Кръщене - организация, общи въпроси, традиции, подаръци

  • 41 571
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
Здравейте мами Simple Smile Моля споделете как да спестим от нещо за кръщене,или сте минали вече през това и ви се е сторило излишно нещо. Започнаха да се вдигат цените,правя всичко почти сама. Ако има някакъв трик или магия 🤣🤣🤣

Предстои ти 1рожден ден и кръщене. Не планирахме да са много гостите,но тук леля,там баба хоп 70+ човека. Всички при запазване искат на 100 процента заплащане на сумата или ще се вдига до 3-4 пъти отгоре.

# 76
  • Мнения: 7 162
Здравейте Mo rena!

Слях стара тема с въпроси относно кръщене с Вашата тема.
Това е тема за общи въпроси относно провеждането на Кръщене и няма нужда всеки път да се публикува нова.

Относно питането Ви:
Съветът ми е да намалите гостите, колкото и трудно да изглежда на пръв поглед. 70 човека са ужасно много.
Аз дори бих го направила максимум с 10-15 човека, в зависимост от броя на най-най-близките Ви роднини.
Предвид времената и несигурността в която живеем, никой няма да се обиди, че не е поканен.

# 77
  • Мнения: 21
Съжалявам за новата тема и благодаря за сливането! Simple Smile
Плана ми беше 20 човека,но и от моя страна и отстрана на мъжа ми са с деца визирам брат/сестра и първи братовчеди. Друг вариант е или само приятели или само роднини,но и именно заради тези времена ми се иска всички да се видим.
Здравейте Mo rena!

Слях стара тема с въпроси относно кръщене с Вашата тема.
Това е тема за общи въпроси относно провеждането на Кръщене и няма нужда всеки път да се публикува нова.

Относно питането Ви:
Съветът ми е да намалите гостите, колкото и трудно да изглежда на пръв поглед. 70 човека са ужасно много.
Аз дори бих го направила максимум с 10-15 човека, в зависимост от броя на най-най-близките Ви роднини.
Предвид времената и несигурността в която живеем, никой няма да се обиди, че не е поканен.

# 78
  • Мнения: 672
Аз също съм се заела с организацията на кръщене през лятото. Понеже нямаме църковен брак, аз искам да е празник 2 в 1. Мисля гостите да са до 50. Със сигурност ще има някой обиден, ама все пак нямаме възможност да правим нещо грандиозно. По принцип съпругът ми е против всякакви църковни ритуали, но заради мен се съгласи.
Добавям, че си поръчах от Интернет малки бурканчета за мед и ще ги украся сама (за подаръчетата за гостите). Освен това си купих комплект балони с арка. За украсата ще потърся човек, който се занимава с това.

Последна редакция: пт, 18 мар 2022, 12:08 от Faith15

# 79
  • Мнения: 6 557
Какви са задълженията на кръстницата при кръщене на голямо дете? Разбрах, че ще бъде в тесен семеен кръг

# 80
  • София
  • Мнения: 13 633
Зависи как ще се разберете, но пак е сходно като с бебе. Когато сме били кръстници, винаги сме държали да вземем нещата, които приемаме за традиционни. Кръстче, един комплект нови дрехи (или поне риза/блуза и чорапи), хавлиена кърпа, бутилка вино и бонбони за в църквата.
Разбира се, може хората да не искат да ви натоварват толкова, но поне кръстче, което да се освети при ритуала и хавлиена кърпа е добре да вземеш.

# 81
  • Мнения: 2 767
Здравейте, скоро ще бъда кръстница на детенце на годинка, като сме подготвили целия комплект дрехи за обличане от до плюс буйки. Кръстче и хавлия също. Така се разбрахме с родителите, които бяха категорични, че те всичко ще покрият и не желаят от нас нищо друго, освен да кръстя детенцето. С радост приех и настоявах поне да купим дрешките, като в допълнение и кръстче и хавлия, за което се съгласиха.
За майката ще има букет и картичка за повода, друг подарък не сме предвидили за родителите или детенцето, понеже наксоро имаше и рожден ден и на празника купихме и подарък.
Чуденето ми е сега да купим ли и нещо вс е пак- играчка или нещо друго, отделно  за родителите какво е прието да се подарява?
А трябва ли и за почерпка в църквата нещо да взимаме от сорта на бонбони или питка?

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 11:55 от hintt

# 82
  • Мнения: 6 791
Била съм кръстница няколко пъти. Извън подарък за детето (златно кръстче или друг златен накит), друго не съм купувала. Играчка може да вземете, но просто ще е поредната такава, абсолютно излишно, казвам го като родител. Днешните деца са заляти с играчки. Смисълът на този ритуал е друг, не поредното заливане с подаръци и грандиозни маси.

# 83
  • Мнения: 3 763
За детето може да купите нещо, ако желаете, но и аз като родител съм против играчките. За родителите не е нужно.
Аз не съм била кръстница, но мога да кажа какво получи моята дъщеря от кръстниците си - комплекта за църквата, рокля + обувки, с които я облече кръстницата след ритуала, златно кръстче + синджирче за ритуала. Отделно на празненството (беше кръщене + 1 рд) й подариха златен синджир (ланец), албум с бродерия отпред и пожелание, мече от рози, експлодираща кутия + пари.

# 84
  • Мнения: 2 767
Благодаря ви за отговорите.
Относно самите дрехи, с които ще го облека, малко глупав въпрос - може би ще ми се смеете, но вие така без да са изпрани ли ги облякохте на детето, защото се притеснявам, че не са изпрани и да не се обрине нещо.

# 85
  • Мнения: 6 791
Благодаря ви за отговорите.
Относно самите дрехи, с които ще го облека, малко глупав въпрос - може би ще ми се смеете, но вие така без да са изпрани ли ги облякохте на детето, защото се притеснявам, че не са изпрани и да не се обрине нещо.
Дайте ги на майката да ги изпере, тя ще ги донесе в деня на ритуала.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 623
На моя син кръстниците му подариха и икона на светеца. Също е идея, ако решите да допълните подаръка.

# 87
  • Мнения: 3 763
Благодаря ви за отговорите.
Относно самите дрехи, с които ще го облека, малко глупав въпрос - може би ще ми се смеете, но вие така без да са изпрани ли ги облякохте на детето, защото се притеснявам, че не са изпрани и да не се обрине нещо.
Изпрах й тоалета, разбира се. В деня на кръщенето отидохме по-рано в църквата и занесохме каквото е нужно. Имахме украса и роклята, обувките и болерото бяха наредени до комплекта за църквата.

# 88
  • Мнения: 2 767
Благодаря ви, дами.
Готови сме с всичко.
Остава да купим в деня на кръщенето букет за майката и се чудя ние да носим ли и нещо за почерпка в църквата?
Чета, че Бонбони се носели примерно от кръстниците.

# 89
  • Мнения: 6 557
Подаръкът опакова ли се или заедно с хавлията се дава на свещеника?

Общи условия

Активация на акаунт