“Masumiyet”(Невинност) с Мехмет Асланту, Хюлия Афшар, Дениз Чакър и Серкай Тютюнджу

  • 29 892
  • 402
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 514
Алек, познаваш го този човек и още как 😉🥰
На мен също ми харесва така разбъркано поднесена историята, малко се бъркам какво виждам в момента и какво съм видяла предната седмица, когато съм гледала предния епизод, но пък така съм постоянно под напрежение и току-виж серията свършила😉

# 46
  • София
  • Мнения: 5 334
Изненадана съм, обаче сериалът много ми харесва. Flowers Hibiscus

Към огромния, но супер съдържателен пост на Алекс, прибавям и още една реплика, по памет, от последната серия - относно лайковете и последователите в интернет. Как тези хора, с писаниците си, не осъзнават до какво могат да доведат. Точно в целта и силно послание за по-младите зрители. За нещастие, сумати нещастни истории чуваме, свързани с т.нар. bullying. Примерно, в Южна Корея, са жестоки в това отношение, и имаше много случаи на самоубийства на известни личности, точно заради интернет коментарите.


В този сериал всички играят убийствено, няма едно слабо звено. Серкай не спира да ме учудва като актьор - от лигавия влюбен абдал в ром-ком преди до този звяр. Впрочем, не знам дали Ела и Ирем са болни, обаче със сигурност има един отчетлив болен - и това е Илкер. Този човек е непоследователен във всяко свое действие, граничи с шизофренията, не говори, дори погледът му е налудничев. Дори и тази "еротомания", за която говорят, по-скоро се отнася за Илкер - той е този, който снове между две жени, лъже две, заблуждава две, и се радва на "любовта" и "обсебеността" на две. Това ако не е болно състояние, не знам...

Дениз Чакър е страхотна, истинско удоволствие е да се гледа тая жена. Попаднах на статия, че тези дни била отправила реплики към жена със забрадка в турска кръчма, и имало подадено заявление срещу нея. Няма да коментирам това, но чисто като актриса, според мен, Дениз е една от най-добрите в Турция, и няма слаба роля.
А в комбинация с Мехмет Аслантуу е двойно удоволствие да се гледа.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 20:08 от *Tincheto*

# 47
  • Мнения: 857
Забелязахте ли, че къщата на Ирем е същата като в "Домът който си роден е твоята съдба" - къщата на Нермин и Екрем в 1 сезон?
Много обичам да виждам едни и същи места в различен контекст в сериалите, става ми някак мило и носталгично.

Както вече казах в предния си пост - сериалът много вдигна залога с този втори епизод, третия още не съм го гледала, но съм сигурна, че ще е още по-интересен.
Обожавам книги/филми/сериали, способни да ме изненадат и държат в напрегнато очакване и даже лека фрустрация, че не мога да се ориентирам толкова лесно, за да разгадая сюжета.

Виждам, че и на други е направило впечатление особената характеристика в поведението на Илкер в случаите, когато е конфронтиран от двете си "любими" - в пълен противовес на техните емоционални изблици, той запазва леко дисоциативно мълчание, гледа като в ступор и дори не трепва, няма дори микро-изражение, което да загатне за някаква наченка на разбиране, състрадание, разкаяние... Вариантите са два - или има нещо патологично в него- така като го гледам, доста добре пасва на човек с характеристики на нарцистично разстройство, ИЛИ просто е автоматизиран защитен механизъм, заучен в предишни травмиращи събития.
Като гледам майка му и баща му, не бих се учудила и на това.

Еля пък доста ме изненада - образът ѝ далеч не се припокрива с типичния за дизитата идеализиран такъв на чистата като сълза девойка, скромна, наивна, неуверена, пренебрегваща себе си заради чуждите нужди. Това малкото е като осичка, сече направо! С този фанатизиран поглед напомня на героинята на Глен Клоуз от фатално привличане...чудя се кое ли ще е метафоричното зайче, което ще свърши в тенджерата.. Thinking Animal Rabbit

Харесва ми начинът на заснемане - разкриват "на час по лъжичка" и го правят много фино, тъкмо си помислиш, че си разкрил нещо и хоп - нов флашбек и информация, която напълно го оборва.

