213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 194
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
От понеделник моят ученик тръгва нормално на училище. Целият клас ще учи заедно, пак без маски предполагам (миналата седмица нямаха). Явно чакаха да се увеличи чувствително броят на заразените. Вече нищо не разбирам. 🙄

# 706
  • Мнения: 5 262
PeaPink няма други новини. Какво да чета? Ще фалират вестниците.
Синьо при нас са с маки. И аз не разбирам. Но колкото повече се опитвам да разбера, толкова повече нищо не разбирам.

# 707
  • Мнения: 2 857
Ще е за кратко еуфорията с училището, ме съмнява. Нашата тъкмо започна от тази седмица. Но са разделени класа на 2 групи - първата присъствено понеделник, сряда и петък , втората - вторник и четвъртък. Следващата седмица се завъртат. Като чета и аз, може и да не дочакаме втората седмица

# 708
  • Мнения: 5 262
Бибит все пак като са проверени всички едно по едно се чувствам по-спокойна  Simple Smile

# 709
  • Мнения: X
Спря дъжда, вятърът стана по-силен, а аз се явих на работа за втората половина от работният ден. Joy

Обаче, тоя вятър така брули - мрежата на кухненският ми прозорец е отлетяла. Уж беше добре залепена.

# 710
  • Мнения: 1 281
При нас вчера прекъсва нета, ама днес духа, пак малко и е топло Simple Smile малко нещо поваля, това ще да е зимата явно тази година

# 711
  • Немция
  • Мнения: 6 877
От понеделник моят ученик тръгва нормално на училище. Целият клас ще учи заедно, пак без маски предполагам (миналата седмица нямаха). Явно чакаха да се увеличи чувствително броят на заразените. Вече нищо не разбирам. 🙄
И аз не го разбирам.
Моят третокласник е с половин клас, с маски през цялото време и сам на чин.

# 712
  • Мнения: X
И моят е половин група с маски.
Детето е цял ден на у-ще и аз за първи път от векове съм си пуснала филм. Чувствам се като на Спа Simple Smile) Вятъра няма да ме спре да изляза с количката после на шопинг с термин.

# 713
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
И в Хесен до 6ти клас са по един на чин, с маски и се редуват присъствена и неприсъствена седмица. От седми до десети клас щели да имат поне един присъствен учебен ден за периода 22.03-01.04, пак по половин клас, сам на чин и маски...

Днес при нас се редуват силен джъд и вятър, със слънце и вятър и така през половин час.

# 714
  • Мнения: 1 466
Аз бях вчера на зъболекар,платих си 80 евро за една доста голяма пломба,бая време ме мъчиха... Сама избрах да си доплатя,пломбата е в течно състояние,безплатната щеше да е "цимент",както се изрази зъболекарката,но те не били толкова трайни... Миналата седмица ми правиха и професионално почистване (подвенечно) с ултразвук,пак доплатих около 80 евро! Май им е любимо число ! Joy

# 715
  • Мнения: X
На мен за това чистене ми вземат 60 евро. Редувам ги на 6 месеца с безплатното, което няма нищо общо като качество. За Коледа обаче получих подарък Philips Sonicare и като гледам, ще замести платеното чистене.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 19:19 от Анонимен

# 716
  • Мнения: 1 466
И моята четка е Филипс Соникеър Платинум,но изглежда,че просто съм предразположена към натрупване на зъбен камък,а пък не пуша... Bowtie

# 717
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
И аз съм така, много е досадно.

# 718
  • Germany
  • Мнения: 7 945
И при нас тръгват от понеделник 5ти и 6ти клас - целите класове, с парцалчета на устите. Грундшулето даже без парцалчета. Инциденц числото за 2 седмици скочи от 18 на 53... Според мен видяха, че народа неще вече мерки и почнаха да отпускат, пък каквото стане. Дано не съм права, но според мен до 2-3 седмици ще сме като в БГ.

# 719
  • Мнения: X
Третата вълна вече е почнара, това е ясно. Няма да е последна, никакви мерки не помагат и няма да помогнат. Това са политически ходове породени от безсилие. Ако има достатъчно ваксини, няма да се налага да си напъват клетите мозъчета (не познавам умен човек да е решил да стане политик).

Общи условия

Активация на акаунт