Важен ли е за вас подаръка?

  • 8 342
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 374
На тия плюшени мечки само не мога да разбера какво им е предназначението за големи жени.

# 16
  • Мнения: 917
Авторката звучи меко казано меркантилно. Не била неблагодарна, ама й се искало да й подари гаджето нещо по-така. Ха-ха...
Мъжете, дето се изхвърлят с тия едрогабаритни мечоци и букети от 100 рози и луксозни почивки, заедно с жените си, които нямат търпение да се изтипосат с подаръците си във фейсбук са един дол дренки. Позьори. Недорасли хлапаци, дето нямат друга радост в живота освен лайковете. Пълни глупости са това за мен. Съвсем сериозно го казвам.

Важен е жеста, а по-важно от жеста е да е от сърце.

# 17
  • Мнения: 6 992
Предпочитам да не си подаряваме подаръци, само се трупат някакви вещи.

# 18
  • Мнения: 312
За мен подаръка е важен. Цената не е от значение. Съветвам те да не се съсредоточаваш върху нея. Най-важни са отделеното внимание и време, самият жест, това че те познава, че някой е решил да те уважи и зарадва. Такъв е смисълът на правене на подаръците, за мен.
Аз много обичам да правя и да получавам подаръци.
Относно бюджета за подарък, всеки се простира според финансите си и желанието да направи жест към конкретния човек.
Обикновено съм доволна от подаръците, които получавам - особено от най-близките ми, защото ме познават и ме питат. Не съм особен фен на изненадите, въпреки това обичам да ги има от време на време. Случвало се е подарък от роднини / приятели да не ми допадне или направо разочарова.
На най-близките съм им казала, ако се затрудняват в избора, да ме попитат директно. Мен не ме притеснява това. Аз процедирам по същия начин с тях. Това обаче не върви за познати / далечни роднини / колеги и тн. В този случай се казва "благодаря за жеста" и до там.
Ние с мъжа ми се питаме се кой какво иска. Често по поводи ми подарява желания от мен подарък (знае предварително какво искам) + купува нещо по-дребно, което не очаквам и е изненада.  Аз правя същото.
Или пък често запомням и записвам някоя идея, ако е споменал нещо докато си говорим, и когато дойде време за подаръци питам предварително дали за конкретния празник си е харесал нещо. Ако каже не - отварям записките и си избирам. 
При без повод -  се изненадваме с нещо.
Кофти е да ти подаряват нещо само за отбиване на номера. Или пък както  се е случило при майка ти - да и подарят подарен от вас подарък. Това направо си е проява на неуважение и лош вкус.
На мен, ако са ми подарили нещо, което не ми допада/няма да ползвам, мога да го подаря на друг човек (ново и неупотребявано + не на същия, от когото е подарено!), ако знам че ще му хареса.

Виждам, че те мъчи, че не получаваш желаното. Моят съвет е да му кажеш директно какво искаш. Или в ежедневни разговори да акцентираш какво си видяла и харесала еди къде си, какво искаш да имаш, казвайки го с ентусиазъм. И чакаш да събере 2 и 2. Мъжете имат нужда от инструкции. Рядко се сещат от само себе си. Най-добре е да споделяш, така ще те опознава все по-добре и след време може сам да прояви инициатива и да те зарадва. Давам пример: моя мъж преди да ми сложи официално пръстена ( за пред другите, защото между нас си имахме годеж по-рано), съм му казвала за какъв си мечтая. Исках точно определена форма и жълто злато. На мои познати масово им подарят сребро/бяло злато. Не знаех дали ще предположи за желанието ми и затова директно си споделих. Докато съм си разглеждала в pinterest съм го викала да погледне няколко снимки. В деня на даването на пръстена (беше изненада за мен и са минали месеци от разговорите и снимките ) гледам го, взел точно такъв какъвто си представям - идеалния за мен. Изненада ме приятно, защото е запомнил. Естествено, щях да се зарадвам какъвто и да беше взел. Сега като си го погледна чувството е много хубаво.
Ако редовно ти подарява неща, които не са по твой вкус, благодари сърдечно за жеста (да види, че го оценяваш) и деликатно го информирай какво би ти допаднало повече.
Ако се чувстваш неудобно да го направиш, остава варианта просто да благодариш и да си замълчиш. Помисли и защо точно искаш голям, букет/мечета и тн., заради мода/ да се покажеш в соц.мрежи/ да ти завиждат приятелките? Звучи тъпо, но е често срещано явление като гледам.

# 19
  • Мнения: 2 998
Казала съм на мъжа ми да не ми купува цветя нито за 8 март, нито за 14-ти февруари. Ненавиждам надценките и принципа "ден година храни". Ненавиждам и разните пластмасови боклуци, които наводняват сергиите. Напряга ме целия този напън за подаръци и доказване на любовта чрез материални придобивки.
+1
За 8-ми март съм казала на мъжа ми, че искам до едно цвете. Прахосъбиралки също не харесвам и затова подаръците за повечето празници са само под формата на храна или свещи.

Не разбрах авторката на колко години е и от колко време са с заедно с приятелят ѝ. 5лв струва една роза и ако неговите познати купуват това за празника (както моят мъж) да го смята за нормален и достатъчен подарък. Приемете, че повечето мъже са си задръстени по природа, което не ги прави лоши. Просто трябва да им се покаже правилният път. Grinning

# 20
  • Мнения: 8 872
Аз пък харесвам такива жестове с подаръци и ги очаквам. Също очаквам да не са боклуци и партньорът ми да знае кое за мен влиза в това определение. Харесвам и букети и не мисля, че трябва да има повод, за да ги получавам.
Също така обичам да правя подаръци на своите близки и да са съобразени с нещата, които харесват. Случва се да видя нещо и да се сетя за конкретен човек - ами, взимам го с удоволствие.