Нямам търпение да гледам ощеее

# 48
  • Мнения: 127
Здравейте,момичета!
Изгледах 2-та епизода и ми допадна сериалчето. И най ми харесва как ни поднасят самата история.

# 49
  • Мнения: 857
Добро утро!
Снощи успях да изгледам 3 епизод с руски субтитри, въпреки че така ми се спеше, на няколко пъти се будех и връщах проспани моменти Weary

Flowers MushroomКакто и предполагах, Илкер е с травма от детството с този токсичен баща, който открито го унижава и отхвърля. Става ясно и защо майката е поела такава опека над него - мъчи се да компенсира и тушира, но за съжаление не е достатъчно.
Видяхте ли го как реагира докато баща му го обиждаше и нареждаше пред хората? Същото вцепенено мълчание, само очите пълни с болка и хиляди неизказани стаени емоции.

Animal WolfИ като заговорих за токсични роднини - този змиярник в семейството на Еля, по-специално бабата, лелята и злобната братовчедка - ми идват малко в повече.
Гюлизар (бабата) е типичната влюбена в сина си застаряваща вдовица, за която никоя снаха не е достойна, а на всичкото отгоре живеят в един и същи вход...няма отърване!
Интересно, гледала съм и други сериали с гласовити антагонисти, най-прясна беше Мюжгян от "ДЕК", ама тези точно много ме дразнят, всеки път като ги дават, в мен се надига такова възмущение, че се чудя на Бахар откъде го изкарва това ангелско търпение и смирение...и защо им позволява това отношение.
Чудя се и кога ще достигне точката на пречупване и ще избълва всичко, а след това ще си стегне багажа и ще напусне този плазмодий Тимур, ама нейсе.

Animal RabbitСтана ми жал за Еля, независимо от всичко, тя все пак е жертва на тежко насилие, а общественото мнение много лесно се извърта и обича да вини жертвите, особено в Турция - където момичетата и жените са с много тясна отредена рамка на "приемливо" и "неприемливо" поведение и начин на живот.
Дори и самата Ирем - скачат една срещу друга като диви кокошки, а реално пропускат обединяващото звено - мрачният принц, който ги мотае и двете.
Забелязахте ли и типичното отношение на майката към него - там мъжката рожба е дар неземен, който трябва постоянно да се щади, поддържа, обгрижва, затова приятелката и съпругата да не си правят илюзии за равноправие или приоритети - какво чувстват и мислят те не е важно, те са там за да треперят над него...Rolling Eyes
(Само на мен ли така ми се струва, или всеки път като я дават в кадър, лицето на Хале изглежда неестетсвено гладко и леко размазано, като с филтър на фотошоп за махане на несъвършенства, само дето кожата ѝ изглежда изцяло лишена от текстура и седи леко странно)

Animal LionМного ми допада образът на Харун, а такъв фин и благ човек няма как да не е дал отражение в изграждането на характера на дъщеря му, затова все ми се струва, че под фасадата на инстинктивните ѝ съпротивителни реакции, всъщност се крие и положителен образ, най-малкото способен на състрадание и справедливост.

Animal ChickenБану ми е някак безлична, нещо ми куца в образа на подмолната въртиопашка, да видим и тя какви ще ги сътвори.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 07:30 от Bea Snow

# 50
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Тези дни в сайта на Фокс беше качено кмтервю със Серкай относно Илкер и сериала.
Успях да седна и да го преведа Извинете за грешките, уж където виждах какво е писала клавиатурата фо поправях, ама...
Въпрос : Радваме се да ви видим отново на екрана на Фокс след "Мистър грешен". Играете Илкер в "Невинност". Сравнен с предишният ви герой, Илкер май няма да е много харесван от хората. Как бихте ни описали Илкер.

