Инсулт - сблъскване с тази болест. Моля споделете! - Тема 2

  • 12 373
  • 257
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 78
Пак съм аз и пак с въпрос,търся отзиви за невроейд.Днес ни го изписа лекар,каза че от 30 до 50% може да се възстанови.

# 106
  • Мнения: 10 264
Ами аз зачетох във framar.bg, изглежда е добавка това, не лекарство. За добавка 1351.00лв.....? Сериозно ли е това? Някой е написал отдолу: "Няма резултат от тази добавка, дадохме си парите и очаквахме поне нещо да се случи! След пълния препоръчителен курс - ефект нула!" Така че си преценете има ли смисъл. Знам че като сме отчаяни сме готови да пробваме всичко, но трябва да бъдем разумни все пак.

# 107
  • Мнения: 5 017
Никакви добавки няма да ви помогнат,а само рехабилитация и движение.Тези пари вместо за добавка, ги дайте за рехабилитация или някой уред за раздвижване.

# 108
  • Мнения: 78
Никакви добавки няма да ви помогнат,а само рехабилитация и движение.Тези пари вместо за добавка, ги дайте за рехабилитация или някой уред за раздвижване.
Разколебахте ме,лекаря каза че дава добри резултати не правило чудеса,но имало надежда да подобри състоянието.

# 109
  • Мнения: 10 264
Аз не виждам как едни добавки ще помогнат, след като лекарствата които им изписват са в хиляди пъти по-силни. Как добавките ще бият лекарството. Майка ми чула по телевизията за някакви капки гинко. И иска да ѝ взема. Е викам за какво са ти. Тя пие 3-4 вида хапечета, от които едното е за памет. Как тези капки ще надвият лекарството. Глупости. А като я гледам проблеми с паметта няма. Помни повече от мен. И аз съм за рехабилитация. Заведете го някъде или му вземете колелото което се обсъждаше по-напред. И аз такова колелео бях взела на майка. Караше го с крака, с ръце. Беше напълно неподвижна и на памперси. Сега си е като преди. Но е доста възрастна, с гонартроза, та така или иначе едва върви, но не е от инсулта, а от нейното си заболяване.

Много пари тези добавки гореспоменатите. Как може доктор да препоръчва такова нещо, с ясното съзнание че няма да свърши работа. Може да сте сигурна че му е напълно ясно.

Последна редакция: сб, 16 юли 2022, 15:23 от vici75

# 110
  • Мнения: 5 017
Лекарите са на процент от добавките.Затова ги изписват.Те много добре знаят,че от тях няма никаква полза.За 1300 лева ще му направите поне 30-40 процедури от които ще има полза.Уреда за раздвижване, който съм снимала по-напред беше около 40-50 лева в Лидл, а в един сайт за медицински приспособления беше 80 лева и ще има много повече полза.Щях  да пиша и друго за лекарите и хранителните добавки, ама ще ме баннат.

# 111
  • Мнения: 4 205
"имал бол пари- дал"

# 112
  • Мнения: 78
Ох не знам вече,търся чудо а цената е....То само цената е обещаваща май.А и никъде не намирам информация от хора пили тези добавки. Консултирахме се у с фармацевт и той е на вашето мнение. Доста се разколебах.

# 113
  • Мнения: 5 017
Вие сега тръгвате по тоя път, като мине време ще мислите като нас.Раздвижвайте ръце, крака, пръсти, движението е спасението,а не добавките.

# 114
  • Мнения: 78
Вие сега тръгвате по тоя път, като мине време ще мислите като нас.Раздвижвайте ръце, крака, пръсти, движението е спасението,а не добавките.
Така и правим взехме му гирички да вдига,защото каза рехабилитатора,че ще му трябват сили.Като го изправяме на проходилката се държи само на ръцете си тежестта е върху тях.

# 115
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, може ли някой да сподели откровено и истинско мнение за болница Сердика в Овча купел?
Рехабилитация след пореден инсулт ни е нужна за баща ни, а не откривам никъде някакво реално мнение. В друга тема видях два поста, които обаче са доста съмнителни, като критика.
Благодаря предварително!

# 116
  • Мнения: 197
Здравейте, много пъти съм се допитвала тук. Благодаря, че ви има. При нас стана много зле положението-8 години от инсулта. След Ковид през февруари майка много й се обостри деменцията. Пихме 2 месеца Хлорпротиксен, пооправи се, започнахме да я оставяме по-дълго сама дори, справяше се - да стопли храна, личните нужди. В началото на месец юли падна пред очите ми, инсултният крак просто подскочи и тя падна. Счупи трохантер на бедрената кост. Оперираха я, поставиха пирон. Според лекарите е добре, че е инсултния крак, казаха след месец да я вертикализираме. Викнаха рехабилитатор, но той няма големи надежди. Евентуално с канадка, защото тя не може с лявата ръка да се държи на проходилка. Иначе е отнесена, спи дълго през деня, вечер будува. Голям протест за памперса. Загубила е вяра, че ще се оправи. Инсултният крак, който е и счупен прави онази вечер крампи ли, не знам как се нарича, едно неконтолираноподскачане в глезена и после свиване в коляното в рамките на 5 часа през нощта. Личният лекар препоръча магнезий. Направо не знам как ще се преборим този път. Ако някой може да помогне със съвет

# 117
  • Мнения: 5 017
Добър невролог.

# 118
  • Мнения: 78
Здравейте, много пъти съм се допитвала тук. Благодаря, че ви има. При нас стана много зле положението-8 години от инсулта. След Ковид през февруари майка много й се обостри деменцията. Пихме 2 месеца Хлорпротиксен, пооправи се, започнахме да я оставяме по-дълго сама дори, справяше се - да стопли храна, личните нужди. В началото на месец юли падна пред очите ми, инсултният крак просто подскочи и тя падна. Счупи трохантер на бедрената кост. Оперираха я, поставиха пирон. Според лекарите е добре, че е инсултния крак, казаха след месец да я вертикализираме. Викнаха рехабилитатор, но той няма големи надежди. Евентуално с канадка, защото тя не може с лявата ръка да се държи на проходилка. Иначе е отнесена, спи дълго през деня, вечер будува. Голям протест за памперса. Загубила е вяра, че ще се оправи. Инсултният крак, който е и счупен прави онази вечер крампи ли, не знам как се нарича, едно неконтолираноподскачане в глезена и после свиване в коляното в рамките на 5 часа през нощта. Личният лекар препоръча магнезий. Направо не знам как ще се преборим този път. Ако някой може да помогне със съвет
Баща ми не може да ходи след спинален инсулт, месец вече идва рехабилитатор в къщи за сега подобрение няма.Е сряда ще ходим в София при един лекар,ако желаете мога да ви пиша след прегледа дали е добър.

# 119
  • Мнения: 4 205
Как ще разберете от прегледа, че е добър?

Общи условия

Активация на акаунт