Отговори
# 300
  • Мнения: 273
Само да попитам масло от черен кимион подходящо ли е за детска на 5и 7 години .

Има вариант на капсули с масло от черен кимион заедно с витамини за деца. Като чисто масло не се препоръчва за деца.

# 301
  • Мнения: 129
Здравейте, детето ми е на 1.6м. В момента тежи 8кг. Много е злояда, видях се в чудо. И вече незнам как да и засиля апетита. Моля, за съвет.

# 302
  • Мнения: 273
Здравейте, детето ми е на 1.6м. В момента тежи 8кг. Много е злояда, видях се в чудо. И вече незнам как да и засиля апетита. Моля, за съвет.

Здравейте, много малко е информацията, която сте подали, за да мога да отговоря изчерпателно. Обърнете внимание дали е свързано с период на растеж на зъби и оттам да няма апетит. Може да се изследва желязото, за да се види има ли анемия. Може да дадете добавка с мултивитамини. Хубаво е да предлагате разнообразни храни, да не се ограничава храненето до две-три храни, за да няма дефицити. Ако отказва нови храни, предлагайте ги многократно, 8-10 пъти са нужни за приемане на нови храни или ги комбинирайте заедно с храни, които харесва. Ще трябва да увеличите приема на протеини, щом е ниско теглото. Ако има интерес към семейната храна, гответе за всички една храна, като слагате по-малко сол и подправки и е на по-малки парченца. Предлагайте една-две храни на едно хранене, и ако отказва не предлагайте алтернативи, а опитайте отново със същата храна малко по-късно. Не давайте плодови сокове, солети, бисквити, снаксове между храненията, за да е гладна на основните хранения.

# 303
  • Мнения: 852
Здравейте, имам 2 въпроса във връзка с храненето на деца на почти 2 години. Всяка вечер преди лягане и след вечеря, пият прясно мляко, по ок.150 мл. Много настояват за това и няма как да го пропуснем. До каква възраст е нормално да се пие мляко преди лягане?
Какво е максимално допустимото количество месо, което да похапват на ден? Много обичат и не ги ограничавам, но се притеснявам да не би да даде неблагоприятно отражение на организма.

# 304
  • Мнения: 129
В момента вади кътници, може и оттам да има проблем, но тя по принцип си е много злояда. За анемията давам Малтофер капки, опитахме 3, 4 вида мултивитамини, когато ги давам е по-добър апетита, но спрем ли и става същото. Яте 3 пъти на ден храна  и 2 пъти пие ам сутрин и вечер преди лягане. Обича да яде месо не и готвя отделно защото тя иска от нашата храна, но яде много малко. Опитвам се да и разнообразя менюто, но те даже не си отваря устата като види нещо друго. Пие сок само от праскова други сокчета не иска, но не прекалявам със сока на ден макс 150мл. Тя е родена 34г.с, 2080гр 48см.

# 305
  • Мнения: 273
Здравейте, имам 2 въпроса във връзка с храненето на деца на почти 2 години. Всяка вечер преди лягане и след вечеря, пият прясно мляко, по ок.150 мл. Много настояват за това и няма как да го пропуснем. До каква възраст е нормално да се пие мляко преди лягане?
Какво е максимално допустимото количество месо, което да похапват на ден? Много обичат и не ги ограничавам, но се притеснявам да не би да даде неблагоприятно отражение на организма.

Здравейте, млякото (прясно, кисело) за децата 1-3 години е препоръчително да се дава в количество 400мл на ден, не повече. За по-големите деца е в количество от 2-3 чаши дневно, така че може да се пие вечер, хубаво е след това да се измиват зъбите. Месото за тази възраст е около 50-60гр дневно. Хубаво е да давате и други източници на белтъчини като яйца, риба, млечни, ядки, бобови храни. Ако се прекалява с протеините, може да доведе до покачване на повече килограми.

# 306
  • Мнения: 273
В момента вади кътници, може и оттам да има проблем, но тя по принцип си е много злояда. За анемията давам Малтофер капки, опитахме 3, 4 вида мултивитамини, когато ги давам е по-добър апетита, но спрем ли и става същото. Яте 3 пъти на ден храна  и 2 пъти пие ам сутрин и вечер преди лягане. Обича да яде месо не и готвя отделно защото тя иска от нашата храна, но яде много малко. Опитвам се да и разнообразя менюто, но те даже не си отваря устата като види нещо друго. Пие сок само от праскова други сокчета не иска, но не прекалявам със сока на ден макс 150мл. Тя е родена 34г.с, 2080гр 48см.