Серкай: С времето ще видим ще го харесат ли, няма ли да го харесат. И без това мотивацията ми е не толкова героят да се превърне в любимец, колкото реалността на героя. Мисли че контролира всичко, но след случилото се в една вечер животът му се преобръща. И в тази суматоха той иска да разбере какво чувства, какво преживява и какво всъщност иска. Ако трябва да опиша Илкер с една дума, това ще е "тайнствен"

В:Може ли да кажем за Илкер, че е нарцисист?
С:Да, може да кажем за него, че е нарцисист. Има много причини да е така.

В:В предишно интервю казвате, че когато героят прилича по нешо на вас правк работата ви по-лесна. Но да се търсят нещата , по които се рсзличавате с героя
 правк работата по-пълноценна и приятна.Вие кои качества на Илкер открихте? Има ли характеристики, които искате да развиете?
С: Познавам вече много от особеностите на Илкер. Всеки израснал сред такива очаквания и изисквания несъмнено развива желание да се докаже, да бъде приет, да бъде харесван. Това коетл най ме привлече в Илкер беше че щеше да ми е трудно да проявя емпатия към него. Много съм се занкмавал с  Илкер, имало е момент в който съм задавал много въпроси. Вече 2. 5 месеца сме заедно с Илкер.Като разбера какво е искал за мен сцените стават по-реалистични.Малко прилича на това как човек се чувства по-спокоен сред хора, които познава.

В: Ще ни кажете ли една или няколкл причини поради която зрителите да гледат "Невинност"?
С:Защото е много реално. Прекалено истинско.

В:Илкер е много различен от предишните ви герои. Нарочно ли направихте такъв избор? Смятате ли, че трябва да играете герои които са много различни?
С:Илкер в герой, който ме развълнува. Да, по-теуден е от другите герои, които съм пресъздавал. Но както и преди съм казвал, винаги избирам трудният път, това ме държи жив. Да си актьор нв е просто пред камерата да си кажеш репликите. С всеки нов герой сякаш поемаш към ново приключение. И аз се забавлявам.

В:Как се разбирате с другите ви колеги на сета?
С:По принжип много малко са хората, с които не съм се разбирал.На сцените с Илайда и Дениз се забавляваме страшно много. Когато разговарям с батко Мехмет по сцените осъзнавам колко много научавам. И това много мк харесва. Той е и една пт причичините да приема участието в този проект. Позитивизмът и енергията на Хюлия Авшар съшо са огромни. Много е приятна.

В:Знаем, че колкото и усилено да работите винаги намиратв врвмв за сърф. Въпреки усилената работа, следите ли сайтовете за анализ на вятъра?
С:Помните предишният ми репортаж Simple Smile Следя сайтовете, но не толкова активно, защото работим много натоварено.. Мисля че края на май ще мисля само за този проект. Сърфа ще е лятото.

В:В социалните мрежи бяхте написал "Не прекарвайте още една година в правенето на еднк и същи неща" Какви са вашите очаквания от 2021ва?
С:Бях написал това в момент в който получвах едни и същи, подобни съобщения. Ще прозвучи клиширано, номвидях много бора, които правейки едно и също очакваха различен резултат. Имаз съм го прсвел това и след като реших да промвня нещата и живота ми се промени. Това бвше причината да дам този съвет. Моите очаквания са да бъде госината, която ще затвърди труда който съм полагал в последните 4 години, да бъда удовлетворен от себе си и да успея да отделя малко повече време за себе си.

В:Според вас това, че стс активен в социалните мрежи какви плюсове и минуси ви носи?
С:Мисля че това да съм активен в социалните мрежи е част от кариерата ми. Сътруднича си там с някои марки, там е друга среда, а и аз обичам да снимам хубави снимки. Ползвам социалните мрежи доста свободно и забавлявайки се.

В: В какво семейство израснахте? Разкажете ни повече за себе си. Семейството ви подкрепяше ли вк в това да се занимаватв с тази професия?
С:Имам страхотно семейство. Нашите живеят в Алачатъ и са много добре. Те са най-големият ми късмет в този живот. Винаги са ме подкрепяли в каквото искам да правя. Казвали са ми къде греша и къде съм прав.

