Бързи кредити и потребителски кредит с ипотека

  • 3 909
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 208
Моят съвет е да споделиш с родителите си и заедно да решите как ще се справите с проблема. Важно е да се разплатиш с бързите кредити. След това към банка е по-лесно. Може те да вземат от банката кредит, за да погасиш бързите и после ти да си поемеш вноските по банковия кредит.
Това не мога да го искам от тях,тъй като и те си имат кредити.Просто не знам как да ги помоля за помощ.А от други роднини и приятели няма как -това не са 200,300 лв.,някой да ви даде назаем.

# 46
  • Мнения: 11 899
Съжалявам, но май нямате голям избор. Ако нямате марината да намалите броя на бързите кредити, поне пробвайте да ликвидирате някой от по-малките.
Разгледайте по темата от онзи линк, който Ви дадох.

Знам колко е трудно. Сама гледам двете си деца и имам три кредита. Вноските ми са общо около 400лв/ м. Сега планирам рефинансиране на ипотечния и ликвидиране на двата потребителски. Така и вноската ми ще падне с около 20%.
Бързи кредити съм ползвала преди години само при закупуване на уред или мебел на изплащане (Джет кредит), но те се връщат за период от 6 до 12 месеца и не са ми тежали. Наясно съм, че понякога човек като е притиснат прибягва до по-бързо но решение. За съжаление, в дългосрочен план излиза и доста солено.

# 47
  • Мнения: 49
Чакай, след като имаш дете, какъв е проблемът? Ако вашите един ден се почувстват зле, спокойно могат да припишат на него жилището, а на теб да учредят пожизнено право на ползване. В такъв случай нямаш проблеми и не е нужно нищо да плащаш.

# 48
  • Мнения: 11 899
Чакай, след като имаш дете, какъв е проблемът? Ако вашите един ден се почувстват зле, спокойно могат да припишат на него жилището, а на теб да учредят пожизнено право на ползване. В такъв случай нямаш проблеми и не е нужно нищо да плащаш.
Тя има запазена част, която те не могат да припишат на внучето.
Има позиции и положения, когато ще й трябва чисто съдебно досие, а дадат ли я на ЧСИ ще има съдебно решение и досието й вече няма да е чисто. Животът й няма да е лесен, не и като на приятеля ти, защото тя не разполага с неговите средства.
Жената не търси съвет как да не плаща, а как да успее да се справи със ситуацията (да си изчисти дълговете) и да облекчи в същото време финансовото бреме.

# 49
  • Мнения: 208
Чакай, след като имаш дете, какъв е проблемът? Ако вашите един ден се почувстват зле, спокойно могат да припишат на него жилището, а на теб да учредят пожизнено право на ползване. В такъв случай нямаш проблеми и не е нужно нищо да плащаш.
Тя има запазена част, която те не могат да припишат на внучето.
Има позиции и положения, когато ще й трябва чисто съдебно досие, а дадат ли я на ЧСИ ще има съдебно решение и досието й вече няма да е чисто. Животът й няма да е лесен, не и като на приятеля ти, защото тя не разполага с неговите средства.
Жената не търси съвет как да не плаща, а как да успее да се справи със ситуацията (да си изчисти дълговете) и да облекчи в същото време финансовото бреме.
Много Ви благодаря,че сте ме разбрала правилно.Просто глупост беше да стигам до тук,но се подлагатх и очаквах помощ но уви,тази помощ не се осъществи.Не искам да обременявам никого.

# 50
  • Мнения: 18 870
Според мен имаш реален шанс за потребителски кредит, щом си на постоянен трудов договор, стига да не си с лош ЦКР. Особено ако имаш и поръчител за кредита. Не запомних покрай всички истории имаше ли закъснели плащания, отразени в ЦКР, но за 10-годишен срок за 10000 лева месечната вноска ще ти е към 120 лева. Дори и при МРЗ биха отпуснали.

# 51
  • Мнения: 11 899
Според мен имаш реален шанс за потребителски кредит, щом си на постоянен трудов договор, стига да не си с лош ЦКР. Особено ако имаш и поръчител за кредита. Не запомних покрай всички истории имаше ли закъснели плащания, отразени в ЦКР, но за 10-годишен срок за 10000 лева месечната вноска ще ти е към 120 лева. Дори и при МРЗ биха отпуснали.
Пишеше, че е имала едно забавяне от 30 дни, което е влязло в досието й и, че ДСК са й отказали поради голям брой на бързите кредити.

# 52
  • Мнения: 49
Тя има запазена част, която те не могат да припишат на внучето.
Добре де, може да заложи тогава на два варианта: или че до смъртта на родителите и у нас най-после ще приемат закона за личния фалит, който толкова се обсъжда напоследък. Или че родителите и ще доживеят до пълнолетието на внучето си, когато прехвърлянето на имота спокойно може да се оформи като покупко-продажба.

