Дъщери и гаджета

  • 27 398
  • 263
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 18 661
При теб се е получило, каквото и да е правила твоята майка.

# 226
  • Мнения: 6 497
Благодаря за споделеното, Мила.
Ето това подчертаното е притеснително от моята гледна точка на родител на трима трийна и много внимавам да не се получи при нас:
Цитат
Майка ми по принцип е по-консервативна и не сме говорили свободно за гаджета, да не говорим за секс, предпазни средства и така нататък. Когато се запознах с моя приятел в началото се налагаше да казвам, че излизам с приятелка, макар че бях на 18, тъй като ме беше срам да и кажа. След месец така или иначе и споделих и тя реагира остро, както и очаквах, каза че съм твърде малка за връзка и не искаше да коментираме темата, после ме поразпита малко какво учи и други базови неща, но като цяло почти година тя си затваряше очите, не искаше да говори с мен по темата и просто игнорираше връзката. Оставала съм при него с преспиване, може би един път или два в месеца,  да ви кажа то си беше точно такова, месеци наред. Приготвяхме си нещо за ядене или поръчвахме, гледахме филм и буквално си лягахме, интимности е имало, но не се е стигало до секс, докато аз не съм готова за това, може би защото не бях толкова малка и не съм се притеснявала, че ще ме зареже ако не се стигне дотам или нещо такова.
Говорим за всякакви теми свободно в къщи, разбира се в ролята на родител-дете, не на приятелчета или съученици. Резутатът е, че децата ни споделят и обсъждат с нас всичко важно по отношение на приятелства и връзки, не им се налага да се крият и лъжат, имат ни доверие. За любови и симпатии разбираме още преди нещата да са се задълбочили. Без да навлизаме в интимни подробности, разбира се, но за основното сме информирани и спокойни.

# 227
  • Мнения: 4 337
Някой да ме прочвте,че всеки говори за собственото си дете и опит😄
Аз спирам да се обяснявам,нямам нужда да се доказвам пред непознати😊
Бъдете здрави!

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 16:49 от red soul

# 228
  • Мнения: 11 958
В тази тема, както в други различни на пръв поглед, но всъщност подобни, всеки изразява собствено виждане и никой в нищо няма да убеди останалите. Нещо като "за и против детските градини", "домакини срещу работещи", "женени срещу свободно живеещи", "живот в чужбина, живот в България", безкрайни са. Важно е всеки да е в мир със своя избор и позиция, а не да са му натрапени от обстоятелствата.
Когато аз имам позиция относно детето, по мое вътрешно убеждение, детето ме разбира и приема казаното.
Когато формирам мнение под чуждо влияние(като например, за "най-вървежните гимназии" в които да се влезе, защото... така), търпя провал в тезата си.
Така е при нас, при други може да е друго.

# 229
  • Мнения: 1 073
Това ще е без мое косвено участие и без моето одобрение. Може би за някого няма разлика, но за мен ще има.
Тоест, изобщо не те интересува дали детето ти ще пострада, стига да не нарушава домашния ти комфорт. Браво, чудесен родител! Astonished

# 230
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Абе, преди генералните заключения и удивителните, четете и назад - действително да разберете позицията на списващия.

# 231
  • Мнения: 18 713
Изобщо няма смисъл да пиша повече.

# 232
  • Мнения: 1 073
Няма, няма. То и по-рано нямаше смисъл да пишеш.

# 233
  • Мнения: 384
Имам чувството, че тук повечето са с широко затворени очи! Вярвате и се убеждавате сами в неща, за които не сте сигурни и вероятно сте далеч от истината.
Аз на 16, ходене на дискотека всеки петък и събота с уговорката, че ще спя в приятелка, за да не ни мислят и да се приберем заедно. Приятелката ми съответно казва на родителите си, че ще спи в нас. И двете сме с гаджета /вече съпруг/ и нощта е наша. Срещахме се сутрин за по кафе и всеки у тях си. Това продължи поне 2-3 години. По това време майка ми можеше да се закълне, че съм девствена!
Друг вариант, който ми е ежедневно пред очите. Тийн от нашия вход разполага с обзаведена таванска стая, която му беше предоставена от родителите, за да се събира там с приятели. Училището е близо до нас. Денонощно е върволица от тийнове, по двойки, които ползват терена и дават ключа на следващите.
Варианти много! Решат ли, не можеш да ги спреш и възпитанието и предупрежденията остават на заден план.
Синът ни е още много малък и не знам, как бихме подходили след време и дали няма да възприеме ранните разговори за секс, като карт бланш да действа. Не мисля, че бих го спряла, но вероятно бих водила чести разговори.

# 234
  • Мнения: 18 713
Доколкото виждам, пак не сте имали официално предоставен терен от родители Simple Smile А това именно се обсъждаше тук.

# 235
  • Мнения: 1 073
Ами не са имали и затова са лъгали родителите си. Това за нещо хубаво ли се счита тук?

# 236
  • Мнения: 6 783
А родителите да са наясно със сексуния живот на децата е приемливо? За мен не е, на никаква възраст. Това си е интимна сфера за всеки човек. В повечето случаи родителите не са идиоти и им е ясно, че децата им правят секс, но не е нужно това да се случва с родителската подкрепа, при непълнолетни пък особено.

# 237
  • Мнения: 4 337
Айде,стига се правете на щрауси,че е смешно.
Никой нв гояори да им светите и давате съвети,ама детето ви да се страхува от вас и да не смее да сподели,не си е работа.

# 238
  • Мнения: 18 713
Къде някой е казал нещо против споделянето?

# 239
  • Мнения: 6 783
Аз като майка, на която се споделя достатъчно и то от син, мисля, че сексуалният живот си е лична работа. И какво общо има споделянето с осигуряването на терен за секс на непълнолетни?

Общи условия

Активация на акаунт