В:За какво найгчесто ви критикуват приятелите ви?
С: За прахосничеството ми. Не го казвам за да философствам, но наистина не държа на пари и вещи. Може би зашото ако почна да държа, ще мисля само за това.

В: На края, може ли да кажете нешо за предстоящите серии, някакъв малък, безопасен спойлер.
С:Мисля си пе каквото и да кажа, ще е спойлер, ще издам, затова изобщо нищо да не казвам, по-добре. Но ше кажа само тва на зрителите :Това е история изпълена с истински чувства, понякога ще се чувстват излъгани, понякога ще излизат прави.Истприя която ни разкрива че не всипко е еднозначно, че всеки съдържа в себе си и добро и лошо и е важно, кое ще изберем. Да бъдат с нас.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 384
Привет!
Александра, много благодаря за преведеното интервю.  Благодаря ти, а и  на всички момичета за изчерпателните, интересни  и  умни постове. Не изреждам по имена, защото всички слагам на първо място.
Аз още не съм изгледала 3-ти епизод и това е първото, което ще направя днес, но от всичко прочетено тук разбирам, че ме очакват доста  изненади и размисъл.
Хубав ден ви желая и бъдете здрави.  

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 11:05 от Nina NN

# 52
  • София
  • Мнения: 5 334
Бомба фрагман за следващия епизод:

# 53
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Уау... Ходи и чакай сряда.
Съмненията се прехвърля мвърху Ирем. Само не разбрах защо Еля защитава Илкер (явно побпя не е излекувал любовта ѝ)

Превод на фрага.
Някъде не мога да разбера кой говори.
Еля : Тя/той ли го направи?
Не мога да разбера кой: Този  ден има само един смисъл вече : престъпление и наказание
Бахар: Кой ще повярва на един психопат с окървавени ръце?
Бабата: Изчервяваме се (хваща ни срам)
Харун: Наистина не искам да повярвам че ме заплашваш със собствената ми дъщеря?
Хале: Какво е направила дъщеря ти?
Полицай (или адвокат):Имаше ли и друго предложение?
Ирем: Искам татко
Бахар: Дори и баща ти няма да може да те спаси
Бану: Свършена е тази работа
Илкер :Твоята дъщеря е опасна и болна
Харун:Мери си думите, Илкер
Илкер:Ако заради дъщеря ти съм лежал в затвора...
Харун: Илкер!
Пак не разбрах кой: Единият(едното) все идва зад другия (другото)
Еля: Аз го повиках. Аз го повиках в болницата
Ирем :За смъртта ми са отговорни съпругът ми и онова момиче

# 54
  • Мнения: 929
На мен приятел ми каза за големия талант на Дениз Чакър.  За Асланту много позитивно мнение съм чела от Алекс в друга тема.   
Това явно ще са им топ актьорите (които ще дърпат напред проекта и ще учат по-младите).  И актьорът в роля - Илкер в интервюто си признава, че се учи от Асланту - колко много научава от "батко Мехмет", и че той е една от причините да приеме проекта.  Добре, че е уважителен -  щом се учи, има шанс,  както е казал мъдрият български народ,  "Който се учи, той ще сполучи". 

Алекс, много ти благодаря за интервюто - дава инфо и за актьора и за героя му.

Аз да питам гледалите трета серия - нещата към психологически-трилър ли вървят?  Щото, вярно - дизито е много "пипнато"  повечето актьори, както писа  Тинчето играят "убийствено", сюжетът е напрежение на мах, ама пък видите ли - само двама нормални  в цялата работа -  цитирам NINIKA.  А то добре, че има и двама, че можеше един да е  - и да  се чуди на кой свят е, или нито един.  "До момента виждам само двама души с нормално поведение и това са Бахар и Харун".

Питам ви, за да знам дали да го продължавам - защото може да е сериалът може да е много "пипнат", барнат, уау,  всички може да се топ професионалисти и пак да е в жанр, които не търся.  Или ако някой е чел в какъв жанр е проекта да сподели.  Благодаря Ви!

