Инсулт - сблъскване с тази болест. Моля споделете! - Тема 2

  • 13 152
  • 284
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 78
Как ще разберете от прегледа, че е добър?
Ами не знам какво ще каже,дали ще е само преглед дали ще назначи някакво лечение.Нали за това отивам там.

# 121
  • Мнения: 4 214
Той може и да назначи, ама дали ще върши работа, друга тема.
Покажи епикриза, разкажи анамнеза, какви изследвания са правени, какви са им резултатите.... Кой постави диагнозата, на база на какви изследвания, къде.... И пак да мислим.

# 122
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Здравейте. Моят въпрос е от малко по-различно естество. Ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми, моля да сподели.
Баща ми поручи инсулт преди близо месец, до момента е в реанимация. В неврологично отношение няма никакъв напредък, състоянието му е тежко. Пареза от дясно, а той няма китка на лявата ръка, тоест почти като пълна пареза. Не говори, неадекватен. Прогнозите за евентуално възстановяване са лоши.
Аз ще се грижа за него, но съм в друг град. Трябва да го взема при себе си. Как бих могла да го регистрирам на моя адрес?  Това ще ми е необходимо за да получи евентуално ТЕЛК и съответно количка, дюшек и т.н. Аз самата съм личен асистент на дъщеря си, която е с увреждане, и ще се грижа за него. Друг проблем е картата, на която получава пенсията. Паролата знае единствено той. Има ли някакъв начин да получа достъп? Какъв е редът?
Благодаря ви предварително.

# 123
  • Мнения: 5 099
Ако имате пълномощно, може да теглите пенсията от гише на банката.

# 124
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Може би личният лекар би Ви дал най-точните отговори за това какво трябва да се направи по отношение на ТЕЛК и получаване на дюшек/количка/възглавница. При нас невролог писа етапна епикриза и заедно с всички документи ги подадохме в съответния областен град. После с решението от ТЕЛК отидохме за да кандидатстваме за тези помощни средства. Не ни се е налагало смяна на адресна регистрация. Обаче исках да запиша една услуга, за която се налагаше да се сменя адрес. В крайна сметка не се стигна до там, но ме отчаяха с цялото разтакаване, което предстоеше. Боже, каква бумащина е навсякъде! Какво разкарване по институции! Чакане с месеци... Пази Боже да паднеш на легло. На никого не го пожелавам.
Дано някой от тук пишещите е по-наясно по Вашия въпрос. Желая Ви успех и сили, а на баща Ви успешно възстановяване.

# 125
  • Мнения: 4 214
От описаното не ми се струва вероятно изписване.

# 126
  • Мнения: 5 099
Като свърши клиничната пътека и изписват.Даже и линейка не отпущат да си го прибереш, слагаш в одеало и в комби или микробус си го транспортираш болния до вкъщи.

# 127
  • Мнения: 4 214
Пише, че вече 1 мес е в реанимация. Клиничната пътека е 4 /четири/ дни

# 128
  • Мнения: 5 099
На реанимация са повече, обаче, ако закарат друг, веднага изписват, тези които са минали 7 дни.Пълни безумия.

# 129
  • Мнения: 4 214
Опитвам се да кажа, че прогнозата не е оптимистична. За 1 мес надали не са приели нито един нов болен в реанимация. Просто не става за изписване, което пък значи, че състоянието му е крайно тежко.

# 130
  • Мнения: 5 099
По принцип, ако до 10 ден не дойдат в съзнание, няма да ги бъде и ги изписват.Ако имат празно легло ги държат за да вземат пари от касата, въртят различни пътеки.

# 131
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Опитвам се да кажа, че прогнозата не е оптимистична. За 1 мес надали не са приели нито един нов болен в реанимация. Просто не става за изписване, което пък значи, че състоянието му е крайно тежко.
Наясно съм. Но не изключвам и другата възможност. Нямам моралното право да го отписвам.
Утре трябва да му поставят трахеостома, за да махнат апаратното дишане, и ако има дъвкателен рефлекс, ще го захранват.
Аз живея в Пловдив, той е в Бургас. Минала съм много пъти през всички бумащини и разтакавания с ТЕЛК заради детето, наясно съм. Работата е там, че той се води на адрес в Бургас. А за всичко, свързано със социалните искат да се ходи по район.
 И изобщо - как се уреждат каквито и да е въпроси, когато титулярът е неподвижен и неадекватен? Sad

# 132
  • Мнения: 4 214
Просто ще почнат да го обдишват през трахеостомата, няма да махнат апарата. Щом ще правят трахеостома, значи не е продишал и е бил обдишван към 2 седмици. Т.е от това време не диша сам, диша го апарат.
Ако спрат обдишването, умира за минути. Какво изписване?!

# 133
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
ra2 , не зная, не разбирам достатъчно.Не е две, ами вече три Sad Все някога ще го изпишат.Не изключвам и най-лошото , но искам да съм наясно предварително с всичко, което би облекчило и двамата.

# 134
  • Мнения: 37
Много е възможно с трахеостомата да задиша самостоятелно и за това да са взели това решение, но ако няма гълтателен рефлекс по-добре да му сложат гастростома (по-лесно за вас и по-щадящо за него ).

Общи условия

Активация на акаунт