Има ли смисъл?

  • 10 989
  • 258
  •   1
Отговори
# 15
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Няма смисъл, на 43 не е готов да живее с половинка?!?!! Не се сеща да си зареди картата на телефона? Рано му било за семейство? Или не иска теб, или е пълен саможивляк и инфантил!

# 16
  • Мнения: 46 520
Той е казал директно, че се забавлява и не иска дете.
Това за мен ви дава достатъчно категоричен отговор и той е - не.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 113
Не се е сетил да зареди ваучер, няма да се сети и легло да купи, няма да намира за нужно и памперси, формула, пюрета.....

Слаб интерес, да не кажа никакъв.
Не знам вие как имате към него...

# 18
  • Мнения: 6 993
Не.
Още на цаката с ваучера щях да съм го зарязала тоз хубостник.
Напускай го и си роди бебе от донор, ако имаш възможност да го отгледаш сама.

# 19
  • Мнения: 6 150
Четох до "категорично отказа", рано му било /на 43?/ и че се забавлявал, и това ми е достатъчно на мен да затворя вратата.

# 20
  • Мнения: 588
Много неприятно ми става като чета за такива индивиди. На 43 години той просто си е свикнал с ежедневието и изградения начин на живот и изгледи за промяна определено няма, дори ти го е казал. Ако изчакаш още ще си загубиш времето. И да чака все ти да го търсиш понеже бил на ваучер?? Не ми звучи като стабилен и отговорен човек.
Мога да те посъветвам няколко неща, които смятам, че биха помогнали: Да се грижиш за самочувствието си и външния си вид, да не позволяваш да те тъпчат
Може да се ориентираш и към малко по-млади, едно 3-4-5 години не е чак такава разлика
Да не чакаш дълго да поставиш въпроса за създаване на дете и то ще си проличи кой е сериозен

# 21
  • Мнения: 1 189
Здравейте, момичета! За първи път създавам тема, не очаквах, че ще искам мнение от форума тук.
Моята история: на 40г., неомъжена без деца, връзка от 1 г., несполучлива бременност преди няколко месеца. Човекът, с когото съм, познавам от 2 г.от работата, а от 1 сме заедно. Имам хормонални и гинекологични проблеми, той знае и винаги когато може ме придружава на лекар. Проблемът е, че мин.год. след мой проблем и операция АГ-то ни препоръча бебеправене. Той знаеше затова и не каза нито ,,не" , нито ,,да". Тогава връзката ни беше на няколко месеца и на мен честно казано ми беше неловко, предполагам - на него също. Казваше, че ако стане нещо, ще се съберем. Той няма родители, починаха. Живее сам. В един момент забременях и като му казах, реакцията му беше неочаквана за мен. Каза, че ни е рано за бебе и че само се забавляваме. Питах го това означава ли, че не го иска и ми отговори, че не е казвал такова нещо. Той е на 43 г.,аз на 40. Бременността ми беше неуспешна, АГ-то каза, че ще е добре да се направи спермограма, той категорично отказва. Сега отново ми разрешават да работим за бебе, но започвам да се чудя, след като той не иска да си прави изследване камо ли да пие хапчета, ако се наложи, има ли смисъл да опитваме? Живеем в различни населени места. Повечето време сме у нас, у тях къщата е доста зле. Мебелите и прозорците са от миналия век, хората не са имали големи възможности. Аз също не съм от богато семейство. Отвреме навреме ми казва да ходя да живея при него, но той не желае да купи дори по-голямо легло, за да ни е удобно. Казах му, че можем да си поделим разходите, отказа. Казва, че досега не е живял с жена и не е свикнал. Щял да купи сам, имало време. Общо взето ми изпраща разнопосочни сигнали и понякога изпадам в разни размисли. Не знам как да постъпя и какво да направя? Ако на 43 г.му е рано за семейство, то кога ще му е време? Иначе досега винаги когато имам нужда от помощ се отзовава и на работата и вкъщи. Забелязвам, че е свикнал да живее по-бедно и не му е голям проблем. Виждам, че не си позволява разни покупки, пестелив е, надявам се не и стиснат. Казва, че иска да промени някои неща, но пък къщата не е разделена с брат му, който живее далече и рядко се виждат. Не знам дали след като 1 г.имаме връзка дали да се опитам да я запазя след като няма промяна? Ето, днес още не сме се чули. Свикнал е аз да му звъня, че е на ваучер и все забравя да зарежда. Аз също съм на ваучер, но не забравям да зареждам. Това му държание понякога доста ме дразни. Чудя се, ако не му звънна, дали ще се сети да се обади...


