Митница и тревоги

  • 642
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте . Поръчах неща от Алиекспрес на стойност около 250 лв. За пръв път в живота си правя нещо такова . Поръчах ги и ще ми ги доатавят чрез Федекс. Чух се с тях и те ми казаха че до седмица може би пратката  ми ще  бъде е България освен ако не я задържат на митница .  И се охълцах по телефона защото изобщо се не бях сетила за това .  Притесних се и сега не знам ще я задържат ли или не . Какво ще дължа ако се случи и така ..Поръчката ми е канцеларски материали . Тефтер, листове и такива дребни работи .
За по -запознатите от мен поръпвали през алиекспрес с горе долу такава сума какво се случи при вас ?

# 1
  • Мнения: 450
https://www.bg-mamma.com/?topic=1281341.330
тук пише подробно за пазаруване от алиекспрес

# 2
  • Мнения: 217
Ако ти я задържат на Митница се въоръжи с много търпение. FedEx и по-точно представителите им за България работят зверски бавно. Вече втора седмица се бавят с освобождаването на пратка.
Цената на митническото им представяне е 36лв., като те си ти подават всички документи.

# 3
  • Мнения: 12 752
Чак пък да я задържат. Ако навреме се платят всички мита и такси, не виждам защо.
Не знам дали важи за такива пратки на частни лица, но една позната фирма си доставяше някакви стоки и митницата не им призна фактурите за стоките, казаха, че не е реалистична цената (тя китайска цена, каква да е, нали затова се пазарува от там) и ги накараха да платят някакви мита на много по-висока стойност.

Общи условия

Активация на акаунт