Паралелни връзки

  • 12 912
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Скрит текст:
Как мислите?Дали изневеряващия и участник в дългогодишна паралелна връзка , обича основния си партньор?Изобщо съвместими ли са любов и рецидивираща изневяра?

Не знам, вероятно обича спомена за началото с дългогодишния партньор и поема отговорностите си (ако има деца).  Само че, не дава възможност на другия да решава сам за себе си дали така му е добре, което е неуважение, така че мерси за такава обич.
Особено ако има деца в брака, много трябва да се мисли. Ще разкажа една история отпреди 35 г. -  в семейството двама сина, таткото има дългогодишна връзка с други  двама сина. Почина при любовницата и тогава се изясниха нещата -  синовете от брака приеха за бащино, името на новия партньор на майката (около 3 години по-късно започна връзката на майката). Никога не пожелаха да се запознаят с "братята" си.  Единия от тях ми беше съученик - това момче полудяваше, ако някой по инерция го наречеше с  фамилията му отпреди (ние като деца не знаехме какво се е случило, по-късно разбрахме.) Откровено мразеше баща си. След години животът ме запозна с един от "другите" синове - чак да е мразил майка си не, но се чувстваше виновен заради нея, следователно и за съществуването си... Грозна работа, откъдето и да го погледнеш.
Тези "момчета" сега са между 52 и 45, интелигентни мъже, успешни в техните си области и много наранени, както каза единия - Да  мразиш родител, да не искаш да се сещаш за него не е нормално, но така го чувствам, ако кажа друго, значи да лъжа. Говорили сме, всичко става, ако трябва за здраве да помогне на... племенник, айде не на "брата", какво ще направи. Първосигнално му идва НЕ, добър човек е, ще го направи, но.. обидата си стои.

С тия връзки и липсата на честност, такива каши се бъркат, че поколения напред страдат. Така че за мен, участниците в какъв да е ъгълник не са много достойни.

Много тъжна история, за всички участници. Струва ми се, че стигне ли се до такава ситуация, по-добре да се играе с открити карти. Не е приятно, пак ще има наранени... но такива истории се случват и са част от живота. Според мен е по-лесно да приемеш, че нещата не са се получили между родителите ти, отколкото криенето и лъжите. При второто сривът в доверието е много трудно обратим и предателството е на съвсем друго ниво. След такава разруха във връзката с родител, отраженията са големи и в собствените връзки. Как ще се довериш на партньор с такава неизчистена драма с родител?
На мен ми се струва, че в тая история за страданията на синовете огромен принос има и майка им.

Коя от двете майки?
Не познавам нито едната, мога само да съдя по думите на синовете (най-вече на съученика, с другия се запознах в късна възраст, малко по-обрани бяха разговорите).

# 31
  • Мнения: 18 983
И аз мисля така. Децата не се побъркват чак толкова лесно, че и за вечни времена. Освен ако наистина не са загубили някакво наследство и майката не им го е обяснила 1000 пъти. Може направо да ги е психирала.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 083
Най-вероятно. Разбираемо, болката и огорчението на тази жена, предаденото доверие, са огромни. Сигурно граничи с невъзможното да подкрепиш връзката на децата си с баща им, щом научиш за такова нещо. Но разрушаването на тази връзка води до сериозно осакатяване. Бащата е фундамент и ключова част от собствената идентичност. Омразата към него почти неизбежно се превръща и в омраза към себе си и себеотрицание. Другият вариант е ампутиране на този човек от теб, което е и ампутиране на част от теб самия.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Мислила съм си за тези неща - може би, ако не беше умрял бащата, вероятно някак, с времето, щяха да намерят път едни към други.. Но така, не можеш да попиташ Защо?
А за наследства и дума не става - говорим за соца и един панелен апартамент, средностатистическо семейство.

