Свекървата и бившата му

  • 8 853
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 189
Не намирам нищо тъпо. Има хора, които просто те кефят. Без значение по какъв повод ви е събрал животът. На сърце са ти, зареждат те, комуникацията с тях ти носи позитивен заряд. Много тесногръдно, даже невъзможно ми е да си представя да спра да контактувам понеже вече не са в същата конфигурация, в която са били като са влезли в живота ми. Хората се  срещат и разделят. А някои просто не се разделят - и има защо.

# 61
  • Мнения: 3 459
Ами единственият съвет, който мога да ти дам е да се хванете да си намерите квартира и да се изнесете. Тогава няма да виждаш и чуваш с кого си чука срещи свекърва ти и няма да ти пука, просто защото не живееш там. Моята свекърва не харесва зет си (мъжа на дъщеря си) и открито го е плюла пред мен и мъжа ми. Не искам да си представям какво се говори за мен като не съм там. За това колкото по-далеч толкова по-добре.

# 62
  • Мнения: X
И защо поведението е тъпо ? Щото контактува с бившата на синът си ? Това ли е тъпото ? Да си социален, добре възпитан и очевидно комуникативен човек, а не тесногръд догматик ?

Значи някой спомена, че авторката живеят в дома на свекървата, аз помислих, че става въпрос за момичето в таванската стая, и навързах събитията (авторката не ме опроверга) - заключен етаж, спане, нулева помощ, кафенце с бившата. За мен това е тъпо, нищо че е нейно право. Мое право е да се кача на къщата ми отгоре дибидюс, ама сигурно е тъпо погледнато откъм съседите ми. Грешката беше моя, че реших че са един и същи автор, това е.
Относно комуникация с бившата, отново - зависи от толкова много неща. Как е протекла раздялата, бившата натрапва ли се, някой натрапва ли я (момичето не спомена ли, че непрекъснато й се напомня за нея?), как се държи свекървата с нея самата, мъжа й как се държи с бившата, били ли са приятели винаги или внезапно са си притрябвали и прочие и прочие. Чувства се явно втората, позволяват ли й да се чувства като първата? Не знам какво става в душата на тоя човек, и в края на краищата защо е толкова лошо майка му да се съобрази с чувствата на снаха си, след като тя не е тесногръд догматик? Не е ли по-важно за нея сина й и снахата да се разбират? Защо ще й светват лампи и тя ще решава кое е добре за синчето? Той е направил избора си. Да си пие кафенцето с комшийката, ако това ще запази добрите чувства и отношения в семейството. Защо ще иска да е на нейното, вместо да си спести дисфункционално съжителство с любимата на сина си? Дали свекървата ще е така широко скроена, ако снахата пие кафенце с бивши? Дали сеекървата е такава голяма приятелка с бивша на собствения си мъж?

Все такива въпроси. Аз също познавам разни хора и разни животи и развръзки, но е хубаво, когато всички са “на борда” и всички са съгласни да живеят в мир, любов и приятелство. А не снахата да е жертва на великанската, широко скроена душа на бабичката.

Последна редакция: пн, 15 фев 2021, 03:22 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 738
Една бивша свекърва не се сприятелява с бившата Цура, най-малкото заради възрастовата разлика от едни 25-30 години! Реалността е друга.

# 64
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами единственият съвет, който мога да ти дам е да се хванете да си намерите квартира и да се изнесете. Тогава няма да виждаш и чуваш с кого си чука срещи свекърва ти и няма да ти пука, просто защото не живееш там. Моята свекърва не харесва зет си (мъжа на дъщеря си) и открито го е плюла пред мен и мъжа ми. Не искам да си представям какво се говори за мен като не съм там. За това колкото по-далеч толкова по-добре.

Не си чувала една стара бойна сентенция:
"Дръж приятелите си близко, а врага- още по- близко"

# 65
  • София
  • Мнения: 35 280
Не е същата, друга жена е.

Момичета, оправяйте ги тези цитати в скрит текст или се обръщайте една към друга, че е ужасно с тия чаршафи.