Здравейте, храненето на 1-3 години е 5 кратно и включва закуска зърнена, обяд който е хубаво да е от супа и основно ястие заедно с малко хляб, следобедна закуска и вечеря. Адаптираното мляко остава само вечер преди лягане. Между закуската и обяда има плод. Не давайте сок, а вместо него давайте плодове, сирене, авокадо, малко хляб с хумус, варено яйце - по-хранителни неща. Може да увеличите месото, яйцата и млечните продукти. Ако е много капризна и раздразнителна заради зъбите може да помогне хомеопатичното лекарство Chamomilla 15CH.

# 307
  • Мнения: 129
Благодаря, за изчерпателните отговори!

# 308
  • Мнения: 9
Здравейте  искам да се посъветвам с вас за малката ми дъщеря която  след месец ще направи пет години беше преди два месеца със остър бронхит и от тогава забелязвам че през деня меря температурата и варира 36.5 или 36.9 до 37.0  по време на сън пада 35.8.36.0 това нормално ли е ! Благодаря предварително.

# 309
  • Мнения: 5 543
Здравейте, и аз бих искала да попитам за дете на година и половина.
На годинката беше 10 кг (утрои си точно теглото, което беше термин), а сега за половин година е качила по-малко от 1 кг (около 800 гр.), това нормално наддаване ли е?
Заради зъбите е голяма мъка храненето, но и принципно май никога не е обичала особено да хапва. С упорство от родителска страна успява да изяде около 200-250 гр. на хранене, 4 х дневно, като сутрин и вечер пие около 150 мл адаптирано мляко. Плодове изобщо не иска да яде, категорично отказва, вкл. банан, който изключително трудно понякога пробутваме с авокадо, каша или овесени ядки. Голям проблем ли е, че плодовете не присъстват особено в хранителния режим на този етап? Давам мултивитамини и се старая да приема зеленчуци, месо, варени яйца, сирене, извара.
Ядки никакви не съм въвела още. Мога ли да дам тахан и как да го въведа - в каша ли и в какво количество? И с кои ядки да започна, в какъв ред? Мед също не съм давала, мисля след 2-рия рожден ден да го направя.
Кисело мляко избягвам да давам, защото беше с ниско желязо, а знам, че то извлича желязото от организма допълнително, пък и тя не го харесва особено, а от прясното, което ползвах само при готвене, забелязах, че има газове, колики и редки изхождания, затова давам само АМ. Това ОК ли е на този етап?  
П.С. От т.нар. "боклуци" тип зрънчо, киндери, солети, колбаси не давам нищо. Някои майки на злояди деца прибягват до тях, но аз упорито отказвам да дам.
Благодаря. Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 03:25 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 310
  • Мнения: 273
Здравейте  искам да се посъветвам с вас за малката ми дъщеря която  след месец ще направи пет години беше преди два месеца със остър бронхит и от тогава забелязвам че през деня меря температурата и варира 36.5 или 36.9 до 37.0  по време на сън пада 35.8.36.0 това нормално ли е ! Благодаря предварително.

Здравейте, може да давате шуслерови соли номер 3 и 5 по 2 табл. дневно с цел профилактика и за възстановяване след боледуването. Могат и по-продължително време да се дават през зимния сезон.

# 311
  • Мнения: 273
Здравейте, и аз бих искала да попитам за дете на година и половина.
На годинката беше 10 кг (утрои си точно теглото, което беше термин), а сега за половин година е качила по-малко от 1 кг (около 800 гр.), това нормално наддаване ли е?
Заради зъбите е голяма мъка храненето, но и принципно май никога не е обичала особено да хапва. С упорство от родителска страна успява да изяде около 200-250 гр. на хранене, 4 х дневно, като сутрин и вечер пие около 150 мл адаптирано мляко. Плодове изобщо не иска да яде, категорично отказва, вкл. банан, който изключително трудно понякога пробутваме с авокадо, каша или овесени ядки. Голям проблем ли е, че плодовете не присъстват особено в хранителния режим на този етап? Давам мултивитамини и се старая да приема зеленчуци, месо, варени яйца, сирене, извара.
Ядки никакви не съм въвела още. Мога ли да дам тахан и как да го въведа - в каша ли и в какво количество? И с кои ядки да започна, в какъв ред? Мед също не съм давала, мисля след 2-рия рожден ден да го направя.
Кисело мляко избягвам да давам, защото беше с ниско желязо, а знам, че то извлича желязото от организма допълнително, пък и тя не го харесва особено, а от прясното, което ползвах само при готвене, забелязах, че има газове, колики и редки изхождания, затова давам само АМ. Това ОК ли е на този етап?  
П.С. От т.нар. "боклуци" тип зрънчо, киндери, солети, колбаси не давам нищо. Някои майки на злояди деца прибягват до тях, но аз упорито отказвам да дам.
Благодаря. Flowers Hibiscus

Здравейте, нормално е да се качват по-малко кг след годинката. От това което описвате, не виждам поводи за притеснение, детето не е злоядо. Плодовете може да давате като смути (блендирани цели плодове, а не фреш), да ги добавяте в зърнената закуска настъргани или пасирани, към овесени ядки, да ги слагате в печива като мъфини, сладкиши - може ябълка, тиква, круша, сушени плодове също да се добавят.