Какво означава това ?

# 22
  • Мнения: 8 937
С гаджето от гимназията си звъняхме всеки ден и не забравяме за зареждането на ваучерите (аз на 17,той на 18 години) ... Малко ненормално ми звучи за мъж на 43. Нещо подобно говори много, независимо че изглежда незначително.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
За мен говори, че няма 2 лв., та да се усмихне. Но освен това и гледа да не се набута с пари за телефон. То и леглото по същата причина, не че не му се спи в по-удобно.
Той едвам се грижи за себе си, нормално е да не иска деца. Тя и спермограмата струва пари, да не говорим, ако се наложат други разходи.
Тотал щета е този мъж.

# 24
  • Мнения: 588
За мен говори, че няма 2 лв., та да се усмихне. Но освен това и гледа да не се набута с пари за телефон. То и леглото по същата причина, не че не му се спи в по-удобно.
Той едвам се грижи за себе си, нормално е да не иска деца. Тя и спермограмата струва пари, да не говорим, ако се наложат други разходи.
Тотал щета е този мъж.
Аз това исках да напиша ама ти го каза по-директно. Става ми антипатичен само като му чета описанието.

# 25
  • Мнения: 6 149
Стар ерген от прованса, живеещ в порутена къща обзаведена с каквото е останало от предишните поколения... Мислиш ли, че ще си развали рахата така заради теб и ще се напъне да се помръдне от положението, в което е застинал? Съжелявам да ти го кажа, ама няма как да стане. Познавам много такива като него, не се променят.

# 26
  • Мнения: 1 112
Пестелив ли ? то баш бая си е стиснат, сигурно ако имате дете ще те кара да му слагаш парцали, вместо памперси. Ок щом му е рано за семейство на 43, на теб не ти е. Остави го и си потърси щастието.

# 27
  • Мнения: 468
Вие или евентуално общото ви дете,никога няма да имате място в живота и сърцето на този мъж!Саможив и свидлив е,на тези години,ако беше готов да приеме и имаше голямо желание,за партньор до себе си,щеше да направи всичко по силите си да го покаже с отношение!Не се заблуждавайте,че ще се промени,че му трябва време и т.н.!Моя позната поддържаше подобен род отношения,уж мъж със сериозни отношения,големи планове за общо съжителство и деца,ожениха се и кошмара започна, той саможив,свидлив, мебелите от времето на неговото детство,кавги,не желае нищо да се подменя,защото е здраво,да отидем на почивка,скандал аз излишни пари да те влача по курорти нямам,дете не стана веднага,наложи се ин витро,и той имаше желание,а и проблем та поне нямаше против изследвания,но все натякваше,че много пари струва това дете.Роди им се прекрасно дете,тя няма кърма,пак конфликт,за какво ги имаш тези гърди,щом едно дете не можеш да изхраниш,пак преразход за АМ.Човек,който има постоянни доходи, не живее в мизерия, защото не разбира,а защото така иска.Не се обричай на нещастен живот,човекът,може да не е лош,но не е подходящ за семейство,сега един ваучер не си поставя за цел да зарежда редовно,за да има постоянно връзка с теб,а това е много показателно до колко е склонен да прави компромиси!

# 28
  • Мнения: 4 208
Хм, аз познавам един точно такъв. Даже и възрастта съвпада. Само дето на моя познат родителите са живи, но живеят в друг град. Описанието на авторката е 1:1 с него. И за това се замислих, как аз бих постъпила на нейно място. Човекът не е лош, просто е инертен и нерешителен. Според мен може да се получи нещо, стига да поиска.
Може би един сериозен разговор, ама много сериозен, ще даде някаква яснота/посока. Моят познат казва, че иска жена и деца, но все търси/избира, тяга да имало...

# 29
  • Мнения: 39 321
Този ми прилича на героите от Съдебен спор.
Ваучери на хора над 40?!?!

Общи условия

Активация на акаунт