Освобождаване на работник

  • 1 908
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз не мисля, че могат да го уволнят. По-скоро да го тормозят и сам да напусне. Аз бих напуснала, ако тези забележки продължават. След 4 г. работа това отношение е неприемливо. Ако мъжът Ви се чувства застрашен, работа в кол център има винаги, нека се поогледа, да намери и тогава да напусне, но чез работа няма да остане. Успех!

# 16
  • Мнения: 8 879
Добре, де, защо трябва да се настройват за тормоз? Ако аз съм мениджър и давам обратна връзка за работата на мой служител, това тормоз ли е? Как иначе някой да подобри качеството си на работа, ако не обърнеш внимание?
Може би съпругът на авторката работи по нов за него проект или продукт, който не познава все още добре или има някаква промяна, с която свиква. Защото не си обяснявам 4 години да правиш едно и също с високо качество и от нищото да се появи нуждата от промяна.
За мен е най-нормално да си говори с ръководителя и двамата да видят кое трябва да се подобри и така, вместо да се създава предварителна негативна настройка.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 029
В кол центровете са като роботи - трябва да правиш всичко по определен начин - да казваш на клиента всичко като стихотворение, да отваряш тикет по определен начин, да слагаш този темплейт, да затвориш по този начин и още други машинални неща. Там забележките са за това, защо си говорил с клиента повече от 20 мин, защо не си му казал еди какво си, а си казал друго, защо това си пропуснал, късат те после на куолити чека, не ти дават бонус и реално се изнервяш, защото започва да прилича на тормоз. Била съм част от такава система и не, не е за мен, и да говориш с мениджъра полза няма, там си искат тези правила и ако не се вписваш, няма какво да се направи. Ако човек е с чужд/и език/езици има къде по-хубави възможности за работа.

# 18
  • Мнения: 12 758
Да не мисли лоши неща, а да се вслуша в забележките и да гледа да се коригира. Все пак няма безгрешни хора. Най-непродуктивно е да си каже, че шефът се заяжда с него. Поставям се на мястото на мъжа ти и също нямаше да ми е приятно, но бих се постарала да разбера какво точно не му харесва на шефа и как да изпълня новите му изисквания. Нека за себе си да си мисли, че се справя добре и че може и още по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт