Майка след 33г и някои притеснения

  • 9 454
  • 165
  •   1
Отговори
# 150
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Гаранция за липса на проблеми и на 25, и на 20 няма. Та и да върнеш времето, нищо не е гарантирано. Разбирам, че ти е болезнено и от сърце желая да ти се случи чудото, но коментарът е доста неуместен.
За възрастните родители дори не искам да коментирам, ще го отдам на изкривената призма на неприятния към момента развой на събитията.

# 151
  • София
  • Мнения: 591
И какво щеше да родиш на 25 от неподходящ ли? Само и само, за да не отлагаш до 30? Така ли да го разбираме? Раждайте преди 30, пък дали е подходящ, дали имате възможност да го отгледате, дали се чувствате готови.. няма значение, раждайте рано.. Много глупаво изказване. Това, че при теб има някакви проблеми, не означава, че при други също ще ги има. А и каква ти е гаранцията, че на 25 е нямало да се случи същото.. А това, че децата се срамували от "възрастни" родители, също е много грозно изказване. Децата са чисти и необременени, а ние възрастните сме тези, които задаваме рамките и оформяме възприятията им. Като човек, работещ с деца, би трябвало да го знаеш. Ако някой ограничен възрастен като теб е намекнал за възрастта на родителя, естествено детето ще започне да отчита този факт. Едно бебе и малко дете изобщо не се интересува от ЕГНто на мама и тати. Това страничните хора го задават с ограничените си разбирания и коментари не на място. Съжалявам, че така възприемаш нещата, защото явно ще си "възрастен" родител. Пожелавам ти го от сърце да ти се случи бебчето, но по-леко с неуместните изказвания.
Браво!!!

# 152
  • Мнения: 3 454
Дори и да можех да върна времето никога не бих родила от бившия ми, който щеше да ме бие на лягане и на ставане защото кухнята не е подредена по конец и салатата и ракията му не го чакат след работа. Съжалявам - предпочитам да остана без деца от колкото такъв изрод да е баща на детето ми.

# 153
  • Мнения: 3 243
То да разсъждаваме какво би станало, ако върнем времето назад с 10 години, става за фантастична книга, ама работа в реалността не ни върши много.

# 154
  • Мнения: 3 454
Обикновено хората не се променят с магическа пръчка и от боклуци стават принцове. С времето хората се променят към по-зле. Обаче за някои жени не е от значение, че мъжете им не стават. Важното е да родят млади. Останалото е без значение.

# 155
  • Мнения: 154
Момичета аз съм на 36 имам едно момиче на 10години и искам да си родя второ.Не е гаранция че като родиш на 20 всичко ще е наред.Не мисля ,че трябва да се ограничаваме в години.Имам приятелки които в рамките на 36-40 г си родиха по 2 деца .Важно е да имаш точен човек до себе си!!!

# 156
  • Мнения: 341
И какво щеше да родиш на 25 от неподходящ ли? Само и само, за да не отлагаш до 30? Така ли да го разбираме? Раждайте преди 30, пък дали е подходящ, дали имате възможност да го отгледате, дали се чувствате готови.. няма значение, раждайте рано.. Много глупаво изказване. Това, че при теб има някакви проблеми, не означава, че при други също ще ги има. А и каква ти е гаранцията, че на 25 е нямало да се случи същото.. А това, че децата се срамували от "възрастни" родители, също е много грозно изказване. Децата са чисти и необременени, а ние възрастните сме тези, които задаваме рамките и оформяме възприятията им. Като човек, работещ с деца, би трябвало да го знаеш. Ако някой ограничен възрастен като теб е намекнал за възрастта на родителя, естествено детето ще започне да отчита този факт. Едно бебе и малко дете изобщо не се интересува от ЕГНто на мама и тати. Това страничните хора го задават с ограничените си разбирания и коментари не на място. Съжалявам, че така възприемаш нещата, защото явно ще си "възрастен" родител. Пожелавам ти го от сърце да ти се случи бебчето, но по-леко с неуместните изказвания.
Браво!!!
[/quote

Аз родих първото си дете на 40 години, на 43 родих близначки. Изобщо и въобще не ме интересува ничие мнение относно възрастта на родителите. Сестра ми навремето роди на 20 години и после отгледа дете без баща поради неподходящ човек. Чуждите ограничените селски разбирания не значат нищо за личното ни щастие.

