Боя за коса - Blond49 - Клуб на блондинките

  • 39 473
  • 764
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 430
Аз оранжево не виждам.....Мат правили ли сте? Мисля,че едно матиране ще подобри нещата,а и ще вкара малко пигмент в тия изстрадали кичури.
Иначе и аз процедирам като  SunFlowerLady. Била съм руса и на ниво 11-12, в момента съм 9-10 и косата ми блондор не е виждала никога.
Матирана е с k. Bonde na Lakme перлено . Отделно през къпане матирам с маска newtone на ESTEL

# 751
  • София
  • Мнения: 1 744
Кичурите изглеждат степани. Не мисля че е добра идея да изсветляваш корените толкова много, тъй като е възможно да заприличат на кичурите.

Какво значи “степани”?

# 752
  • Мнения: 7 898
Ей това Simple Smile

# 753
  • Мнения: 2 442
SunFlowerLady цвета в корена ти отива повече,не си тормози косата.Дължините от брадичката надолу са много зле,при следващо изсветляване ще се накъсат.
Това което искаш ще се получи,но сама няма да се справиш,а фризьор би те ошушкал яко,играчката с косата ти е голяма,имаш поне 5 цвята по косата си
Моето мнение,подстрижи тези 3 пръста изгоряло,сложи една натурална 10ка+малко син и зелен коректор в корена,а по дължините матирай с една 9ка и не се занимавай. Като расте косата ще изравняваш цвета

# 754
  • Мнения: 489
Здравейте.
Последно се боядисвах с 8ца на majirel, дължините ги облях по накрая с боята, но не се харесвам, много ми е смотана.
Сега си мисля да я боядисам цялата с 7ца на oway.
Въобще незнам какво да я правя.

# 755
  • Мнения: 427
Здравейте, момичета! Давам отзив за тонерите Елеа. След упорито търсене купих перла и силвър. Първо пробвах перлата. Смесих цялата тубичка с кокосово масло, намазах и стоях един час. Имаше тониране, но слабо, все пак цветът ми се избистри някакси и имаше блясък. Бързо се отми, като всеки тонер. Днес реших да пробвам силвъра. Пак смесих цялата тубичка с кокосово масло. Още тогава разбрах, че този е по- различен нещо. Намазах се, ръцете ми станаха целите сини, косата ми бе като индиго. Измих на втората минута и сега съм идеално тонирана, най- после, макар че имам тук там по- сиви кичури. Ще се измият, не се притеснявам. Трябваше да не използвам цялата туба, може би една трета да смеся с друга маска, но за следващия път ще знам. Сега просто го изхабих. Извода ми е, че силвър е много по- силен от перла. Става за коси с рижо, оранжевеещо, докато перлата мисля, че е за по светли коси. Аз съм на ниво 9, на места ми оранжевее. Ако някой е с такава коса, да пробва!

# 756
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз пусто с тази боя Oway не мога да се разбера. Прозират белите коси, та се не трае. Ползвах и седмица и осмица, но не се получава.

# 757
  • Мнения: 430
Ей това Simple Smile
това е защото съм къдрава, но не я стилизирам, защото я връзвам... много е трудна за обработка без сешоар, преса, маша и т.н. Sad
SunFlowerLady цвета в корена ти отива повече,не си тормози косата.Дължините от брадичката надолу са много зле,при следващо изсветляване ще се накъсат.
Това което искаш ще се получи,но сама няма да се справиш,а фризьор би те ошушкал яко,играчката с косата ти е голяма,имаш поне 5 цвята по косата си
Моето мнение,подстрижи тези 3 пръста изгоряло,сложи една натурална 10ка+малко син и зелен коректор в корена,а по дължините матирай с една 9ка и не се занимавай. Като расте косата ще изравняваш цвета
благодаря  ще опитам, явно трябва постоянство и време да се изравни цвета.

# 758
  • Мнения: 7 898
Всички тези неща като преса, маша и сешоар + изрусяване = съсипана коса. Може би е по- добре даде съсредоточиш във възстановяването на косата си и след това виж дали пак искаш да я съсипваш с боядисване.
Честно казано не разбирам това желание на някои непременно да са руси, без да им пука как изглеждат косите ин.

# 759
  • Мнения: 430
Всички тези неща като преса, маша и сешоар + изрусяване = съсипана коса. Може би е по- добре даде съсредоточиш във възстановяването на косата си и след това виж дали пак искаш да я съсипваш с боядисване.
Честно казано не разбирам това желание на някои непременно да са руси, без да им пука как изглеждат косите ин.

Аз не използвам абсолютно нищо от горе изброените. Правя терапии всяка седмица.И когато на 33г си с 50% бяла коса, неизбежно се боядисваш, а в кой цвят си е до лично усещане според мен...  Вероятно от друго страда косата ми, не от слънце и боя и се надявам да успея да открия правилната грижа за нея,  скоро.

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Аз често имам кофти резултати от неподходящи продукти. Когато нацеля комбинацията косата ми е супер.
Миналата седмица беше нещо страшно - еластисайзър + re-moisture  шампоан и балсам /т.е. само продукти от една фирма/. Чак ме дожаля.
Но при последното измиване комбинирах Еластисайзър /който набедих за ужасните резултати преди/, с шампоан и маска на ми аманте. Резултат повече от страхотен.
Ако косата започне да изглежда зле без преса, просто режа. За щастие дори и след солената вода на гръцкото море и всичкото слънце, до там не се стигна.
Реално косата ми е изглеждала "суха" и на клечки само и единстено от използване на неподходящи продукти от както съм руса.
Така изглежда с подходящи продукти, без преси, без издухване и т.н. Чакам да си изсъхне сама и за няма и 5-6 минутки духвам сешоар.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 09:24 от MeMyselfI

# 761
  • Варна
  • Мнения: 7 702
G.Savova За топлинното третиране съм съгласна,за русото не. Познавам доволно много мацки с разкошни,дълги руси коси.Просто русата коса иска грижи в пъти повече от който и да е друг цвят. Иииии русата коса обича протеин. Суха руса коса означава такава с изтеглен пигмент,кух косъм,който от хидратацията става на нищо.
И аз навремето се чудех какво толкова охкат и ахкат по пустия еластисайзър. Е токакто косата ми си получи необходимия протеин много харесва еластисайзър Grinning.

# 762
  • Мнения: 103
Здравейте, моля за препоръка на хубава протеинова серия, освен тези на Kerastase. И още един въпрос, когато правите обливки с разредения остатък от боята колко време стоите и колко разреждате сместа? Благодаря!

# 763
  • София
  • Мнения: 10 309
Здравейте, моля за препоръка на хубава протеинова серия, освен тези на Kerastase. И още един въпрос, когато правите обливки с разредения остатък от боята колко време стоите и колко разреждате сместа? Благодаря!
Обливки не правя, има прекрасни супер щадящи бои за целта, винаги боядисвам корен с амонячна боя, а цялата коса с безамонячна, любим протеин ми е Редкен Екстрийм.

# 764
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Заповядайте в НОВАТА, ЮБИЛЕЙНА 50-ТА тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1364432.new#new

Общи условия

Активация на акаунт