# 34
  • Мнения: 18 983
Този баща е бил много оправен да свърти второ семейство. Как не го е надушила партията, съседите и народа Simple Smile

# 35
  • Мнения: 18 404
По принцип мисля, че има хора, които не обичат друг освен себе си плюс децата си. Биха се чувствали удобно в такива отношения, друг едва ли.
Да обича жена и любовница - твърдо не вярвам. Може да се чувства гузен към жената, задължен към нея, ама влюбен, макар да спи с любовницата - да бе!!! Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 469
Досега не съм успяла да си отговоря на въпроса, как имат нерви да въртят на 2-3 места връзки зад гърба на половинката. Не е ли твърде натоварващо емоционално? Ами времето да се организират такива срещи, то си иска сериозна логистика... Но явно е много вярна приказката, че хора с повечко свободно време обикновено се забъркват в такива отношения.

# 37
  • Мнения: 4 975
По принцип мисля, че има хора, които не обичат друг освен себе си плюс децата си. s:

И аз мисля, че точно такива са тези с паралелните връзки. Обичат единствено себе си.

Иначе моят бивш ми каза, че обича мен, но вече като роднина (сестра, майка), а другата по съвсем различен начин. Предполагам, че е била страстта, новото, непознатото, начина по който тя го гледа..Simple Smile
Връзката им изтрая две години. Наскоро ми каза "какъв глупак бил".
Не възразих Simple Smile

Единстевената паралелна връзка, която е оцеляла повече от 25г в моят кръг е такава, в която и двете жени са ок със ситуацията. Едно време може да е имало драми, но статуквото е запазено до ден днешен. Сега всички са добре и приемат без драми.. Но тогава са били на около 40 сега гонят 70 -те Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5
Не знам изневеряващия дали обича само себе си,но според мен не обича основния си партньор и това е без значение дали ще остане при него или не.

# 39
  • Мнения: 4 975
Аз съм толерантна към всички други семейства , когато не ме засяга лично.
Изневярата не е най-големия проблем. Има такива семейства , в които няма изневяра, но няма уважение, няма единство, а само някаква търпимост. Мерси и на това.
Има семейства, които са се изгубили по пътя, някой залитнал. Преодолели са. И пак изживяват и са повече от предходния пример. Всеки знае себе си.

Точно сега моя много близка минава през това. Казах и какво мисля- плюсове, минуси.Нали и аз минах от там. Паралелна връзка след 20г брак. Но в крайна сметка и заявих, че тя ще си вземе решението. Аз искам само да е щастлива. Ще я подкрепя и ще съм до нея с всяко нейно решение.

# 40
  • Мнения: X
Не знам изневеряващия дали обича само себе си,но според мен не обича основния си партньор и това е без значение дали ще остане при него или не.

Всъщност какво значение има дали и кого обича?

# 41
  • Мнения: 4 518
Аз пък друго не разбирам - мъжете все говорят какви клюкарки били жените и как ги тормозили. Хубу де, ама тогава защо си си хванал две? Явно не сме толкова лоши Bowtie

# 42
  • Мнения: 3 350
Аз пък друго не разбирам - мъжете все говорят какви клюкарки били жените и как ги тормозили. Хубу де, ама тогава защо си си хванал две? Явно не сме толкова лоши Bowtie
Абе, не се знае. Човекът може и да не може да се отърве от обсебващата любовница. Много често е така. Жена му сигурно изобщо и не знае.

# 43
  • София
  • Мнения: 13 083
Аз пък друго не разбирам - мъжете все говорят какви клюкарки били жените и как ги тормозили. Хубу де, ама тогава защо си си хванал две? Явно не сме толкова лоши Bowtie
Абе, не се знае. Човекът може и да не може да се отърве от обсебващата любовница. Много често е така. Жена му сигурно изобщо и не знае.

Да бе, тя лошата го обсебила, преди това го съблазнила, и сега го изнасилва няколко пъти в седмицата, а той милия няма сили да я отблъсне Joy

Такива безхарактерни оправдания не вървят. Щом е тръгнал да изневерява, трябва да може да си  носи отговорността от всички възможни последствия. Ако не, да не се вре по външно.

# 44
  • Мнения: 4 975
Няма жена, която да не знае. Е, естествено, когато мъжът до нея я вълнува! Та не лежете на таз кълка!

Общи условия

Активация на акаунт