ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 5

  • 21 364
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 122
renydent, Недей да се гърмиш, по - добре  си налей едно, и след това може да изкарате един репертоар, песни бол, все ще си харесате нещо, пък като направите дует, трио или квартет и забавата ще е на шест.
Гена, Домашната ви е супер, много е разчупено, поне при вас няма еднообразие.
Валя*, Добре е че му харесва на курсовете, но все пак зареждай бара, никога не се знае кога ще ти дотрябва.
ston, Няма страшно, има време до утре вечер все ще ги направи, да си почива спортиста.
vita, Дано сега този учител който ще ви бъде по математика да останете доволни, и да си върши работата съвестно и отговорно.

# 721
  • Мнения: 4 042
Дами, преди малко отворих сайта на МОН. Учебната година е нсистина до 30 юни, но мен ме втещи, че за първи до трети клас е до 23 юни!.
Чудя се, тези срокове унивесални ли са, или само за онези училища, които не учиха по учебниците в края на миналата година, а уж имаха проектни дейности....
Нещо за втори клас твърде екстремно ми се струва да е за всички до 23 юни.

# 722
  • Мнения: 2 122
За малките не знам, но за нашия набор писах в групата по вайбър на класната, отговора и беше: ще погледна заповедта наново и ще ви кажа. Ако това нещо с двете седмици за проектни дейности не е задължително, не виждам защо всички да участват, според мен е за тези които не са влизали, участвали, или са били частично и инцидентно присъстващи, или пък изостават доста с успеха. Както миналата година, но тогава ситуацията беше друга и можеше да се приеме, обаче тогава не се караха проектни а направо нормални часове. Накрая какво разбраха децата от ваканцията, едно нищо, докато се осаферят и пак бяха на училище, а за лятното четене трябваше да ги напънем да четат.

# 723
# 724
  • Мнения: 1 738
И аз спорих с нашата класна. Според нея ще се учи до 30 юни и това е. Предадох се. Като дойде юни, се надявам някой да прочете документите и да не учим до 30 юни. Или разните им заповеди ги пишат, така че не се разбират или учителките/директорките не четат с разбиране.
При нас продължават да твърдят, че за кандидатстването след 7 клас се взима успеха от 5-7 клас и няма сила, която да ги убеди в противното.

# 725
  • Мнения: 2 122
PipiLota, както и при нас си го твърдеше класната когато я питах за 5 - 7 клас, а четенето с разбиране, тук вече трябва да е кадърен учител по БЕЛ, да може да им го сдъвче и изплюе за да го разберат, чак тогава да ни кажат и на нас.
Ние сега пак ще си почваме по стария график, 30 мин. час и дългите почивки, ще почваме от 8, омръзна ми тая смяна, вече ми се ще да е краят на уч. година, да можеше тази седмица да им е последна.
Май наистина ще се науча да пия покрай тия щуротии, вместо покрай девойката, само да не се пропия, че тогава сигурно и дълъг маркуч ще трябва да си купя и може да не оставя и капчица за вас, ако не откриете  процентите в магазина някой ден не се чудете, елате ми на гости, ще ви дам ако съм оставила.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 198
Моето дете тази сутрин го изпратих присъствено. Хем ми свито сърцето заради епидемията, хем ми омръзна да се карат със сестра си. А е такъв мърляч, че дано преди хранене поне се сети да си мие ръцете.

Той пък нещо се е впрегнал заради предстоящи контролни. Едни задачки от обратна пропорционалност все ги обърква.

А по БЕЛ освен контролното, ще имат и изпитване върху непознатите думи (разбирайте архаизмите) от всички български произведения изучени в 6 клас. Според мен това много ще помогне за предстоящото в 7 клас, но за сина си е изучаване на нов език направо. Има един съученик, който от миналата година използва израза: "Е, разгеле" и моето дете беше много впечатлено и няколко седмици си го повтаряше Joy  Не че и аз да не го ползвам понякога,  но мен кой ли ме слуша?