Ядките като смлени ядки първо, после тахани, може орехи, бадеми, кашу, лешник. Поръсвате по малко към зърнената закуска или може в крема с банани и авокадо да се добавят. Кисело мляко ако го понася давайте в разстояние от 2 часа от месо и яйца и няма да извлича желязото. Ако приема кисело мляко, може да отпадне сутрешното хранене с АМ.

# 312
  • Мнения: 5 543
Здравейте, и аз бих искала да попитам за дете на година и половина.
На годинката беше 10 кг (утрои си точно теглото, което беше термин), а сега за половин година е качила по-малко от 1 кг (около 800 гр.), това нормално наддаване ли е?
Заради зъбите е голяма мъка храненето, но и принципно май никога не е обичала особено да хапва. С упорство от родителска страна успява да изяде около 200-250 гр. на хранене, 4 х дневно, като сутрин и вечер пие около 150 мл адаптирано мляко. Плодове изобщо не иска да яде, категорично отказва, вкл. банан, който изключително трудно понякога пробутваме с авокадо, каша или овесени ядки. Голям проблем ли е, че плодовете не присъстват особено в хранителния режим на този етап? Давам мултивитамини и се старая да приема зеленчуци, месо, варени яйца, сирене, извара.
Ядки никакви не съм въвела още. Мога ли да дам тахан и как да го въведа - в каша ли и в какво количество? И с кои ядки да започна, в какъв ред? Мед също не съм давала, мисля след 2-рия рожден ден да го направя.
Кисело мляко избягвам да давам, защото беше с ниско желязо, а знам, че то извлича желязото от организма допълнително, пък и тя не го харесва особено, а от прясното, което ползвах само при готвене, забелязах, че има газове, колики и редки изхождания, затова давам само АМ. Това ОК ли е на този етап?  
П.С. От т.нар. "боклуци" тип зрънчо, киндери, солети, колбаси не давам нищо. Някои майки на злояди деца прибягват до тях, но аз упорито отказвам да дам.
Благодаря. Flowers Hibiscus

Здравейте, нормално е да се качват по-малко кг след годинката. От това което описвате, не виждам поводи за притеснение, детето не е злоядо. Плодовете може да давате като смути (блендирани цели плодове, а не фреш), да ги добавяте в зърнената закуска настъргани или пасирани, към овесени ядки, да ги слагате в печива като мъфини, сладкиши - може ябълка, тиква, круша, сушени плодове също да се добавят.

Ядките като смлени ядки първо, после тахани, може орехи, бадеми, кашу, лешник. Поръсвате по малко към зърнената закуска или може в крема с банани и авокадо да се добавят. Кисело мляко ако го понася давайте в разстояние от 2 часа от месо и яйца и няма да извлича желязото. Ако приема кисело мляко, може да отпадне сутрешното хранене с АМ.
Благодаря за отговора.
Казах "злоядо", защото макар че повечето пъти си изяжда нужните количества, всичко става почти насила, борба за всяка лъжица е и едно хранене продължава до час-час и половина. Сякаш не й носи удоволствие и ако я оставя да изяде, колкото пожелае сама, ще хапне има-няма 5 лъжици. Понякога не е така, но откакто започна сагата със зъби, е мъка.
А плодовете не ги иска под никаква форма, усеща ги и на смутита, и в каши, и в пюрета. Затова давам витамини и се надявам липсата да не се отрази много.

# 313
  • Мнения: 14
Здравейте
Имам един въпрос. В 20 г.с съм и ми откриха бактериална вагиноза от смесен морфотип и над 90% clue cells. Гинеколога ми изписа само полижинакс за 12 дни и вагибион за 6 дни. Дали само полижинакса ще подейства,доста се притеснявам
 Благодаря

# 314
  • Мнения: 975
Здравейте! Благодаря Ви, че отделяте от времето си за да консултирате тук. Бих искала да Ви попитам за дете на 1г . , какви домашно приготвени сокове е позволено да се консумират т.к. отказва да пие вода. Не бих искала да купувам готови бебешки и детски сокове заради консервантите и подсладителите. Например сок от моркови дали е подходящ и в какви количества?

Общи условия

Активация на акаунт