Повтаря ли се историята на семейните отношения?

  • 7 760
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 993
Най ме е страх аз да не стане като родителите си...

# 31
  • Мнения: 2 638
И мен, още повече да не изкривя емоционално децата си някой ден.

# 32
  • Мнения: 19 848
Ей на, едната част на родителското тяло ми вдигна нервите, та,замислих се, ще стана ли някой ден като родителите си? Повтаря ли се семейният модел като шаблон?
 Виждам и отчитам грешките и на двамата. Старая се в посока да не ги допускам.
 Все пак, считате ли, че е възможно да не ги повторим, да сме съвсем различни?
Да, считам, че не е задължително да се повтарят модели.
Зависи от характера и степента на осъзнатост на индивида, интелектуалното му и духовно развитие.

# 33
  • Мнения: X
Най ме е страх аз да не стане като родителите си...
Няма да станеш. Когато човек осъзнава този страх, той му действа като коректив.

# 34
  • Мнения: 46 511
Не съвсем. Често повтаряме несъзнателно усвоени модели.
Не знам за другите, аз вземам съзнателни решения и не се оправдавам, че са ми вменени. Много неща съм пренесла в семейството си съвсем нарочно, а други умишлено избягвам.

П.П. Не вярвам в зодии, но е идеалното обяснение  "Аз анализирам!" Laughing

# 35
  • Мнения: X
Не са ти вменени. Част от гените ти са. Това не изключва съзнателните решения.

# 36
  • Мнения: 1 189
Вярвам, че човек съзнателно може да избяга от повтарящата се семейна история.

# 37
  • Мнения: 46 511
Безпогрешно разпознавам гените си. Някои ги харесвам, други не. Върху вторите работя усилено Smiling Imp

# 38
  • Мнения: 1 162
Rockstar, дай да не ги обричаме децата на развод още от бебешката кошара.
Тая работа с любовите и разлъките зависи винаги от конкретните двама души (независимо дали са деца на разведени родители или не) и е доста random.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
Надявам се разбираш какво означава "по-голяма вероятност". Вероятност.

# 40
  • Мнения: X

 Все пак, считате ли, че е възможно да не ги повторим, да сме съвсем различни?
Да, възможно е. Ако двама души са щастливи заедно и нямат чак толкова сериозни проблеми, мисля че връзката им би издържала дълго. Невинаги се повтаря историята на семейните отношения, всеки си има своя съдба.

# 41
  • Мнения: 8 802
Хубаво е човек да познава рода си колкото може по-назад в Родословното дърво. Понякога се повтарят неща, които цял живот не виждаме. Хубаво, че си се замислила, и отваряш темата.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 476
Да, аз наскоро пак разпитвах майка ми за отношенията на дядо ми и баба ми.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 476
Да, аз наскоро пак разпитвах майка ми за отношенията на дядо ми и баба ми.

# 44
  • Мнения: 5 246
Аз родих много млада и допуснах много грешки по отношение на отглеждането на детето и и на себе си,  и се надявам дъщеря ми да не повтори модела, защото примера, който съм и дала не смятам, че е добър. Радвам се само, че осъзнах някои истини за живота и в момента се старая да давам добър пример, но не знам дали успявам.  Толкова е динамичен и труден понякога живота, че докато се огледаме и децата са пораснали, виждам обремененост в себе си и в сестра ми от нашите родители. Дано не се окаже вярна приказката на баба ми " туй видяло, туй прави" , защото ние имаме прекрасни деца, които не заслужават лоши майки.

Общи условия

Активация на акаунт