Парфюмни размисли и страсти (март 2021 г.) - 258

  • 112 518
  • 1 914
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Той ще е, благодаря наистина! 🌺 За малко да пропусна, че го искам и да се метна на нещо непознато с неизвестен ефект или странно като Металика. Само ме осени мисълта, че може да падне някое намаление за 8 март, ма да видим дали няма да е просто поредното реално увеличение за клиентите-баламурници и да чакам го купя после на редовна цена като свърши "намалението".

# 76
  • Мнения: 6 930
За мен Metallique и Airlines JPG имат поразителна прилика на кожа... Като втория е по-скромен откъм цена. И двата ги харесвам.

# 77
  • Мнения: 533
Здравейте, момичета!
В опит съм да разнообразя мириса по себе си. Т.е. искам да сменя парфюма.
Малко съм невежа в това отношение.Relaxed Затова само ще напиша , че последните ,. които ползвах са Elizabeth Arden 5-TH AVENUE NYC, който не ми привлече особено вниманието, но го изхабих Grin Както и в момента ползвам Paco Rabanne Olympéa, но нещо ми идва тежичък или не знам, какво , но усещам, че не е моят. И двата са ми били подарък и не съм ги тествала предварително.
Като добавка харесвам и ползвах с години Bvlgari Omnia Crystalline. Някак лек, женствен, ненатрапващ, а в същото време често ме питат, с какъв парфюм съм. Знам, че този парфюм не е кой знае, какво. Бих искала съвет, към какъв да се насоча , може би подобие на него или просто да оставя същото усещане в мен. Искам да разнообразя , а знае ли се, може би все още не съм намерила своя парфюм. Знам, че е най-добре да се тества и ще го направя, но от такова изобилие ще се радвам да ме насочите поне в малка част, какво да търся на щанда. Благодаря! Relaxed

# 78
  • Мнения: 6 930
Пробвай Flowerbomb Dew V&R, ако донякъде харесваш Олимпеа, но ти тежи.

# 79
  • Мнения: 148
Здравейте, кой от двата парфюма бихте избрали - Bvlgari Man Wood Essence или Bvlgari Man Wood Neroli ? За подарък е, като човекът държи да се насоча към тази марка.
И двата са хубави. Вторият Neroli e по-сладък и тежък. На мен лично ми харесва повече Essence.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 7 064
Уикенда се наслаждавах на круиза. Grinning Това творение е хибрид между Womanity (смокиново водораслената сладко-солена нота), акватичността на Eau de star пак на Mugler,  плодовата сладост на фланкърите на LVEB и ангелската база. Весел, летен , жизнерадостен и  сочен. Еднааа идея ме дразни препратката към eau de star. Малко слузеста и в двата. Смятам да си го запазя.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 983
Честита Баба Марта! Усмихнати и здрави, весели и румени да сте!
Ето една парфюмна мартеница от мен, прясто наплетена Satisfied


Сетих се за още едн мега любим филм/извинявам се ако е споменат и се повтарям/ -
The Grand Budapest Hotel / https://www.imdb.com/title/tt2278388/

Blue HeartBlue HeartBlue Heart
Страхотна история, горещо го препоръчвам на пропусналите го! Та там, управителя се пръскаше с любимия си парфюм до задушаване и това му беше колекцията:



Този парфюм, стана и реалност за кратко: L'Air de Panache The Grand Budapest Hotel / https://www.fragrantica.com/perfume/The-Grand-Budapest-Hotel/L-A … anache-24732.html

Търсих го нейде, но към онзи момент беше вече отдавна изчерпан.

# 82
  • Франция
  • Мнения: 898
Deetron, обожавам и филма, и актьора Broken Heart И аз издирвах L' Air de Panache, но се оказа супер нишов и прекалено култов, за да се доредя до него Simple Smile

