ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 5

  • 21 373
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Майничка
  • Мнения: 12 640
Моята гледа и чете криминалета. Супер щастлива съм, защото покрай "Мистериите на Мърдок" пробутах "До Чикаго и назад", световно изложение, туй-онуй и ... мина!
Винаги гледам да прибутам задължителните четива по-отрано, че като им дойде времето, започва всемирное ридание и риск да се включи в него.

# 706
  • Мнения: 2 148
Освен да им направим онлайн среща за обмяна на мнения.
gargamela, браво на детето, браво и на теб, добре си го измислила, аз бях с такава идея от миналата уч. година, обаче се отказах, то като не му се чете друго на диването как да му го пробуташ, но за в близкото бъдеще съм си наумила да учи поне стихотворенията за 7 клас, после да и е лесно, че като знам какви са дълги и ми призлява чак.

# 707
  • Майничка
  • Мнения: 12 640
Стихотворенията ще ги оставим за септември, двете песни ги знае наизуст - влизат ми в репертоара "песни за събуждане", "Опълченците на Шипка" също го поназнайва покрай "Ода за спирката", другите са лесни за учене.

# 708
  • Мнения: 8 614
Наборката няма домашни за ваканцията и съм я оставила да почива. Учителя по математика ( от който се оплаквах) е напуснал и ще я карам неделя да реши някоя задача.

# 709
  • Мнения: 8 251
И моят няма никакви специални домашни за ваканцията. Просто регулярния урок и домашно към него от последния час по всеки предмет. Той изпусна и петъка заради състезанието и съответно не подготви нищо от домашните, които бяха за него ден. Ами, негова си работа. Сега ще има три урока по ЧП за учене. Два от четвъртък, които не е поглеждал и този, който са взели в петък. Не че се е трогнал. Щом са ДО е "пей сърце" и хич не се притеснява от изпитвания.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 201
Моят има контролно в понеделник върху пропорции и уравнения. Метнала съм му 4 теста да се упражнява, като изрично помолих да ги разпредели във времето.

Иначе се радвам, че той поне не прихвана от аниме манията на сестра си, че 4-та година не може да излезе от рисуване на момиченца с лисичи ушички.

Стихотоворенията може да ги започнем лятото, ама ако не ги - няма да страдам. Каквото-такова. Да оживеем, че както казва Рени, страшно е около нас положението, а и нямаме опция за обучение в електронна среда. Каката ни също се замоме и взе да хойка. До преди два месеца си дремеше у дома и ми беше спокойно, сега обаче се завъртяха едни срещи, едни излизания, едни контения, па на сладкарница щяла да ходи... Ние с ММ сме на първа доза АЗ ама да видим.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 513
Реших, че сте започнали да дозирате барчето малко по-раничко.
Аз тази година натиснах малко повече с курсове. Бях писала, че не се надявам да научи нещо в училище и се оказах права. На каквито и курсове да го запиша, започва да му харесва. Стои със слушалките и само вика "Прикък" - "Отмък". А същото в училище е скучно и безинтересно, че и изпитват и контролни дават.
Днес свърши един курс и заразпитва за друг, все едно какъв.

# 712
  • София
  • Мнения: 3 048
А къде може да се открие литература за 7 клас която трябв да се чете?

# 713
  • Мнения: X
Едно от възможните места е първият пост на седмокласната тема.
Има я и в учебната програма по литература за седми клас, публикувана на страницата на МОН.
Работа ще свърши и съдържанието на всеки учебник по литература за седми клас. Повечето от тях имат достъпни електронно четими варианти.
Изучавани произведения в седми клас:
Скрит текст:
"Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
За първи път чувам понятието характеристика на герой.Може би са обсъждали нещо устно,а може и да не са.Писмено никога.Не знам защо толкова се набляга на сбит преразказ,при положевние ,че не са усвоили този от НВО.
Ваканцията мина в спане до обяд и 10 задачи моделиране на уравнения,и нерви. Всеки път учителката пише " Вярно ,но ...."Всеки път я няма мерната единица на Х" ,и всеки път таблицата е попълнена едно към гьотере. И всеки път вместо 3х ,ината пише х.3. Няма такъв инат,изпих всичкото вино на Метро от нерви. По бел ,горе-долу бива,но по литература трагедията е пълна. Вчера й бутнах един тест от 10 въпроса-ами само 3 верни. Тя не била чувала какво е това елегия... боже... ще се гръмна.Поне е съвършена в блеенето.На тест по испански на частните уроци е дала 11 отговора на 10 въпроса.Отговорът на първия въпрос го е дублирала и спокойно е продължила.Обаче виждаш ли,всичко й било вярно ,ако си било на място.  Утре тръгвам за Казанлък,да си купя оръжие и да се гръмна.Това девойче ще ме довърши.

# 715
  • Мнения: 666
Здравейте дами.  😊 Наборът по английски има страхотно домашно ( тя и учителката им е много готина). Та ще го правим заедно . Трябва да слушат 4-5 песни на Бийтълс 😁 и да определят коя не им харесва. Макар, че според мен всички трябва да им харесат .😁 Та утре  ще правим домашно по английски. ☺️🍷

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Много, много бързо се изниза ваканцията. Щерката я раздели между едната и другата баба. Имахме Великден, че половината рода са католици. Общо взето,  нищо не е учила, нищо не е чела, пълен релакс. Аз съм разочарована,  че нашите може и да не видят училище вече тая година. Някак си обидно ми е , може на бар, на дискотека, на кръчма,  но децата вкъщи. Ние изкарахме вируса ноември семейно, аз съм и с първа доза ваксина, спазваме всички мерки, но не приемам, че единствените, понасящи тежестта на "мерките против ковид" да са учениците. Малкото ми дете е на училище от понеделник, с какво са по-различни те?

# 717
  • Мнения: 4 049
Гена, страхотно домашно по английски, наистина.
По музиката дъщеря ми имаше презентация за изпънител, който пее народни песни, но със съвременен аранжимент.
Насочих я към Нина Николина и Деси Добрева, тя,си избра първата.
В понеделник ще имат и контролно по електричесто, ТП, вероятно тест. Там сама си чете, не е искала съдействие.

# 718
  • Сф
  • Мнения: 10 720
Здравейте дами.  😊 Наборът по английски има страхотно домашно ( тя и учителката им е много готина). Та ще го правим заедно . Трябва да слушат 4-5 песни на Бийтълс 😁 и да определят коя не им харесва. Макар, че според мен всички трябва да им харесат .😁 Та утре  ще правим домашно по английски. ☺️🍷
Много яко!
В 11 клас изпита ни беше на песента на Куин -Show must go on. Guitar

# 719
  • София
  • Мнения: 6 201
Колко малко им трябва на деца (а и на родители) да се зарадват, едно малко по-разчупено домашно. Живеем в свят на технологии и информация, толкова налични ресурси има, а домашните - скучни та скучни.

Общи условия

Активация на акаунт