# 66
  • Мнения: 3 459
Ами единственият съвет, който мога да ти дам е да се хванете да си намерите квартира и да се изнесете. Тогава няма да виждаш и чуваш с кого си чука срещи свекърва ти и няма да ти пука, просто защото не живееш там. Моята свекърва не харесва зет си (мъжа на дъщеря си) и открито го е плюла пред мен и мъжа ми. Не искам да си представям какво се говори за мен като не съм там. За това колкото по-далеч толкова по-добре.

Не си чувала една стара бойна сентенция:
"Дръж приятелите си близко, а врага- още по- близко"

Ако ще ми коства нерви и личното ми спокойствие нямам нужда от подобни геройства.

# 67
  • Мнения: X
Не е същата, друга жена е.

Момичета, оправяйте ги тези цитати в скрит текст или се обръщайте една към друга, че е ужасно с тия чаршафи.

За мен ли се отнася това с цитатите? Още се уча и нямам идея какво правя и натискам.

# 68
  • София
  • Мнения: 35 280
Не само, ужасно е за четене.

За приятелството - една от най- близките ни приятелки е на годините на майка ми. И?

# 69
  • Мнения: 1 731
Имах гадже, с което бяхме заедно 6 години, от 16 годишна. Аз си пораснах пред майка му, много я обичах и я уважавах, чувахме се чат-пат след раздялата, за съжаление наскоро разбрах, че е починала. За сравнение със  свекърва ми не мога да завържа дори разговор и едва ли някога ще ми стане близка.

# 70
  • Мнения: 3 350
Мен най-много ме притеснява как мисли Авторката: "Свекърва ми иска да ме разкара и да ме смени с бившата". Значи, това е много повече от обикновенно дразнене, че свекито говори с бившата ! Тука има заговор едва ли не.
Това означава, че тя не вярва в брака си. А какво е брака без доверие ? Означава също, че смята свекърва си за зла...
Най-добре е да се изнесе, но това няма да и помогне в дългосрочен план. По-късно ще се появи някоя съседка или колежка, която ще иска да я измести от титулярното място. Лоша работа, да не кажа обречена.

# 71
  • Мнения: 12 875
Мен най-много ме притеснява как мисли Авторката: "Свекърва ми иска да ме разкара и да ме смени с бившата". Значи, това е много повече от обикновенно дразнене, че свекито говори с бившата ! Тука има заговор едва ли не.
Това означава, че тя не вярва в брака си. А какво е брака без доверие ? Означава също, че смята свекърва си за зла...
Най-добре е да се изнесе, но това няма да и помогне в дългосрочен план. По-късно ще се появи някоя съседка или колежка, която ще иска да я измести от титулярното място. Лоша работа, да не кажа обречена.
Авторката се съмнява в  мъжа си очевидно, а предполагаемите интриги са нещо като гръмоотвод.

# 72
  • Мнения: 1 119
Може да са приятелки. Не можете да избирате приятелите на хората. Вие сте и снаха, тя приятелка. Не се конкурирайте...

# 73
  • Мнения: 4 518
Ъъъ ми аз на мъжа ми не му правя проблеми когато говори с бившата. Свекървата също е говорила с нея, но не мисля, че са си дружки.
Сестра ми беше много близка с проект-свекървата и се виждаха след като се раздели със сина ѝ. Не съм чувала да е станало проблем.
Преглътни егото и несигурността си и продължи напред. Не знам какво друго да кажа. Даже не знам как си разбрала, че си говорят...

# 74
  • Мнения: X
Не само, ужасно е за четене.

За приятелството - една от най- близките ни приятелки е на годините на майка ми. И?

Оправих го! Пиша от телефон и виждам някаква мобилна версия, натискам “цитат” и така. Самият форум ми идва странно, няма преглед преди публикация.

Няма абсолютно нищо лошо в приятелството, стига да не е за сметка на най-милите ти хора.

Общи условия

Активация на акаунт