213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 149
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Момчета, извинения за темата, все забравям, че имаме и мъжки попълнения Simple Smile Наздраве!  Wine Glass  
Тук днес беше излязъл някакъв як вятър, сега вали, щяло на сняг да го обръща.
Днес получихме цойгниса на едното, надявам се скоро да дойде и на другото. От понеделник официално тръгват по групи, да видим за колко време ще е.

# 721
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Софт, ами ако бяхме без ограничения за контакти какво ли щеше да е? Мерките могат да забавят разпространението.

Британската мутация ще ни разкаже играта с нейната заразност. Проблемът е, че училища, детски градини също са част от епидемиологичната верига.

Моето професионално почистване последно ми излезе 70 евро.
Електрическа четка за зъби не би могла да го замени, така си мисля аз.

# 722
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ваааа, изпуснала съм биропиенето. Beers
Направо се моля,ако ще минава ураган, да е до 3 нощта. Не искам като тръгна за работа после да не знам дали ще стигна навреме,  щото я дърво, я обърнат тир....

# 723
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Аз имам застраховка за зъбна профилактика. 10-15 евро общо на месец за мен и Мм. Покрива 100% професионалното почистване 2 пъти годишно на човек. Имам и допълнителна KDV85- тя е пак за двамата, по-скъпа /крьонен унд брюкен/. Миналата година на над 6000 сметка платих буквално жълти стотинки. Това се единствените ни застраховки, от които до момента е имало практически смисъл и горещо препоръчвам.
...
Нищо няма да се оправи,ако няма масова ваксинация. Всички мерки са една огромна заблуда. Та при нас ни ураган има, ни ваксини.

# 724
  • Мнения: X
Никой нещо вече не спазва. Вчера магазина беше пълен въпреки термини. Не беше ли един човек на 40кв м?
Парка е пълен на огромни групи играещи баскетбол и футбол, други просто си приказват младежите, децата са по катерушки и люлки накуп. И това точно на 20 метра от прозорците на полицията.
Минах и покрай едно фитнес студио, изкарали са уредите навън на разстояние, но до всеки уред скупчени по 3-4 мускулирани и си лафят.
Професионално почистване ми струва 70 евро, а това с ултразвук което ми правят е за парадонтоза и касата го поема. Него на 5 год го правя. Не знам дали е същото и мога да си го платя сама. След него трябва винаги да жабуркам с един препарат за да не се възпалят венците. Първо горната челюст и след седмица долната, никога наведнъж.

# 725
  • Мнения: 9 292
Reina,
Професионалното почистване за пародонтозата и при мен го поема касата и струва около 400 евро. Пишеше го в писмото им до мен. Иначе е това, което обясни ти. Обикновеното почистваме ми струва 70 евро, до 2 пъти годишно ми го поема допълнителната застраховка.

# 726
  • Мнения: 5 262
Тази седмица изкарахме 2 класни по немски и математика и следва английски другата , плюс присъствено по 9 часа на ден в повечето дни. 
Замислих се за тази допълнителна застраховка за зъби. До сега не сме плащали нищо особено скъпо, освен на детето шините, но и това май ще приключва. Следващия термин е с родителите за шините. Според мен ще се опитат да ни продадат още някоя услуга. ЩЕ видим.

# 727
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Ние нямаме допълнителна зъбна застраховка и платихме над 3000€ за имплантат на благоверния, от който дори не е доволен в последствие. Не ги знам немците от къде вадят толкова пари месечно за застрахивки, то ясно, че е хубаво да имаш за всеки случай, ама като се почне застраховка живот, жилище, адвокат, зъби и кой знае какво още (задължителните за колата не ги броя), то една заплата трябва да отиде само за застраховки... И като чуят, че нямаме, и изпадат в потрес.

# 728
  • Мнения: 5 262
Да. А като тръгнеш да искаш пари се започва с всякакви аргументации да не ги получиш.
Много се учудвам на всичките изказвания тук, че зъбната функционира без засечка.

Ние например канселирхаме унфал, защото си беше голям виц. Значи имахме специална в която бяхме включили рискове при спорт, специално споменати езда, ски  и др.
Когато детето си преразтегна някакви мускулни връзки при езда и едната скъсана изписаха терапия, част от която се доплащаше. Някакви пфластери. Не беше много , но го пратихме на застраховката ... Получихме, че той може би така си е бил и преди това, може и да се е бил наранил на спорта в училище  да се обърнем там , можело и на улицата да се е случило ... и понеже не ставаше дума за кой знае каква сума не се занимавахме да се разправяме с тях, ами направо ги канселирахме.

# 729
  • Мнения: X
Имам и допълнителна KDV85- тя е пак за двамата, по-скъпа /крьонен унд брюкен/. Миналата година на над 6000 сметка платих буквално жълти стотинки.

Заинтригува ме с тази застраховка, обаче като направих сравнение в Гугъл и ми показа най-добрата, излиза че лайстунг от 6 000 покриват от четвъртата година, а месечните вноски не са малки.

Аз преди две години нали припаднах и счупих два керамични зъба, като едно парче още стои в долната ми устна и след гадна операция в уни клиниката в Кьолн не можаха да го махнат. Имам си естествен имплант в устната, но зъбите си стоят леко дефектни. Те са част от мост от четири зъба обаче. Миналата година казах на зъболекар да пита АОК колко ще ми струва да ги смени. Пусна той запитване, върнаха отговор, че цената е 1 800 Евро, от които аз трябва да до платя 460. Изпратиха ми после и писмо, но почна короната и всичко се осуети.
Онзиден като ходих на зъболекар му казах пак да пуска запитване. Отговори ми, че от октомври АОК плаща повече и наистина му върнаха отговор, че трябва да доплатя 380. Чакам да ми пратят и на мен писмо и ще ги правя. Със застраховка ще ми излезе повече, но като цяло е добра идея.

https://www.zahnzusatzversicherung-experten.de/zahnzusatzversich … nen-bruecken.html

# 730
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Нова тема, преди да сме отворили 50-та страница.

Насам, народе! Иде празник, замириса ми на козунаци! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт