Отговори
# 90
  • Мнения: 523
Здравейте, бременна съм в 26г.с и към ноември живот и здраве ще се появи бебчето. Много бих искала да съхраня домашни плодове и зеленчуци за захранването, но незнам кой би бил най-подходящия вариант. Дали да ги замразя, изсуша на дехидратор(защото доста продукти суша) или в малки бурканчета да сложа плодовете с малко захар, а зеленчуците със съвсем малко сол. Вярно е че има и готови пюренца и каши, но ще е хубаво и малко домашни🙂
И колко грама протеини би трябвало да приема една бременна, за да избегне появата на отоци? Тъй като аз почти бях загърбила протеините и сега съм с отоци и ми се иска да поправя загубата. Благодаря

# 91
  • Мнения: 268
Здравейте, бременна съм в 26г.с и към ноември живот и здраве ще се появи бебчето. Много бих искала да съхраня домашни плодове и зеленчуци за захранването, но незнам кой би бил най-подходящия вариант. Дали да ги замразя, изсуша на дехидратор(защото доста продукти суша) или в малки бурканчета да сложа плодовете с малко захар, а зеленчуците със съвсем малко сол. Вярно е че има и готови пюренца и каши, но ще е хубаво и малко домашни🙂
И колко грама протеини би трябвало да приема една бременна, за да избегне появата на отоци? Тъй като аз почти бях загърбила протеините и сега съм с отоци и ми се иска да поправя загубата. Благодаря

Здравейте, най-добре замразени или изсушени плодове. На деца до 1 г. не се добавя захар и сол в храната. А след 1 г. в съвсем малко количество. Може да увеличите малко количеството протеини през бременността, около 1-1,2 гр. протеин на кг. тегло. Следете редовно кръвното налягане, щом има повече отоци. Също може да използвате шуслерова сол номер 8 по 4 табл. дневно. Успех! Simple Smile

# 92
  • Мнения: 747
Здравейте! Дъщеря ми е на една годинка. Искам да ви попитам в колко часа е подходящо да давам вечеря? Последното хранене за деня все още е кърма. Трябва ли да има минимален интервал от време между вечерята и кърменето? Интересува ме също дали може да давам филия с лютеница и сирене за вечеря или омлет със сирене.
И последен въпрос - искам да приготвям разни храни с мляко за малки деца. Въпросът ми е ако това мляко го нагрявам термично, ще се запазят ли полезните му качества?
Благодаря! Flowers Bouquet

# 93
  • Мнения: 268
Здравейте! Дъщеря ми е на една годинка. Искам да ви попитам в колко часа е подходящо да давам вечеря? Последното хранене за деня все още е кърма. Трябва ли да има минимален интервал от време между вечерята и кърменето? Интересува ме също дали може да давам филия с лютеница и сирене за вечеря или омлет със сирене.
И последен въпрос - искам да приготвям разни храни с мляко за малки деца. Въпросът ми е ако това мляко го нагрявам термично, ще се запазят ли полезните му качества?
Благодаря! Flowers Bouquet

Здравейте, зависи какъв е режима на детето и какви са другите часове на хранене, не мога да кажа точен час за вечеря. Обикновено около 18-19ч е вечерята. Преди лягане давате кърма. Филия с лютеница е по-подходящо за закуска или следобедна закуска. Омлет със сирене може за вечеря, други варианти са супа, паста, кюфтенца, мусака/огретен, ориз със зеленчуци. Може да давате от храната, която готвите за цялото семейство на детето, само да е с много малко сол и подправки. Мляко за деца, имате в предвид адаптирано мляко ли? Ако се нагрява се губят полезните качества. По-добре приготвяйте с краве мляко вместо с адаптирано мляко храната.

# 94
  • Мнения: 1
Здравейте,
Имам дъщеричка на 2години. Хапва си всичко. Нямахме проблеми до навършаването на 2 г... да подчертая още сме на кърма... Хапва нещо, дъвче го и го изплюва...не поглъща храна, само краставици...и много ябълков сок и кърма. Направих ѝ всички изследвания. Слава Богу всичко е наред. Но тя отказва храна и вече доста се притеснявам, което оказва влияние на моето здраве. Моля за съвет как да я накарам да се храни. Защо спря така рязко след като навърши-,2години...

Цитат
Zdraveite,
Imam dushterichka na 2godini hapva si vsichko nqmahme problemi do navurahvaneto na 2 g...da podchertaq oshte sme na kurma...Hapva neshto duwche go i go izpluva...ne poglushta hrana samo krastawici...i mnogo qbulkov sok i kurma.
Napravih i wsichki isledwaniq Slawa Bogu wsichko e nared.
No tq otkazwa hrana i weche dosta se pritesnqwam i okazwa wliqni na moeto zdrawe ot pritesnenie.
Molq za suvet kak da q nakaram da se hrani zashto sprq taka rqzko sled kato nawurshi-,2godini...
_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 18:33 от AnMary

# 95
  • Мнения: 268
Здравейте,
Имам дъщеричка на 2години. Хапва си всичко. Нямахме проблеми до навършаването на 2 г... да подчертая още сме на кърма... Хапва нещо, дъвче го и го изплюва...не поглъща храна, само краставици...и много ябълков сок и кърма. Направих ѝ всички изследвания. Слава Богу всичко е наред. Но тя отказва храна и вече доста се притеснявам, което оказва влияние на моето здраве. Моля за съвет как да я накарам да се храни. Защо спря така рязко след като навърши-,2години...

