалното и затова - униформи. 🙄

# 17
  • Мнения: 8 891
У нас Лабиринт и Живот са най-предпочитаните настолни игри. Особено Лабиринт, но тя и най-новата за нас - кратка, има стратегии и умуване, докато Живот е само на късмет. Монополи ми е отегчително дълга, но все пак е единствения начин да съм много богата и имотна.

Много се радвам, че нашето училище няма редовни зуум часове и не се налага децата да спазват фиксирани часове за уроците. Веднъж седмично само се виждат през зуум. ММ сяда да работи в 12 и сега в снежните дни излизат вън с детето. Прибира се с червени бузи, замръзнали ръце и крака, но щастлива. А аз правя палачинки.

За униформите предполагам, че някои директори се притесняват от социалните различия и затова предпочитат и сега децата да са в униформи.

# 18
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
При нас ги искат с униформи, виждаме ги когато ги включват в зоом срещите.

Честно, без да се обиждат някои мами списъка кой е кий уоркър е пълна смешка.
Виждам деца които спокойно могат са в къщи а са на училище. Пример майка по майчинство, баща работещ от вкъщи -строителен инженер който никак не мога да класифицирам като кий.
Ние двама работещи родители и то не от вкъщи не може да пуснем детето, нищо че майка й работи в компания която оборудва коли за газови компании и какви ли не още, които са кий  уоркър от своя страна.
Аз лично нямам сили вече да ставам рано, са съм учителка, майка и после са отида до среднощ на работа....

# 19
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
С новите промени наистина много разшириха кръга на  key worker-ите. Моята дъщеря е единствена от нейните приятелки, която учи от вкъщи, другите всички са на училище, и да си кажа честно на детето определено му липсва. Съседката до нас, е самотна майка и доколкото виждам посещава колеж. Детето и е на у-ще, а тя по цял ден развява байрака с приятелки, постоянно са с колата и нагоре надолу. Вчера се засякохме на улицата, детето в ужасна кашлица и тя пак го дърпа на у-ще да ходело. 
Имам приятелка, която работи на летището и се води key worker, детето и ходи и то на училище нищо, че тя от Ноември не е стъпвала на работа.

# 20
  • UK
  • Мнения: 4 307
Илейн, зависи най-вече от училището и колко места и колко желаещи има. Както и понятието вълнърабъл е толкова разширено и може да означава всичко. Аз работя на две места парт тайм, на едното съм си оправила смените, на другото обаче няма как и трябва да напусна, за да остана вкъщи. Няма как да стане в тази криза. Предния път стоях вкъщи, защото и работата го позволяваше, сега е различно.

# 21
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Да, да, ясно, дишам си добре аз. Не знаех, че е достатъчно само единият да е кey (в случая на brumm). Явно си е до преценка на самото училище/община.

Илейн, и за мен е пълно недоразумение при двама фул-тайм работещи родители, които не са на Фърлоу, децата да са вкъщи, но няма какво да се прави. И мъжът ми е Project Manager на HMO-та за homeless people, за мен има логика да се класира като key, той си и ходи на работа, но каквото-такова. Любим български лаф.

Ell, това е наистина ужасно несправедливо.. Сигурно се води vulnerable kid и за това ходи. Не виждам как майката като е студентка с какво е по-различна

# 22
  • Мнения: 1 476
И при нас ходят ако само единия е кий. Но като гледам по снимките, няма много деца в клас. Изрично помолиха само ако е наистина наложително да ги пускат, защото имало много желаещи.

# 23
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Дежи и при мен опцията беше да мина втора смяна само заради това, аз не си виждам мъжа през седмицата, обаждам му се в почивката да си кажем каквото има за в къщи, той е от 6 сутрин, аз от три следобяд.
Въпросното дете дори и не е в Графа вълнарабъл, тя започна от вкъщи и по късно я пратиха на училище, познавам семейството, иначе не бих смеела да давам мнение без да познавам хората.
Моето дете има изоставане с говора и затруднения с материала за нейната възраст, сега изостава още повече, но да ми е здрава и каквото такова. Поне има похвала за крафт умения Simple Smile
Днес ги броих 15 деца в клас, ако ми кажете какъв е смисъла при това положение да е затворено училището.....

# 24
  • Мнения: 1 923
Ужасно е това, при нас са 30 деца в клас, не мога да си представя ако 15 са на училище, а останалите вкъщи, безсмислено е всичко. Аз не работя и пак едвам издържам, шапка ви свалям на работещи и обучаващи..Нямам търпение за седмица почивка, моята все по-трудно пише домашните, нищо не я мотивира, аз останах без нерви и глас. Сега ако удължат до април, направо ще се гръмна.

# 25
  • Мнения: 8 891
Илейн, детето ти имаше ли преди някакъв съпорт от училището? Под какъв предлог ви отказаха място? Честно казано, изобщо не споделям идеализираните представи за тукашните училища.
И при много желаещи, работа на училището е да отсее правилно наистина нуждаещите се деца.

# 26
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Не, никакъв смисъл не виждам да са 15 деца (без вшето). При нас (в нърсърито) се виждаха само две деца на камерата в началото, синът ми също каза, че има две-три деца от неговия клас. Което е доста по-логично..

# 27
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Блу никога не е имала съпорт, те смятат, че тя наваксва добре и е така когато е на училище, много дръпна.
Не съм питала изобщо, след като не сме в списъка, не виждам смисъл при всичките мейли да се ограничи бройката аз да се опитвам да я набутам.
Единият ни прадакшън мениджър има 4 деца едно на две, ресепшън, година едно 1 година 2, жена ми е след операция, той на работа, но децата са в къщи, не са си и помислили да попитат за големите да ходят, нямат помощ от роднини. Тази жена е герой.
И аз ще издържа, не просто не е обмислено както трябва и ме е яд на хората, които се възползват от пролуките.
А София ще навакса, баща и ще я прави инжинер като него, от уроците не отбираме, ама се бута при баща си да го гледа като чертае 😂
Веджи и у нас никакъв интерес до обяд е едно безкрайно викане и повтряне, до никъде сме с четенето и като почне с Мами хелп ми, ми идва да и пусна Хелп наБийтълс 😂

# 28
  • Мнения: 1 923
Говорѝ ми..вчера ми вика: “Ти напиши домашното, госпожата не знае кой го е правил, дали ти или аз”...и още: “you are ruining my day”.🤭 На 5 годишното му съсипвам деня, искайки да напише 1 ред...

# 29
  • Мнения: 3 220
При нас ходят всеки ден различен брой деца, според това родителите на смяна ли са. Но повече от 5 не съм виждала в клас. Обикновено са 2-3. Учителката преподава директно от класната стая. За мен варианта с уроци през Zoom е прекрасен. Децата се виждат, общуват материала си върви, така както в училище и няма изоставане. Времето пред екран не е много, защото часът е разделен на две части - първо онлайн и после всеки сам пише и предава. Ей го на - вече час играе в двора на снега,така както щеше да е и ако беше на училище по това време на деня. Децата се чувстват прекрасно, с желание за учене. А родителите си отдъхваме и може да се работи. Пролетта беше просто кошмарно.

Аз се радвам, че сега напредва с българския. И натискам в тази насока. Ще се възползвам максимално от ситуацията. Вчера пристигнаха и нови бг книжки да четем другата седмица ваканционно.

Играта е Хайдути. Имаме много настолни, но са стари и омръзнали вече.

Общи условия

Активация на акаунт