Има позиции и положения, когато ще й трябва чисто съдебно досие, а дадат ли я на ЧСИ ще има съдебно решение и досието й вече няма да е чисто. Животът й няма да е лесен, не и като на приятеля ти, защото тя не разполага с неговите средства.
Зависи... Аз лично не се оплаквам от живота си - вече над 30 години работя за себе си, получавам само пари в брой и нямам никакво кредитно досие, защото никога не съм теглил никакви кредити. Но направих глупостта да си открия разплащателна сметка в ПИБ, защото трябваше да приведа $400 на приятел в щатите, с които да ми купи едно рядко срещано джобно ножче. Като в договора ми изрично беше упоменато, че не дължа никакви такси за обслужване на сметката. След около десетина години отидох в ПИБ да внасям пари по сметката на друг приятел, чиято дебитна карта ползвам за online поръчки, и изведнъж ми сервираха новината, че съм им дължал над 90 лева. Естествено, показах им първо упражнение на ватмана. Обаче от чисто любопитство се заинтересувах как така имам да им давам пари, след като не съм вземал нито стотинка от тях. Оказа се, че те били въвели такса за обслужване на сметка, за която не били задължени да ме уведомяват. И от нея с времето се натрупали суми. А ако не си погася задължението, щели да ме включат в някакъв списък на некоректните длъжници. Аз написах възражение до вътрешния отдел на банката, с което заявявам желанието си натрупаната сума да бъде изчистена от сметката ми, която да бъде закрита. И настоявам да бъда включен във въпросния регистър като възможно най-неблагонадежден кредитополучател. Като за последната услуга съм готов да заплатя някаква разумна сума, не по-голяма от 20 лева Simple Smile Като предпазна мярка - ако случайно някой ден получа умствено разстройство и реша да се набутам с кредит от лихвар, никой да не ми го даде Grinning

Между другото, някой да знае къде може да бъде открит въпросният списък, за да проверя фигурирам ли вече в него?

# 53
  • Мнения: 18 870
Пишеше, че е имала едно забавяне от 30 дни, което е влязло в досието й и, че ДСК са й отказали поради голям брой на бързите кредити.

Върнах се пак да чета. За мен е абсолютно безмислено упражнението с прехвърлянето на жилище, което пък после да се ипотекира. Само за това ще има няколко хиляди разходи, които някой трябва да плати все пак. А и тя се страхува да им каже за задълженията си, как ще ги натиска, без да се усъмнят, да ѝ прехвърлят жилище? Най-добре е някой с добро ЦКР да вземе кредит вместо нея, а тя да плаща вноските, но е рисковано за кредитополучателя. Майка ми така взе заради роднина с бързи кредити, и сега се озъбва да го плаща сама, защото роднината нямала възможност да плаща. Другият вариант на нейно име, ама с поръчител, може и двама, които да са с добра кредитна история. В момента щом дължиш по бързи кредити към 10К, ти имаш сигурно няколкостотин лева вноски към всичките. Със заплата чисто от около 500 лева, е ясно че няма как да ги покриваш изцяло, и ще се трупат задълженията. До края на годината ще им дължиш 20 хиляди сигурно.

Не вярвай на това тралала, с фантазиите и градските легенди за единственото жилище и единственият телевизор, които не могат да бъдат иззети. Пълни глупости  са това. На колко хора им взеха всичко, което имат, и им останаха още задължения за плащане. Не е изобщо оферта да ти разпродадат имуществото, с което си обезпечил кредита, на възможно най-ниска цена, Пълни глупости са и това с приятеля, дето си давал дебитната карта. Много ясно, че ще има такса за поддръжка на сметка, дори и такса за всеки отделен брой карта, разликата е единствено, че може различните раксички да са отделени в една единствена по-голяма и да има някакъв гратисен период. Единствено вярвам в случая, че в от индивидите, които си получават в кеш доходите от джобни.

# 54
  • Мнения: 208
Според мен имаш реален шанс за потребителски кредит, щом си на постоянен трудов договор, стига да не си с лош ЦКР. Особено ако имаш и поръчител за кредита. Не запомних покрай всички истории имаше ли закъснели плащания, отразени в ЦКР, но за 10-годишен срок за 10000 лева месечната вноска ще ти е към 120 лева. Дори и при МРЗ биха отпуснали.
Пишеше, че е имала едно забавяне от 30 дни, което е влязло в досието й и, че ДСК са й отказали поради голям брой на бързите кредити.
Забавата е платена и имам бележка,че кредита е редовен.А дали с поръчител ще имам шанс да ми бъде отпуснат кредит от банката при  толкова бързи кредити

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 11:11 от Pepita10

# 55
  • Мнения: 18 870
Пробвай през всички банки, които имаш в населеното място. Това, че от една са ти отказали, не значи, че всичко ще ти откажат.

# 56
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Точно така, нищо не се знае.
Риска е, че кредитите са доста, а заплатата е минималната, затова отказват.
Дано намериш авалист, но в днешно време много трудно някой би се съгласил, Кукумицинка вече е писала, важното е и той да е с чисто ЦКР, така шанса е по-голям. Сумата не е голяма, дано си стъпиш на краката и да излезеш от тази кредитна спирала, дерзай, защото колкото повече време минава, толкова по-лошо.

# 57
  • Мнения: 208
Пробвай през всички банки, които имаш в населеното място. Това, че от една са ти отказали, не значи, че всичко ще ти откажат.
Е щом ДСК отказва,нали те най-лесно отпускали кредити.А и сега с тази пандемия май е  още по-трудно.Мислех да прибегна до кредитни посредници,на които се заплаща процент от одобрената сума,но има доста ходене и това също са пари,и ако не се получат нещата....

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 579
От опит глава не боли. Не се знае къде може да ти излезе късмета. Опитвай все пак.

# 59
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Въпроса е не кои най-лесно отпускат, всяка институция, дори и бързите кредити си имат риск политика, която се спазва до точка. Няма как при експозиция 10 000 лв, заплащане на минимална работна заплата вземана кеш толкова лесно да отпуснат кредит, прекалено рисков профил си.
Пробвай навсякъде, нищо не губиш.

Общи условия

Активация на акаунт