Цитат
Zdraveite,
Imam dushterichka na 2godini hapva si vsichko nqmahme problemi do navurahvaneto na 2 g...da podchertaq oshte sme na kurma...Hapva neshto duwche go i go izpluva...ne poglushta hrana samo krastawici...i mnogo qbulkov sok i kurma.
Napravih i wsichki isledwaniq Slawa Bogu wsichko e nared.
No tq otkazwa hrana i weche dosta se pritesnqwam i okazwa wliqni na moeto zdrawe ot pritesnenie.
Molq za suvet kak da q nakaram da se hrani zashto sprq taka rqzko sled kato nawurshi-,2godini...
_____________
Пишете на кирилица.


Здравейте, помислете дали е период свързан с никнене на зъби, скорошно боледуване или промяна в средата като тръгване на ясла, стрес или др. Дали търси кърменето като вид емоционално успокоение. Може да помислите вече за отбиване, т.к. кърмата е бедна на желязо и може да се появи дефицит. Ако предпочита повече течна храна, предлагайте повече супа, бульон, прясно и кисело мляко, за да приема протеини. Може да намалите плодовите сокове, т.к. те са концентрирана захар и може да не е гладна ако пие повече сокове. С тях не си набавя протеини и мазнини, а само захари. Успех! Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 161
Прясно мляко от кога може да започне да се дава ?
И ако е директно от кравеферма ,как се приготвя и съхранява/време.
С него след като е на 14 месеца може ли да заместим АМ?

# 97
  • Мнения: 268
Прясно мляко от кога може да започне да се дава ?
И ако е директно от кравеферма ,как се приготвя и съхранява/време.
С него след като е на 14 месеца може ли да заместим АМ?

Здравейте, може да давате прясно краве мляко на детето като напитка или да приготвяте храни с него. Хубаво е да сте сигурни в източника, да няма наличие на бактерии в млякото и антибиотици, давани на кравите. Млякото се преварява до кипване и се съхранява в хладилник за 3-4 дни. Може да замените АМ с кисело или прясно мляко, в количество не повече от 400мл на ден. Приемането на голямо количество краве мляко над 700 мл/ден може да доведе до анемия, т.к. то е бедно на желязо.

# 98
  • Мнения: 824
Привет! Бременна съм в 11г.с. Преди 4 седмици прекарах ковид. Сега имам храчки, които не спират. Храчките са очистващи, но могат ли да навредят на плода? Или трябва да се вземат мерки други за спирането им ?

# 99
  • Мнения: 1 450
Здравейте,
Ние вече сме на 8 месеца и преди седмица започнах захранване с глутен (попара). Бебето се обрина по лицето, но не бях сигурна,  че е точно алергичен обрив.
Днес пробвах малко пшенична каша и след около 10 минути лицето и деколтето станаха на червени петна и бели пъпки. След около час като я преобличах видях червени петна по тялото и дори в памперс зоната. Бяхме при личен лекар, но за момента не коментира нищо по въпроса, а за алерголог каза, че се ходи в по-голяма възраст.
Как е редно да постъпя?
Благодаря

# 100
  • Мнения: 268
Привет! Бременна съм в 11г.с. Преди 4 седмици прекарах ковид. Сега имам храчки, които не спират. Храчките са очистващи, но могат ли да навредят на плода? Или трябва да се вземат мерки други за спирането им ?

Здравейте, може да използвате ехинацея на капки или таблетки за една седмица за облекчаване на симптомите.

# 101
  • Мнения: 155
Здравейте, дъщеря ми е на една годинка и не може да плюе храна. Като захапе парче го гълта и така няколко пъти се задави до посиняване. Опитвам с биберон, но тя отказва. Хваща го с ръка и го хвърля. Не ми дава и не го иска в устата. Как по друг начин мога да я науча да плюе?
Благодаря 😊

# 102
  • Мнения: 268
Здравейте, дъщеря ми е на една годинка и не може да плюе храна. Като захапе парче го гълта и така няколко пъти се задави до посиняване. Опитвам с биберон, но тя отказва. Хваща го с ръка и го хвърля. Не ми дава и не го иска в устата. Как по друг начин мога да я науча да плюе?
Благодаря 😊

Здравейте, предлагайте по-меки храни, за да не се задавя. Когато готвите нека храната да е на малки парченца и така няма да се задави. Не давайте много твърди храни като твърди плодове и зеленчуци, цели ядки, цяло грозде. Плодовете да са меки и добре узрели. Може да давате зеленчуци на пара и по-мек хляб. По-скоро трябва да се научи да дъвче, вместо да гълта направо. Показвайте й как да дъвче със зъбките, предполагам че има поне няколко зъбчета.

# 103
  • Мнения: 824
Привет! Бременна съм в 11г.с. Преди 4 седмици прекарах ковид. Сега имам храчки, които не спират. Храчките са очистващи, но могат ли да навредят на плода? Или трябва да се вземат мерки други за спирането им ?

Здравейте, може да използвате ехинацея на капки или таблетки за една седмица за облекчаване на симптомите.

Днес ми излезна резултата от микробиология на храчка и ми излезна Ентеробактер бактерия. Моля за съвет какво да правя. Храчки вече почти нямам, понамаляха. Предимно сутрин до обяд и вечер. Трябва ли непременнонда се вземе антибиотик ?

# 104
  • Мнения: 1 450
Здравейте,
Ние вече сме на 8 месеца и преди седмица започнах захранване с глутен (попара). Бебето се обрина по лицето, но не бях сигурна,  че е точно алергичен обрив.
Днес пробвах малко пшенична каша и след около 10 минути лицето и деколтето станаха на червени петна и бели пъпки. След около час като я преобличах видях червени петна по тялото и дори в памперс зоната. Бяхме при личен лекар, но за момента не коментира нищо по въпроса, а за алерголог каза, че се ходи в по-голяма възраст.
Как е редно да постъпя?
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт