Всичко за всички марки гел лакове - 35

  • 29 812
  • 777
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 588
Каре, праймер (ултрабонд), белеща се база, реинфорс не са задължителни стъпки. Споделени са тук от съфорумки като метод за постигане на издържливост и лесно сваляне, който работи добре при тях и други хора.
Това не значи обаче, че е необходимо да следваш всичко от-до, ако лакът и без това държи добре при теб и по-бавното сваляне с киснене не ти е проблем.

За базата на Индиго не мога да се изкажа, защото не съм я пробвала, но помня, че хора се оплакваха, че отказват да я продадат на непрофесионалисти.

# 736
  • Мнения: 6 002
Благодаря ви още веднъж!
Да, зная, че не са задължителни, но предвид, че ноктите ми са събирателен образ на всичко, което не харесваме в едни нокти, счетох, че са точно за мен. Тънки,  цепещи се, растат настрани, абе ужас... Ама и 'Асан човек, т.е. и аз искам с маникюрче  Stuck Out Tongue Доволна съм от трайността на гела когато ми го прави професионалист ( максимум 10 дни издържа, после започва да пада), но много ме натоварва предварителното планиране на часове, не мога по което и да е време на деня, а само след работа и става една... Та реших да пробвам сама. Ще продължа с опитите, де, няма да се отказвам.
И все пак - на коя стъпка точно слагаме ултрабонд и реинфорс, ако се налага? Без печене, нали?

# 737
  • Мнения: 7 588
Ултрабонд се слага като втора стъпка - след дехидратор/обезмаслител. Реинфорс някои слагат върху база, други - върху цвят. Аз лично не ползвам.

# 738
  • Мнения: 2 079
Аз обикновено лакирам първо дясната ръка, че ми е по трудна и после лявата.
Аз слагам фрешър, ултрабонд, база, цвят, след цвета рейнфорс и накрая топа. Ако имам някой стикер го слагам преди рейнфорса.

Аз пак съм почивка от лак и за другата седмица си записах час за педикюр и маникюр (бях модел за педикюр с гел и не искам да се мъча сама да го свалям). Не съм ходила от две години поне в салон, ще видим как ще е.

# 739
  • Мнения: 137
Аз първо лакирам палеца на лявата ръка, после лява ръка, десен палец, дясна ръка. Обикновено си оформям ноктите и режа кожичките, слагам каре и на другия ден лакирам; съответно с ултрабонд по свободен край и после каучукова база. Базата пека минута, цветен лак 30 секунди на слой и после топ минута +още 30 секунди, ако съм правила изравняване с топа. На карето ми харесва, че пада на цяла люспа, а ноктите ми отдолу са супер; аз лак за нокти повече от 10 дена не държа, защото ми писа и почвам да го беля (това се случва особено често като съм в някоя дълга онлайн среща); като ходих на маникюр беше същото, просто ми омръзва.
И един маникюр от мен с разкошен малинов нюанс от Lagunamoon.

Скрит текст:

# 740
  • Мнения: 1 798
Аз лакирам първо лявата, после дясната ръка!
Слагам праймер Блускай, база Клареса , цвят и топ Веналиса или Неес! Нося по 8-9дена или докато ми омръзне!

ПП: Принцеске къде се загуби Hug

ПП2: Някой мераклия да направи нова тема Kissing Heart

# 741
  • Мнения: 711
Какво масло за кожички използвате?
Еднакво ли е за след лакиране и по време на избутване на кожичките?

# 742
  • Мнения: 2 079
За избутване ползвам на Коди - кутикъл римуувър, а масло сега ползвам едно на Кучио и едно с лимон на ДМ на марката.

# 743
  • софия
  • Мнения: 1 707
Аз лакирам първо лявата, после дясната ръка!
Слагам праймер Блускай, база Клареса , цвят и топ Веналиса или Неес! Нося по 8-9дена или докато ми омръзне!

ПП: Принцеске къде се загуби Hug

ПП2: Някой мераклия да направи нова тема Kissing Heart

Аз следя през пръсти,но и Невена съвсем изчезна ,Принцесата също!

# 744
  • Мнения: 6 002
Благодаря на всички ви за споделеното! Много сте ми полезни Hug

# 745
  • Мнения: 8 962
Здравейте!
Реших да си подаря за рождения ден аксесоари за домашен гел лак.

В момента имам на ноктите и ми предстои да го сваля, за да ги направя нов с моите си неща.

Въпросът ми е как да го сваля. Купила съм си течност за сваляне. Как трябва да процедирам?

# 746
  • Мнения: 13 940
Награпяваш топ-а, слагаш памук или тампони за грим с течността върху нокътя, увиваш с фолио (трябва да е плътно завито). Стоиш 15-20 мин в зависимост от лаковете. Сваляш едно по едно с помощта на портокалова пръчка. Ако се сваля трудно киснеш още.

# 747
  • Мнения: 2 652
Доволни ли сте от термо и глитър лаковете на UR Sugar? Техните цветове ми харесват повече от тези на БП. Напълнила съм кошницата с 10 лака и очаква да се шипне. Все пак реших да се допитам и до вас преди да поръчам, че не искам да се разочаровам после Simple Smile

# 748
  • Мнения: 175
Доволни ли сте от термо и глитър лаковете на UR Sugar? Техните цветове ми харесват повече от тези на БП. Напълнила съм кошницата с 10 лака и очаква да се шипне. Все пак реших да се допитам и до вас преди да поръчам, че не искам да се разочаровам после Simple Smile


Аз лично имам доста на UR Sugar и ми харесват - и като консистенция, и като цветове. Особено ми допадат желетата им - jelly gel.

# 749
  • Мнения: 532
В make up гледам 1 гелове. На тях пише UV. В описанието също пише само за UV лампа. Лед лампа дали ще ги изпича добре? Не знам дали няма разлика в геловете.

Общи условия

Активация на акаунт