# 83
  • Мнения: 26
Страхотна тема! Парфюмите са изкуство и не случайно имат място в книгите. Винаги се впечатлявам от присъствието и описанието им в тях, някак допълват атмосферата.
Последната ми „среща“ се оказа с моя любимец Shalimar. В поредицата за Корморан Страйк на  Робърт Галбрейт /крими псевдонимът на Джоан Роулинг/, възлюбената на детектива носи Шалимар. Нейното присъствие винаги е допълнено с аромата. Шарлот е изключително красива, аристократ, капризна, своенравна, стигаща до безразсъдност, дразнеща, искаща всичко, постоянно търсеща. Отношенията им с Корморан са в двете крайности – от бурна любов и привличане до силна омраза. В крайна сметка след 16 години поляризирани огнени страсти Корморан слага край. В спомените си за нея той отново се връща и към аромата й – Шалимар. В книгата не е уточнено коя версия носи, предполагам класиката. Поне така я виждам – парфюмът е многостранен, многообразен, капризен, избира си човека, не те оставя безразличен и поне според мен изключително пасва на Шарлот.
Партньорът на Корморан Страйк в детективската дейност е Робин Елакот – нежна, упорита, търсеща, наблюдателна, интелигентна и с огнена коса млада дама. Нейният парфюм също е описан – нежен, с дъх на цветя, забравих обаче фрезии ли бяха или жасмин.

Изчетох ги на един дъх – „Зовът на кукувицата“, „Копринената буба“, „В служба на злото“, „Смъртоносно бяло“. Задава се още един – „Тревожна кръв“.
И в тази връзка – ето част от моите любимци:

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Някой може ли да ме откаже от Perfect на Marc Jacobs? Скучен ли е?

# 85
  • Мнения: 472
Прекрасна и интересна нова тема, много ми е приятно да прочета вашите мнения 💐💐💐
 честита баба Марта, бъдете здрави и засмени!
От мен една тематична мартеничка, два от най големите ми любимци:


Обмислям все още с какво да прафюмирам любимата си филмова героиня и ще публикувам отново.
Азалия, ясно е че и от мен идва  препоръка за Нарцисо Руж.

# 86
  • Мнения: 6 930
Ако харесваш Daisy Dream и Lancome Idole, ще ти хареса Perfect, малко като микс от двата e. Не е най-интересното нещо на света, но е хубав парфюм, не е досаден, добре балансиран ежедневен аромат. Аз бих го взела заради бутилката, не толкова заради самия сок.

# 87
  • Мнения: X
Страхотна тема! Парфюмите са изкуство и не случайно имат място в книгите. Винаги се впечатлявам от присъствието и описанието им в тях, някак допълват атмосферата.
Последната ми „среща“ се оказа с моя любимец Shalimar. В поредицата за Корморан Страйк на  Робърт Галбрейт /крими псевдонимът на Джоан Роулинг/, възлюбената на детектива носи Шалимар. Нейното присъствие винаги е допълнено с аромата. Шарлот е изключително красива, аристократ, капризна, своенравна, стигаща до безразсъдност, дразнеща, искаща всичко, постоянно търсеща. Отношенията им с Корморан са в двете крайности – от бурна любов и привличане до силна омраза. В крайна сметка след 16 години поляризирани огнени страсти Корморан слага край. В спомените си за нея той отново се връща и към аромата й – Шалимар. В книгата не е уточнено коя версия носи, предполагам класиката. Поне така я виждам – парфюмът е многостранен, многообразен, капризен, избира си човека, не те оставя безразличен и поне според мен изключително пасва на Шарлот.
Партньорът на Корморан Страйк в детективската дейност е Робин Елакот – нежна, упорита, търсеща, наблюдателна, интелигентна и с огнена коса млада дама. Нейният парфюм също е описан – нежен, с дъх на цветя, забравих обаче фрезии ли бяха или жасмин.


Изчетох ги на един дъх – „Зовът на кукувицата“, „Копринената буба“, „В служба на злото“, „Смъртоносно бяло“. Задава се още един – „Тревожна кръв“.
И в тази връзка – ето част от моите любимци:


GalyGaby, благодаря за подсещането - аз също много харесвам поредицата, но първо гледах филмите (почти наравно са с книгите). Ще гледам пак и ще запомня момента Simple Smile
Сериозно се замислих над Shalimar Souffle de Parfum, дано не е прекалено сладък.

# 88
  • София
  • Мнения: 602
Ауу, много интересна тема! Благодаря! Relaxed С интерес чета постовете ви, само дето аз не мога да се сетя за нищо! Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 2 462
Deetron, как можах да забравя този прекрасен филм,  благодаря!
Не само го издирвах, но дори го бях открила този парфюм, но на такава цена, че с прискърбие се отказах, колкото и да ме мъчеше любопитството.

Общи условия

Активация на акаунт