213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 195
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Лятото моята гинеколожка ми спомена, че ги задължават да изследват за високорисковите ЧХВ, може би това е което си доплаща защото уж касата поемала на всеки 3 год и аз като казах, че ще искам както досега всяка година май щяло да ми струва около 15 евро ми казваше моята. Но тя винаги е доста припряна и не разбрах много. А и бях да друго отишла.
Детето е канено на рожден ден. С термин един час, тоест по един час на дете. Сега остава и негативен тест да му искат.

# 676
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Мони, ми то аз по веднъж годишно го правя Simple Smile
Софт, аз съм наясно, но имам други проблеми, заради които трябва поне определени хормони да ми пусне. За да се предвиди лечение, тъй като личния не прави тези неща, точно заради касата. Аз превенция не ща Simple Smile Няма и как да има такава.

# 677
  • Мнения: 7 275
Има някакви промени и цитонамазката се плащала. Струвала 15 евро. Така ми каза моят гинеколог, не питах повече.

# 678
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Мерси, сверих си горе долу часовника Simple Smile Абе пак не ми излиза сметката нещо, ще ровя да видя от къде идва тая разлика

# 679
  • Мнения: X
Зависи от касата.
Аз днес си доплатих 30 Евро за бяла пломба на зъболекаря. Не мога да разбера защо въобще предлагат амалгама. Между другото, той веднъж иска доплащане, друг път не иска.

Geia, питай касата направо.

# 680
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Да, ще видя от касата какво ще кажат по въпроса. Не че нещо, ама леко ми докривя за тия пари

# 681
  • Германия
  • Мнения: 8 099
За бялата пломба на предните зъби е безплатно, остатъка се плаща, така ми каза моята зъболекарка и след като веднъж платих 120 евро, следващите си исках директно амалгама.
Ако искам изследване на хормони, кого да търся- личният или гинеколожката?

# 682
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Пепе, зависи кои хормони. На мен за щитовидните ми каза личната, че може и при тях, другите при гинеколожката.

# 683
  • Мнения: 9 361
Тази пломба амалгама, какъв цвят е? Пак ли бял? Защото аз под амалгама разбирам само сивите метални от България. Аз за пломби съм доплащала само веднъж, когато исках по-устойчива. Иначе ми слагат бяла безплатна, ако това е споменатата от вас амалгама - ОК.
За цитонамазка досега не съм плащала. Но предпочитам да ми кажат, ако услугата е платена, и цената предварително.

# 684
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моята в началото беше бяла и сега е сива, доколкото успявам да видя зъба в огледалото.

Гея, повече от година се боря с някакво възпаление, което затихва и се усилва на определени периоди и не минава, въпреки антибиотици,  хапчета,  пробиотици...и седящи бани със смрадлика съм опитвала и не...

# 685
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Щом е такъв проблема, трябва гинеколога да направи изследвания.

# 686
  • Мнения: 5 262
И мамографията беше преди 2г . без доплащане.
Здравна реформа. Става като в БГ. Но вноските се качват. Като си помисля само колко пари отиват само за касата и как почти нищо от тях не изразходвам.
Ще ми събудите любопитството да се прежаля и да си запиша час на преглед. За да тествам тарифите, новите.
Аз се чудих съседката като ми разправяше че доплатила едно и друго. Помислих си , че е ходила на някакъв спец. лекар.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 01:44 от bella_ciao

# 687
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Аз да попитам, че след последния преглед при гинеколога се втрещих, нали уж по каса, накрая ми взеха допълнително едни 100 евра - за прегледа с ехограф знам, ама сега са въвели и цена за цитонамазката, че и пари от лабораторията, за да я изследват. И като ми казаха, за това толкова, за онова толкова и накрая си излязох със 100 евро по-малко. Преди плащах само ехографията, сега що така? А никъде по страницата на докторката няма промени.

От 2020 право на цитонамазка всяка година имат жените до 35год. От 35год имаш право на 1 цитонамазка на 3 год. Ако резултата при нея е позитивен, взависимост от сериозността на проблема, ти се полагат изследвания всяка година или по-често. Нищо чудно това инфо. както и ценоразписът, да е закачено в чакалнята и да не информират специално, което не е ок, но...

# 688
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ами не, нямаше го закачено. Ясно, мерси за информацията.

# 689
  • Мнения: X
Значи съм разбрала правилно на 3 год се прави. Аз ще си искам както всяка година. На мен винаги са ми давали да подпиша за какво плащам и са питали искам ли го. 100 евро са много за контролен преглед.
За хормоните аз ходя при личната и веднъж годишно на ендокринолог.
Белите безплатни пломби са циментови. Те се износватс времето, но са робуст. Амалгамата си е метална пломба и не разбирам защо има още зъболекари работещи с такива. Моята не работи.

Общи условия

Активация на акаунт