Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 617
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 10 264
Да, докторите по принцип са така. НИкой с никого не се занимава и задълбочава. То за един вит. Д няма кой да ти каже как да вземаш, че какво остана за сериозни неща. Най-лесно да ти кажат " е па няма раждаш вече от тук на сетне" (ако наистина няма да раждаш) и готово. Вечни хора няма, естествни процеси текат и т.н.

# 751
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Като каза вит.Д, се сетих, че наскоро говорих с моята ендокриноложка, споделих за дъщеря ми, че е с нисък вит.Д и тя каза, че на много малко места в страната се наема да ми препоръча читаво изследване на витамина. Със сигурност в София спомена лаборатории, ама да бием път чак до там не ми се ще.

# 752
  • Мнения: 10 264
Ехеее то пък егати великото и сложно изследване. Направо ме убиват с подобни изявления. Какво пък да му е сложното на това изследване?

# 753
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Идея нямам. Факт е, че различни лаборатории дават различни резултати. И не само за вит.Д. В нашия град има 2-3 лаборатории и със сигурност каза там да не правим.

# 754
  • Мнения: 20 172
За вит.Д съм пускала 1.25(OH)2 Vitamin D3, който е 50 лв. и уж го правиха в Германия.
След това са ми пускали по-евтиното - Vitamin D (25-OH).

# 755
  • София
  • Мнения: 3 880
Уфф, тоя Витамин Д е много модерен:)) някои пият с шепи, четох че някаква починала... пила по 50 000 единици на ден от страх от Ковид черният дроб отказъл и айде...🙄

# 756
  • Мнения: 10 264
И аз не знам къде е истината за него. Толкова години като не се изследваше и говореше, как сме оцеляли и аз не знам. Живея в блок с възрастни хора. Но като казвам възрастни имам в предвид над 80. ПОвечето вече са и над 90 и то двойки. Никой не е чувал ни за вит. Д, ни за вит. Б12. Но определено знаят за диабет и си следват някакви нисковъглехидратни диети, което много ме изненада. Така им казали докторите като били млади и така гледат да спазват. За инсулин са чували, но никога не са си били. КОй знае оше колко модерни неща има да излизат.

# 757
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И аз мисля, че до голяма степен е мода с тия изследвания, специално за витамините. Да не говорим, че само излишъкът от вит. С се изхвърля от тялото, останалите се натрупват и могат много да навредят. Случаят с починалата жена е показателен. Като цяло съм против приемането на всякакви изкуствени добавки, витамини, хормони, било то и на билкова основа.
За инсулина също има много противоречиви интерпретации на резултати.
И как се определя оптималното ниво на различните показатели? Пресен пример със стойностите на кръвното налягане. От няколко години 130/80 се приема за нормално.... преди това е било 120/80. Нагласена работа Simple Smile

# 758
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Точно това ми каза ендото за модата при изследванията. Може да се дължи и на това, че вече лаборатории бол и всеки сам си назначава изследвания.

# 759
  • София
  • Мнения: 2 628
Всъщност витамин Д е много важен и трябва да се пие задължително при недостиг. Влияе много на репродуктивните органи, на косата...Масово българите сме с понижени нива.

# 760
  • Мнения: 10 264
Пием, пием ама и не спираме да се оплакваме от кой какво си има. Но и като панацея не трябва да се  приема.

# 761
  • Мнения: 20 172
Всъщност витамин Д е много важен и трябва да се пие задължително при недостиг. Влияе много на репродуктивните органи, на косата...Масово българите сме с понижени нива.
И не само, за остеопорозата също е много важен.

# 762
  • София
  • Мнения: 1 109
То и витамин Ц не е безвреден. Хора,които имат камъни в бъбреците, трябва да забравят за допълнителен прием.

# 763
  • Мнения: 10 264
Lemy, важен за остеопорозата вит. Д-то, но кое къде отива и се пренасочва иди та отгатни. Виж при мен калция в гърдите отишъл, вместо в костите. От скоро и вит. К пия с Д-то. Престраших се да си взема час за мамограф другия месец, ще видим какво ме чака. От как ми направиха биопсията и ми сложиха тоя маркер, много ме е страх от болката на мамографа. Даже повече от преди. Та сега при нас някакъв нов мамограф, уж по-безболезнен, по формата на гърдата ала бала. Ще разправям като го мина. Хич не им вярвам. Нали пак тез цомби с чашка Д, трябва да ги пресоват до дебелина на вестник, па ко ще и в не знам каква форма да ми влиза гърдата. Брр. От сега ми се драйфа.

# 764
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
vici75, пожелавам ти леко да мине прегледа.

При мен първият преглед на мамограф е запечатан в съзнанието ми не само физически (с болка), но и фотографски си го спомням.
Ужасих се, когато личната ми лекарка каза, че трябва да отида на мамограф, тъй като годините ми го налагат.
И, чудо, беше невероятно лек преглед, въпреки притесненията ми. Simple Smile

Разликата е 10 години от първия до втория преглед - 40 г. - 50 г.
Дано и при теб са напреднали технологиите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт