213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 192
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 361
Reina,
Благодаря за разяснението за пломбите. Моята зъболекарка не предлага амалгама.

# 691
  • Мнения: 1 996
И моята е доста скъпа и не предлага, всеки път само Kunststoff с доплащане, но поне Zahnzusatzversicherung ми покрива всичко и ми връщат бързо парите.
За цитонамазката и аз не знаех, миналата година правих както всяка година и АГто каза, ча на моята възраст касата поемала и допълнително изследване към цитонамазката, но не ми спомена нищо за 3 години... Ще си платя сигурно следващия път, както и за ехограф плащам, иначе ми се обезмисля прегледа.

# 692
  • Мнения: X
"басимО якото. В Кьолн е невероятен дъжд с ураганен вятър. Само дето нета изчезва. Joy

# 693
  • Мнения: 2 857
Папа, дай с теб да си говорим за спермограми, че ми дотегнаха АГ кабинетите, пък за простатата ни е рано още. Smiley

# 694
  • Мнения: X
При тва време и проблемен нет, изключвващ възможността за хоум офис, може си говорим за вино. Чин чин Heart Eyes

# 695
  • Мнения: X
"басимО якото. В Кьолн е невероятен дъжд с ураганен вятър. Само дето нета изчезва. Joy

И до Кьолн е същото. Някакъв ужас идва. Нетът да спира ако иска, хем няма да работя.

# 696
  • Немция
  • Мнения: 6 875
При моя шестокласник няма проблем с Интернета, въпреки силния вятър. В момента му върви онлайн час.
При нас пикът е след 11 часа докъм 15 часа, очакват се пориви на вятъра почти до 100 км/ч.
На всичкото отгоре днес изпробват сирените при нас. Не знаех и на фона на този вятър се зачудих какви са тези сирени. Grinning
Но прочетох ей сега в Нет-а, че са планувани за днес.

# 697
  • Мнения: X
"басимО якото. В Кьолн е невероятен дъжд с ураганен вятър. Само дето нета изчезва. Joy

И до Кьолн е същото. Някакъв ужас идва. Нетът да спира ако иска, хем няма да работя.

Моят спира на всеки 10 секунди - звъннах и казах да не ме очакват днес "на работа". Преди секунди пуснаха и някакви сирени. Joy Дъждът направо не пада на земята, вятърът го влачи наляво-надясно.  Аз обожавам лошото време, такъв кеф отдавна не е било. Поне 3-4 години.

# 698
  • Мнения: X
И аз обичам екстремно лошо време, но да го гледам от къщи. Мъжът ми днес пътува по работа и ми е тегаво сега.
При нас пикът ще е от 15 до 17 часа.

# 699
  • Немция
  • Мнения: 6 875
По принцип и аз обичам бурно време, но след като станахме свидетели през 2018 на падащи огромни дървета край нашия прозорец, стана страшничко.

За сирените съм забелязала, че се изпробват организирано. Не знам дали само в рамките на една провинция.
Ние също сме в НРВ, така че тук днес ще вият сирени.

# 700
  • Мнения: 2 857
При тва време и проблемен нет, изключвващ възможността за хоум офис, може си говорим за вино. Чин чин Heart Eyes

Като един беден дървосекач, ми е твърде грубо небцето за такива фини вкусове. Изписано ми е дори на тениската. Та, дрън с халбата!

Дълбоко се разкайвам, мили дами, за оспамването на така информативната ви иначе гинекологично насочена тема.
Слагам си сам черната точка.

п.п Никакви проблеми от ел. естество дори в риъл офис. Малко по-назад по Рейн от Кьолн. Но и бурята ни е слаба засега

# 701
  • Мнения: X
Аз като цяло имам проблем с нета - вятър да излезе, малко да повали и започва да накъсва. Не ги знам тези телеком кво правят - снощи, докато валя, пак имах проблеми. Не че изчезва за постоянно, но на всеки 1-2-3 минути изчезва за някакви секунди и това ме докарва до нервна криза.

А сега вятърът е доста силен, отделно сградата е на ъгъл с основна улица и е "страшно" Котаракът се скри под дивана и не иска да излиза, аз отворих да проветрявам, да се възползвам от вятъра. Joy

Ся като пийна 2-3 чаши и легам. Satisfied

# 702
  • Мнения: 5 262
На мен интернета ми е супер, дъждец позаваля, но без буря и тази година преди 1 март успяхме да проверим с фростамта всички дървета и да отрежат умрелите и болните ... сега няма да пада нищо, освен ако не получим свлачище.
За вино ми е рано. За сперморами не съм сигурна защо ви трябва да си говорите. От началото на седмицата в новините е пълно със статискики как короната влияе като масово противозачатъчно и много е намаляла раждаемостта в много за съжаление Европейски държави. За извън европейските статистика няма. Та спермограмите ги првавете като мине кризата и се налага бейби буууууум . Сега само ще си харчите парите. А касата както се оказа се е запънала и не ще да плаща.

PapaPanda пробвай да трейснеш връзката до вас. Ако до там е добре и после има проблеми си провери домашните уреди , не домакинските имам в предвид, или пък ако са общи на домоуправителя мелдваш и те трябва да поръчат някой да се погрижи.

# 703
  • Немция
  • Мнения: 6 875
На мен интернета ми е супер, дъждец позаваля, но без буря и тази година преди 1 март успяхме да проверим с фростамта всички дървета и да отрежат умрелите и болните ... сега няма да пада нищо, освен ако не получим свлачище.
Белла, при силна буря падат не само болни и изсъхнали дървета, а предимно големи с плитки корени. Смърч, ела, бук и други.

# 704
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Бела, аз мисля че трябва да спреш да четеш и гледаш Ковид-новини 😉 Да ви ъпдейтна, че след 1 месец пътуване (явно с камили)  и разговор с поне 8 човека в  ДЧЛ, пратката ми най-сетне пристигна успешно. А лелите в БГ Пощи са върха. Всички много им се смеят, че още пишат в тетрадките, но пратката вчера беше стоварена в София, а днес вече е на адреса в Търново😎

Общи условия

Активация на акаунт