ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 5

  • 21 416
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 148
Дъщеря ми е в малко училище, и от понеделник е на училище. Преди да спрат  всички беше 3 седмици и 1 седмица в карантина.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 255
Дъщеря ми е в малко училище, и от понеделник е на училище. Преди да спрат  всички беше 3 седмици и 1 седмица в карантина.
И моят син така. От понеделник е на "фронта".

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 3 670
Вече започвам да придобивам сериозно самочувствие.Мисля ,че съм най-добрия математик сред стоматолозите.
Моето лично мнение е,че не трябва да се връщат децата на училище.Да, генерират дефицити.Няма по-важно от здравето.Само за вчерашния ден четири погребения на познати.Несравним е животът с дефицитите. Като гледам колко е сериозен отливът от ваксинации,искрено се притеснявам кога ще свърши всичко това. При осигурени ваксини и на Файзер и на Модерна в съда 
в Пазарджик са се ваксинирали само 4 човека от 70. Явно ще чакаме преболедуване на всички.
 

# 693
  • Мнения: 8 738
В моето обкръжение има много хора, които искат да се ваксинират ( но с нещо различно от АЗ) .

# 694
  • Мнения: 8 289
Ами ние нашата лепта си я дойдохме. С мъжа ми се ваксинирахме. Свекървите се ваксинираха, майка ми също онзи ден. Е, с Дезастрата, ама такова имаше. Не виждам какво повече мога да направя аз лично. По заведения  ходя само лятно време, на открито, но това няма особена връзка с пандемията.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 3 670
Не ме разбирайте погрешно,никого не агитирам.Това е личен избор. Просто в момента има ваксини и хората пак не искат.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
В щатите планират лятото масова ваксинация на децата над 12 години и септември всички да са на училище.

# 697
  • Мнения: 8 738
В нашето семейство само ММ е ваксиниран. Майка ми и свекърва ми чакат ваксините да стигнат до ЛЛ, по зелените коридори ни е страх да ги водим. За децата на този етап съм против ваксинация.

# 698
  • Мнения: 1 376
utro, браво за Математиката ✌️. Дано скоро да видите добри резултати 🍀
mimoza, не можем да помогнем... Тъкмо питах и дЯтИто рече, че са свършили "Под игото" 😲 Госпожата им ползва часовете по Литература за правене на тестове, контролни и преразказ... Та са много изостанали 🤐 Не знам къде ще му излезе края.
За "ротацията" нищо няма да казвам, освен че вчера трябваше да успокоявам моя приятелка - загубила нейна близка, а днес ММ беше душеприказчик на негов приятел по повод баща му...
Понеже съм вярваща все ме питат Господ дали пази църквите и защо имат гръмоотвод... Та казано е: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ.
Здраве желая 💐

# 699
  • Мнения: 1 195
irchick , ако ви трябва характеристика на Бойчо Огнянов и Киряк Стефчов от "Под игото", насреща съм Simple Smile Оценена е с шестица.

# 700
  • Мнения: 1 376
mimoza, пак питах хлапето... "Изучили" са го "Под игото", но не са правили нито една характеристика в училище 😲 В школата са правили на Рада, но г-жата е имала забележки (т.е. Не се е справила хич 😉). Каза, че би ги разгледала вашите характеристики ако ги споделиш. Обещавам да не плагиатстваме грубо ако се наложи писане на такива 😉 Но дори и само "на теория" пак би й било полезно.
Пращам мейл на ЛС
Благодаря 💐

# 701
  • Мнения: 2 426
При нас също само мм е ваксиниран.Ситуацията вече не ми се и коментира,само искам да сме здрави.
По бел писахме преразказ(сбит),сигурно десети вече.Синковеца се дърпа,защото ако си за 6ца ,а той има една за втори срок и другото са похвали,не ти се вписва,ставали много еднообразни оценките.Ако си за 3,4,5 можело и всичките да фигурират,били поправка.Отделно чете Серафим и писа характеристика.Днес му остана  и тест по чп,който е вместо проект.Порешавахме и задачи,поизчиства грешките.Доволни сме и двамата и ме радва факта,че се старае и полага усилия,без да мърмори.

# 702
  • Мнения: 8 289
Само задачи е решавал моят през ваканцията. Не много, да не помислите, че се е презирал. В понеделник обаче ще им е контролното върху уравнения. Аз в събота и неделя няма да съм вкъщи. Казала съм му, че утре трябва да си направи всички домашни за понеделник, защото се гласи в неделя да ходи за риба с баща си. Какъвто студ е сутрин има да зъзнат с този риболов, ама мерак, отдавна си го чака.
Иначе ваканцията мина със спане до късно. От 12:30 е на тренировки, към 18:30 се прибира. Няколко задачи решава/ме. После игра на компютъра или гледане на анимации. Някакъв японски сериал гледа. Няколко сезона били по не знам си колко серии всеки. В момента бил изгледал вече към 300 серии, а те общо били май близо 1000. Дързост и красота в анимационен вариант 🤣 Има да гледа. Говорят на японски. Има субтитри на английски и върху тях се появат и на български. Казах му да изключи българските субтитри, поне английския да упражнява. Не можело, директно някъде в нета гледал.

# 703
  • Мнения: 2 207
ston, Явно е някаква мания по тия азиатци, девойката пък ако има субтитри нейните корейци си ги чете на английски, някакви други с едни картинки с фонова музика и едни надписи пак на анг., отделно някакви фенове пишат нещо подобно като книга, където се пише за групата на която щерката им е фенка, тук също е на анг.. Питала съм я защо не си пусне бг субтитри или превод на това което чете, а отговора е: така ми е по - лесно и удобно, повече го разбирам, ако е с превод, превода няма да е добър и ще се бъркам повече, в него ще има доста грешки.
Та както казваш и ти, тъкмо ще се упражняват и ще си го научат по - лесно, иначе като си гледа нейните филмчета на корейски, даже и някоя и друга дума е понаучила, дори и някои букви ги знае, може и да е цялата азбука, но не е перфектно, наскоро и взех едни маратонки и като видя надписа който беше на тях, веднага се похвали че бил на корейски, много си ги хареса тогава и сега когато са си нейни, различава им драскулките, кои са на китайски и кои на корейски.
Единият път учителката по английски като я накара да чете я предупреди да чете бавно и когато трябва да отговори също бавно да казва изреченията, за да можело останалите деца ( тези които са по - назад в знанията си ) да успеят да чуят и да си записват, иначе нищо нямало да разберат, а таз мойта пак си го кара като картечница, изстрелва думите, и кой чул и разбрал добре, който не е да се спасява, ама и на моменти учителката я кара да повтори но по - бавно, в такива моменти ми е казвала че не можела по - бавно, имала чувството че е като на забавен каданс.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
И моята е фен на японски и корейски сериали, манга комикси и въобще всичко азиатско. Продължава да чете и фен фикшъни в Wattpad, и обсъждат историите в група в дискорд. Защо не вземе нормална книга не ми е ясно. Със сигурност упражнява английския повече от българския.

Общи условия

Активация на акаунт