Вегетарианска тема - 15

  • 30 450
  • 767
  •   1
Отговори
# 120
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Доматена крем супа

Утро, запържвам лук, чесън и ако имам пащърнак, добавям гъбите и те да се запържат. Режа ги на филийки и ги обрашнявам. Добавям естрагон, сол, вода. Аз я сгъстявам с нахутено брашно, но става и с обикновено.

# 121
  • Мнения: 9 903
Как съм ви изпуснала.... чудни предложения виждам.
Аз не съм правила нищо интересно напоследък - една доматена супа, ориз с кисело зеле и пържен патладжан с доматен сос.

# 122
  • Мнения: 1 076
Вкъщи вечерята беше пържени картофи и зелена салата с домати, варени яйца.

Не знам утре какво ще готвя. Може би нещо със зеле. Или някаква паста.  Н е   м и   с е   г о т в и !

# 123
  • София
  • Мнения: 5 247
Утро77, яхнията ми  е нарязани броколи, лук, морков и шепа елда (може и киноа, ориз или картоф по избор ) за плътност. Овкусявам със зехтин, магданоз, босилек, девисил, сол. Морковчето и главата лук ги слагам във вряща вода в тенджера  първи да поомекнат леко и после добавям броколите и елдата. Накрая подправките. Синът ми обича към поднесеното ястие да му добавям лъжица сметана или крем  сирене. Аз си добавям нещо люто- горчица или къри.  Не запържвам никога нищо.

Днес купих и аз зеле Ще го пека на фурна.

# 124
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
от мен едно просто зеленчуково рагу; запечено пушено тофу на тиган с чесън.

Ще трябва обаче утре да сготвя нещо друго. Може би боб яхния или на супа...

# 125
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Спанак а ориз. Пица от карфиол и чери доматчета. Супа пак от карфиол, малко киноа и шепа червена леща. Вчера правих палачинки с кестеново и оризово брашно. Но само в неделя мога да се занимавам а нещо по-специално за закуска.

# 126
  • Мнения: 8 949
asyalein, Мигла, благодаря за рецептите!
 За да съм в тон с темата - снощи приготвих за дъщеря ми гъби и броколи на фурна с топено сирене.

Купила съм една опаковка замразено брюкселско зеле. Защото вече се чудя какви зеленчуци да измисля. Проблемът е, че като бях малка майка ми често правеше задушено някак, което за мен имаше леко горчив вкус и не ми харесваше.
Винаги ли има такъв горчив вкус и има ли начин да го избегна?

# 127
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Като е замразено, после е сладникаво. Така се избягва горчивото.

# 128
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Много ми е гнусно брюкселското зеле. Имам едно замразено, ама няма как да го пробутам на ММ, а сама да му се давя не ми се ще... Ще пробвам да го пасирам и да го преглътна някакси...  Днес салата...

# 129
  • София
  • Мнения: 4 305
Аз много обичам. Леко горчивият му вкус ми харесва страхотно. Обичам го леко сварено и после печено или в малко сметана със синьо сирене или в масло и чесън. Даже и кимчи правих с него миналите години и с него не горчеше.

# 130
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Ние всички вкъщи много го обичаме. Купувам по-малки пресни зелчици, измивам добре. Разрязвам на две, обилно намазвам с олио/зехтин, пушен червен пипер, сол и черен пипер. Разбърквам в голяма купа с рка, за да овкуся всяко едно парче. Пека в тава, постлана с хартия за печене. Всяка половинка е поставям с разрязаната част надолу, пека на 220 градуса до зачервяване, покафеняване отгоре. Отдолу е хрупкаво и няма течност, мнооого го харесваме така.
Сутринта - сандвичи с крема сирене и домат; сок от боровинки, круши.
Обяд - яйца на очи, гъби на тиган, доматена салата с маслини и пресен зелен лук обилно.Препечен хляб и авокадо с лимон натюр.
Вечеря - детето много иска и ще му направя mac&cheese и моркови и пресен грах със шушулките със соев сос, за нас ще е невегетарианско.

# 131
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз го обичам брюкселското, но не ми понася, получавам спазми в червата, болезнени.

Капоната
Пица
Бананови сладки
Крем супа от кореноплодни
Кьопоолу
Днес няма да готвя.

# 132
  • София
  • Мнения: 5 247
Салата чушка, домат, краставица, настърган морков, лук, зародиш и чиа.
Суши с авокадо и краставица
 Супа пащърнак,  морков, овес и лук

# 133
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пица Маргарита
Пролетни рулца - купени
Козе сирене с мед
Шпецле с ементалер
Ориз със зеленчуци
Цикория със сметанов дип

За утре нямам идеи.

# 134
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Содена питка




Тиквички с ориз

Общи условия

Активация на акаунт