# 21
  • Мнения: 2 039
Отдавна сме заедно,винаги е бил внимателен.През годините сме имали и малко и много и сме се простирали според чергата.за мен е важно вниманието.Аз си празнувам 8-ми март и въпреки ,че го нарича"социалистически празник" винаги ми носи цветя.
съветвам авторката,която пуска през ден тема за всички случаи в живота си,да порасне.

# 22
  • Мнения: 12 473
Обичам подаръците, даже много. Но още повече обичам да мога да си ги правя сама.

Важен ми е жеста, времето което е отделил за мен, за да ме зарадва.
В тази връзка - ценя много повече спонтанно набраният за мен люляк, както грижата да ми купи специалното кокосово мляко от майната си всеки път, отколкото подарените коли и апартаменти, които съм имала.

# 23
  • Мнения: 10 795
Авторке, и тоя букет за 4 лв не заслужаваш! Абсолютно съм сериозна. Беше ми неудобно да ти чета поста и ми стана жал за приятеля ти.

Аз пък букети на обичам, хвърлени на вятъра пари. Ако някой ми подари 100 рози за сума пари, ще го цапардосам с букета. Такива 14 февруарита, 8 мартчета и подобни не празнувам, не очаквам подаръци. Не е нужно да има ден, за да се чувствам жена или обичана... Пълна позьорщина! ММ ми е подарявал шоколад Милка в пристъп на нежни чувства, ами беше много сладко и мило.

# 24
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Пускам тук темата дано няма нещо объркано.
Всички се радваме на подаръци(нека не се лъжем).
Аз предпочитам да правя скъпи(за мен е  50-60 лв) толкова ми е възмажността.
Главно говоря за приятеля ми, но ще добавя друго.
На майка ми и се е случвало наша роднина да и подари (подарък подаряван от нас).На мен лично ми стана обидно.
А приятеля ми е правил хубави подаръци.
Ноо примерно на 8-ми март купува букетче за 4 или 5 лв най-много.
Ами не ми става приятно да... Казвам си има възможност а защо го прави?
Не се сеща ли или пък мисли, че това е достатъчно.
Ще кажете, че съм неБлагодарна но Не просто ми се иска да подари нещо по така (мн голям букет примерно).
Има си мъже на които им идва от вътре и знаят какво да купят.
Бих се зарадвала на един огромен букет и примерно един толям мечок. ДА найстина.
А сама да си искам подаръците не става.
Споделете доволни ли сте от вашите подаръци и какво би ви се искало?
А също много би ме дарадвал ако за 2, 3 дни резервира някъде да идем на хотел,дори да не е на деня точно.
Ще започна от болднатото.
Да, има мъже, които знаят какво да купят.
Но! На жени, които го заслужават.
Да ти е минавало през ум?
Освен това, да ти е минавало през ум, че точно тогава, когато на теб ти се иска, момчето/мъжа може да няма средства, за да задоволи нечие желание за плюшен мечок, но е достатъчно възпитан/о, за да прояви уважение и да не те остави разочарована напълно?
Съвсем добронамерен съвет, при следващ повод, по-скоро преди него, намекни, че имаш нужда от един БУКВАР.
Не е скъп, а е невероятно полезен подарък, особено ако се използва по предназначение.

По темата - за мен винаги е бил най-важен жеста.
32 години живея със съпруга си, имало е периоди, в които аз или той сме били в чужбина или в други градове по време на празници и поводи, тоест, не сме били заедно. Най-много съм се радвала на мил СМС или телефонно обаждане, просто да знаеш, че не си забравен.
Не си падам по позьорщина по принцип.
Някой може да те заведе на Малдивите и да е простак.
Радвай се на малките неща и хората, които те уважават.
А, и не забравяй, че за да получиш, трябва да дадеш.

# 25
  • Мнения: 11 566
Не.
Моя обичаше да ми подарява червена роза.
Научи се, че предпочитам кутия цигари.
Толкоз.

# 26
  • Мнения: 5 666
Възможно ли е да не си сигурна в чувствата на любимия и затова да искаш доказателства?
Роднината не я коментирам. Това , което е направила е тъпо.

# 27
  • Мнения: 8 872
А защо цветята да са хвърлени пари на вятъра, не ви ли носят естетическо удоволствие, приятно чувство от жеста и усмивка в следващите дни, когато цветята са вкъщи/на бюрото?
За мен е странно всеки жест да е супер практичен. Ако беше така, къде остава музиката, например?

# 28
  • Мнения: 5 666
Аз обичам цветя но рядко получавам големи букети, защото по 8 март и 14февруари цените са космически.
Иначе явно съм многа претенциозна, защото рядко подарък ме удовлетворява. Имам си мои вкус. Все не ми е подходящ и ММ е инструктиран, че каквото искам си казвам. Ограничава се с лалета, които обожавам и рафаело бонбони.
От гости и роднини също предпочитам да не носят подарък. Евентуално питие, нещо сладко. Прахосъбирачки хвърлям.

# 29
  • Мнения: 10 795
Да, много са красиви цветята от някой букет, но не ми създава естетическо удоволствие, особено като знам, че ще увехнат и ще заминат в боклука след 2 дена. Много по-добре е да се подари цвете в саксия, защото е живо и може да му се радваш и да се грижиш за него.

Имам си моя теория защо не обичам букетите, но е много непопулярна и ще се обидят доста хора, та ще я спестя.

Общи условия

Активация на акаунт