# 157
  • Мнения: 4 000
Това тук са само хипотези и всеки случай е различен. Разбирам, че си обсъждаме темата, ама изглежда, че родилите “рано” са родили от неподходящи, а родилите късно - автоматично от подходящи. Това не е така. Също аз, като родила “рано”, да си кажа, че да ти кажат, че си родил “рано” на 25-26 г. е също толкова “обидно”, ако може така да се нарече, както да те нарекат “стар” родител на 35 г. За мен това е диапазон, рано може да се каже за родили на 17-18, но не и на 25. Не, че е по темата особено, но гледам всичко се дискутира Simple Smile

# 158
  • Мнения: 299
Момичета аз съм на 36 имам едно момиче на 10години и искам да си родя второ.Не е гаранция че като родиш на 20 всичко ще е наред.Не мисля ,че трябва да се ограничаваме в години.Имам приятелки които в рамките на 36-40 г си родиха по 2 деца .Важно е да имаш точен човек до себе си!!!
Именно! Не е толкова до възрастта, а до здравето на родителите и до тяхната стабилност. Добре че не родих преди 35г -тогава се разведох. Но родих 3 деца след 40г(естествено и бързо заченати). Това са три последователни бременности без проблеми. Така и не разбрах какво е да ти се гади сутрин или въобще. Това че някой има проблеми на 35, не значи същите е нямало да ги има на 25. За партньора да не говорим, той е изключително важен. При проблеми, естествено трябва да си правим пълни изследвания и на двамата.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 12:24 от Aminka

# 159
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Това тук са само хипотези и всеки случай е различен. Разбирам, че си обсъждаме темата, ама изглежда, че родилите “рано” са родили от неподходящи, а родилите късно - автоматично от подходящи. Това не е така. Също аз, като родила “рано”, да си кажа, че да ти кажат, че си родил “рано” на 25-26 г. е също толкова “обидно”, ако може така да се нарече, както да те нарекат “стар” родител на 35 г. За мен това е диапазон, рано може да се каже за родили на 17-18, но не и на 25. Не, че е по темата особено, но гледам всичко се дискутира Simple Smile


Ми те и родилите "късно" не са автоматично с репродуктивни проблеми и баби, ама преходното мнение точно с тази теза беше.

# 160
  • Мнения: 1 189
Тия съвети " роди рано" " роди късно" са много налудничави. Не можем да контролираме всичко в живота и слава Богу.

# 161
  • Мнения: 4 000
Не са, но не може да се говори, че 25 г. е ранна възраст и хората не са подготвени за деца, само защото ти не си бил (образно говоря, не срещу някого). Обратното също е крайно, това имах предвид, затова не смятам, че може да се даде отговор за нормална възраст, просто обстоятелствата са различни при всеки.

# 162
  • Мнения: 301
Всичко е абсолютелно персонално и относително. И да си казваш- да бях по-рано.. какво ще промениш? От обвинения към себе си няма смисъл. Изпитала съм го. Всеки прави каквото може, когато е готов, факторите са много, при всеки са индивидуални.
Да пожелаем единствено на жените, които искат деца, да успеят да ги имат Simple Smile

# 163
  • Мнения: 6 730
Разбира се, че 25 е чудесна възраст за дете, както и 35, и 45.. Важното е да си с подходящия партньор и да се чувстваш готов психически, емоционално и финансово.

# 164
  • Мнения: 178
Момичета, искам да споделя радостта ни с вас, писах по напред че съм забременяла на 49.... преди ден ни се роди прекрасна дъщеричка, въпреки плановото секцио се появи ден преди него по естествен път...  аз бързо се възстановявам, здрави сме и ще ни изпишат.
   Желая на всички, които искат да станат мами успех а и в някои случаи по-добре късно отколкото никога... наистина не спирайте да мечтаете, защото много хубави мечти се сбъдват!

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 23:31 от Latyka

Общи условия

Активация на акаунт