Дъщери и гаджета

  • 27 319
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 40 932
Свестните младежи изчакват със секса, докато партньорката им е готова за това. Да, през това време просто се гушкат. И да, тези периоди могат да продължат дълго, дори много дълго. И това, че тези млади мъже просто си лежат до приятелката и само се гушкат, не ги прави по-малко мъже. Прави ги повече мъже.

Хайде стига клишета, все едно говорим за зрели мъже, намерили любовта на живота си, а не за тийнове, които сменят гаджета всеки месец или тримесечие. И горят от тестостерон и мерак за секс, а не от дълбока любов.

# 256
  • Мнения: 6 450
Синовете ми са на 16 и 18 и са точно такива клишета. Гаджето ми, когато аз съм била на 16, също беше такова клише.

# 257
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Нарочно прочетох само последните две страници от темата. Просто знам с кого от пишещите бихме подкрепили една и съща теза и не просто от някакви разговори с този или онзи, някакви теории и пр, а чисто и просто от личен опит.
Дъщеря ми е почти на 18, има връзка с гаджето си вече година и половина. Живеят далеч един от друг, предимно онлайн им е връзката. Гостуванията са винаги дълги и в съответния дом( 3-5 дни, седмица, та до 2 месеца миналото лято, когато направо живя у нас). Сексът стана реалност след 2-3 такива гостувания. Сигурна съм в детето си, споделя свободно всичко с мен, така че знам точно кога са го направили за първи път. И да, преди това просто се гушкаха. Както сами споделиха в шеговит разговор- сексът е надценен, има и други начини Simple Smile Simple Smile Не съм им събирала анкетно мнението относно секса, след като вече са го правили Simple Smile
Мьос, доколкото схващам, и малкият е довел гадже. Много яко!

# 258
  • Мнения: 6 450
Малкият не е довел гадже. Но има гадже. Обичат се платонично. Въпреки тестостерона.

Лично съм си говорила и с двамата за това -  какво мислят и очакват момичета от първия си път, от какво се страхуват и притесняват, съветвала съм ги да не притискат девойките, да изчакат момента, да не бързат и да не се налагат. По-добре късно, отколкото прибързано. И двамата ме разбраха от половин дума, учудени че изобщо мога да допускам нещо друго. Много са ми свестни момчетата.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 22:50 от Mößbauer-Effekt

# 259
  • Мнения: 7 417
Исках друго да кажа. Всяка майка, възпитава децата си по най- добрия, според нея начин  но ако детето е решило да прави секс, няма как да го спрете. Ще го направи.
По- важното е ,да е подготвено, че секса не е безопасен и трябва да се пази.
А това става с доверие между двете.
Да, и аз не очаквах и бях в шок, но се радвам  че сподели, а после разговорите на тая тема продължиха.

# 260
  • Мнения: 40 932
16 годишните пубери ли са тези млади мъже? Моят спомен е, че на тях им се прави секс независимо дали са влюбени или не. Ако случайно са влюбени ОК, ама ако не са (което  е по-често срещано) това не пречи да им се прави секс. И за много момичета важи същото. Е, разбира се има симпатии, харесване и прочее за да стане работата, но чак пък големи любови на тази възраст ми е малко много. И не мисля, че следвайки природата си, момчетата в късния пубертет стават примати. Ми гледала съм ги много такива примати как после пораснаха, съзряха и станаха стабилни и отговорни мъже.

# 261
  • Мнения: 4 312
Модели на поведение.Каквото виждаш,тоеа знаеш.

# 262
  • Мнения: 40 932
Разбира се, живяла съм в нормално общество (съвсем не маргинално, а елитна гимназия) и съм наблюдавала там. Ако на едно момче му харесват три момичета ще избере тази, с която има най-голям шанс най-бързо да напредне по базите (според американската система), а не най-духовната.

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Авторката се изпокара с целия форум и вероятно отдавна е забравила и за темата и за форума.
За съжаление, примерът ѝ се оказа заразителен.
Разчистих и заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт