Пътуване със самолет

  • 3 428
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Здравейте, търсих тема, не открих подобна, съжалявам, че постоянно правя нови теми, но темите,които открих са стари... та ще пътувам за първи път със самолет много ме е страх ,отделно от стрес и паники повръщам,  наистина ли е толкова страшно първия път или се преживява?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 567
Първият си полет направих на 20, сама, на 9,000 км от България, с три прекачвания. Никога не ме е било страх да летя със самолет. Няма абсолютно нищо страшно. Това е направено за наше удобство, не е някаква извънземна технология, че да те е страх да се качиш на него. Доказано е научно, че е най-безопасния вид транспорт. Но ако ще се паникьосваш и повръщаш на борда, по-добре помисли за някакви успокоителни или за друг вид транспорт. Едва ли на останалите пътници ще им е приятно да са покрай теб.

# 2
  • Мнения: 609
Благодаря ти, надявам се да се справя, не мога да се отказвам и постоянно да се ограничавам  само защото ме е страх, искам  да се опитам да се изправя пред страховете си... но ще ми е трудно...

# 3
  • Мнения: 9 703
И от какво те е страх като не си летяла и не знаеш какво е. Паник атаки, повръщане…  Принтакава предварителна нагласа очаквам да припаднал преди чекирането. Потърси помощ.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 20:40 от G&B

# 4
  • Мнения: 5 141
наистина ли е толкова страшно първия път или се преживява?
Ми... Явно се преживява, не познавам някой, който е отишъл някъде и после го е било страх да се върне Grinning От какво точно те е страх? Аз имам панически страх от вода, но мога да посоча точно от какво ме е страх. Иначе излитането е досадно, заради налягането, кацането е ок, ако те докопа турболенция е малко неприятно, но не е някаква драма.
Вземи си дъвки и бонбонки тик-так, за да не ти заглъхнат ушите, суичър с качулка да не си търкаш главата в седалките и си ти. Изобщо не е някаква философия.

# 5
  • Мнения: 25 611
Първото ми летене със самолет беше свързано с първия ми парашутен скок. От скока имам спомен, от летенето – не. Simple Smile
Хем самолетът не беше пътнически, а Ан-2, т.нар. Антоновка (или Кукурузник, както му казват руснаците). Бучи, тресе... И стюардеси няма.

Скрит текст:



Затова ти предлагам да се запишеш за скок с парашут – на принципа клин клин избива. Че няма да скочиш, е ясно, ама поне вече няма да те е страх толкова да летиш, защото има и по-страшно. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 609
Страх ме е,че ще повърна защото ме е страх, от излитането

# 7
  • Мнения: 5 141
От страх се повръща, от излитане - не Simple Smile вземи си торбичка за всеки случай, 4 валериана, не яж и готово. Излитането трае няма и минута. Години страх за една минута? Simple Smile Набира скорост, отделя се от земята, набира височина, прави заход и това е. Преди да се усетиш ще си кажеш "Аз вече съм във въздуха". Имай предвид, че малко след отделянето има един лек "спад", който можеш да усетиш като пропадане. Това е нормално и неопасно.

# 8
  • Мнения: 759
Когато аз трябваше да се кача за първи път имах леки притеснения. Това е напълно нормално, също си мислех че може да ме обземе паника от тясното пространство и многото хора. Но ми казаха, че пътуването със самолет се усеща подобно на пътуване с автобус. Точно така си беше! Абсолютно никакъв дискомфорт не усетих!
Само при излитането има леко замайване, но това минава за 2-3 минути. Трябва да гледаш през прозореца при излитането и ще ти е по-лесно.
Ще ти помогне ако си избереш място до пътеката, а не до прозореца. Така ще можеш бързо да отидеш до тоалетната, да си освежиш лицето със студена вода (това помага при пристъп на паника).
Няма страшно, давай смело. Аз после се пристрастих към летенето и сега само като си го помисля и усещам прилив на ендорфин и нямам търпение да тръгвам на някъде.
Приятен полет ти пожелавам!

# 9
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Някаква терапия провеждаш ли за това тревожно разстройство?

# 10
  • Мнения: 609
Благодаря ви много, полета ми е на 14 ще ви пиша дали съм оцеляла, но дотогава ще премирам, иначе ходя на терапия при психолог, но за самолети не сме.обсъждали защото все отлагах полети, пък и напоследък ходя веднъж месечно поради финансови затруднения

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Теб те е страх от повръщане, не от летене, та не е нужно да обсъждате всичко, което би ти създало дискомфорт.

Нормално е човек да е напрегнат преди нещо ново, или нещо важно за него. Но за всяко такова нещо да закачаш страх от повръщане, припадане... ето това не е ок, и има нужда от работа по него.

# 12
  • Мнения: 609
Да и избягвам места на които ми се е случвало, примерно в дискотеката от нищото повърнах и оттогава изпитвам ужас да отида на дискотека, същото и на изпитите, не мога да завърша защото ми става лошо на устните изпити и оттогава когато имам нещо  ново както сега полет със самолет имам чувството че ще се задуша ще започне да ми се повръща и респективно да повръщам и това ме депресира много

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не ме е било страх.
Бившия ми съпруг беше супер ентусиазиран, че ще пътувам и нон стоп повтаряше колко е прекрасно и чудесно и страхотно и вълнуващо.
Отиваме и се качваме на самолета и нищо пък чак толкова вълнуващо не видях. Пътувахме с нискотарифен полет и се чувствах все едно съм в междуградски автобус, но с по- малки прозорчета. Иначе седалчиците тесни и сбутани и ами... нищо особено.
Той се възмути от моето безразличие.

# 14
  • София
  • Мнения: 28 571
За пръв път чувам, че първият път било страшно. В самолет съм доста по-спокойна, отколкото когато тръгвам на дълъг път с кола из България. Може да вземеш някакви билкови успокоителни, нещо за четене или да си свалиш някой филм на телефона... В общи линии е скука. Е, зависи и от дължината на полета, де.

Общи условия

Активация на акаунт