# 727
  • Мнения: 2 122
Нашият тест свърши, едвам изкара 3 - ка, една задача за движение и шест задачи всичките за уравнение, от мързел да отвори учебник и да прави тестове, само това изкара, снощи и пусках уроците по БНТ, трябваше с нея да стоя за да ги гледа, обърнахме внимание само на пропорциите, време за другите не остана. Като си видя 3 - ката и веднага ревна, за капак и аз и изнесах една лекция под формата на скандал. Дано сега си вземе поука и да си седне на дъто, барем отвори учебниците за да учи, сама си надроби кашата, сама ще си я сърба.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 10:06 от Тони ♒🍀

# 728
  • Мнения: 8 247
Моят днес имаше контролно по математика. Няколко задачи с избираем отговор и няколко с пълно разписване. Тези с разписване обаче е трябвало да ги реши директно в текстов редактор, който се отваря под задачата. Доста трудно му е било с клавиатурата. До голяма степен проблемът е и в това, че клавиатурата му е геймърска и я купих от немския Амазон, съответно тя е с немска подредба на клавишите. За буквите няма проблем, но индикациите на много от специалните знаци горе не отговарят нито на подредбата на qwerty, която принципно ползва, нито на БДС. Пак не е проблем, ако ползваш често тези знаци, защото ще ги научиш къде са, но тъй като на него принципно ни скоби, ни равно или подобни му трябват в ежедневието, му е било доста трудничко да описва решения на уравнения с помощта на клавиатурата. Ядосваше се колко по-бързо и лесно е да пишеш в тетрадка. Явно обачена учителката не ѝ се занимава да се кьори в 500+ снимки.

# 729
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Аз миналата година така се мъчих с AZERTY клавиатура, наложена на стандартна QWERTY. Уж й свикнах, но още бъркам скоби и двоеточия.

# 730
  • Мнения: 8 580
Нашата нова учителка по математика е още по-зле от предишния учител. Не била завършила все още и без стаж. Днес е писала на една дъска и снимала с телефона, защото нямала компютър 🤐. Никой нищо не видял....
Учителя по АЕ пак влязъл в последните 10 минути от часа. Чак детето се жалва, че нищо не е научило тази година.
Не знам как ще е караме за напред. Аз се прибирам от работа след 17 часа и почваме да "пълним дупки" от учители. Аз мога да издържа на темпото, но щерката няма да издържи. Не е нормално да учим всяка вечер до 21-22 часа. И детето има нужда от почивка, времето е хубаво и иска да излиза. Страхувам се, че ако я претоваря ще ме бойкотира. ☹️

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 19:41 от vita

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
Материалът по математика е труден в момента.И решаването на уравнения и моделирането им. Единственото с което се затруднява щерката е надписването на таблицата,когато не е за движение или работа. Иначе проблем със самото съставяне на уравнение проблем няма. То не бяха тръби пълнещи басейни,орачи които орат,лодки,салове ,коли...може би над 200 задачи е решила, откакто й ги предаде кръстницата. Утре ще имат контролно,би трябвало да няма никакви драми.

# 732
  • Мнения: 2 420
Успех на контролните!
Нашите по мат. са още на степени и контролното ще е евентуално др.седмица.
Времето е чудесно и е хубаво да са на въздух децата,макар,че парковете и градинките са претъпкани с народ.

# 733
  • Мнения: 8 580
Нашият клас приключи пропорции.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
Нашият клас приключи пропорции.
Как успяват тези деца да отработят нещата не разбирам.Не им е лесно. Нашата учителка редовно прескача упражнителни уроци. Днес сутринта се втресох. В едно уравнение 2.( x-5) ..... тя пише= 2x-10 ..... и няколко деца попитаха защо умножава 2 по 5,след като вече е умножила 2 по х. Не знам кога се учи разкриване на скоби,но това означава ,че е пропуснат основен материал. Какъв е смисълът да учиш моделиране на уравнения и пропорции,ако има основни пропуски?

Общи условия

Активация на акаунт