Също, някой разбра ли защо Ела си изхвърли втория телефон?  Във 2 еп заподозряха, че тя има втори телефон и дадоха как го изхвърля.

До момента виждам само двама души с нормално поведение и това са Бахар и Харун. Честни играчи, загрижени за децата си в тази тежка за тях ситуация.
Поздравявам Дениз Чакър за страхотно представената ни Бахар. Чакам с нетърпение повече екранно време на Харун, за да си създам мнение за Мехмед Аслантуг, заради него започнах да гледам сериала, един приятел 🥰 ми каза за неговия голям талант и харизма🤗.

# 55
  • Мнения: 514
Prinx 🤗, в никакъв случай не се води от моето изказване, то е на база на два изгледани епизода . На този етап така ми се стори, но е едва началото, може би и аз ще променя гледната си точка с напредването на епизодите и разкриването на историята. Ще видя и други нормални хора 😉. А, наистина всички играят много добре. Аз гледам само когато излезе преводът на български, а от това което виждам във фрагментите и превода на Алекс🥰 към тях ми се струва, че сериалът става много интересен.
Мисля, че като жарн го водят драма.
Алекс,благодаря за превода на интервюто със Серкан Тютюнджу.
Лека нощ

# 56
  • Мнения: 697
Prinx, аз още не съм изгледала трети епизод, та не мога да кажа на къде ще отиде историята, но като жанр на сайта на Фокс е даден Драма, а в началото на всяка серия пускат, че е подходящ за 7+. Това за мен обаче нищо не говори, защото за целувки може и да не дават, но побоите май не ги пестят без значение възрастовото ограничение. (въпреки че до тук доста премерено показват нещата, само загатнато, но пак за 7+ !?!).
Ако и двама нормални има пак ще е нещо. Въпреки че, гледайки фраговете се питам, дали ще намерим някой (поне един) нормален до края на филма.
За втория телефон си мисля, че Илкер го е купил и сложил в чантата на Еля, за да може да я набира. Ясно стана, че не е искал да има следи за връзката им. Затова си мисля, че тя го изхвърли като го намери. Мое предположение. Като изгледам и трети епизод ще видя дали пак така ще мисля. Явно доста ще си сменям предположенията тук.
Алекс, благодаря за преводите Kissing Heart и линковете.
Flowers Hibiscus Огромно благодаря на Петя Петрова, момичето, което превежда. Flowers Hibiscus

# 57
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Не знам към какъв жанр го водят. Аз пл принцип изобщо не обичам да чета трилърк и да гледам крими филми, но тук жестоко съм под влияние. Бях си казала "ще гледам първа серия, и ако ми хареса" (Въпреки наличието на Асланту,в последно време гледам да си спестявам натоварващите неща). А сегс, просто нямам търпение за следващата серия.
Определено всеки ще мине под съмнение.Засега минаха през варианта сама да си го е предизвикала, сега ще е Ирем (Мисля че вината на Илкер ще виси до края, въпреки че насочват вниманието към някой друг).
Вторият телефон мисля че е купен от Илкер в началото,за да може да имат връзка. Кога и зашо го изхвърля Еля идея си нямам вече, то всяка нова информация така разбърква това, което се знае, че... Мисля че оше доста ще ми омотат мислите, подавайки така разпиляна информацията преди да почнат да дават всързващите оарчета, онези които да насочват реално и ясно към извършителя.

# 58
  • Мнения: 857
И аз съм така с натоварващите книги, филми, и сериали, затова доста съм зарязвала по средата, ако в един момент се уловя, че да ги чета/гледам се е превърнало в някакво досадно задължение, все едно нямам търпение да мине епизода, дали с превъртане с мишката или диагонално гледане...просто спирам.

В този сериал си припомних част от грозната страна на турските дизита - заради отвратителните жлъчни и злобни натяквания и цялостната несправедливост в отношението на семейството на Тимур към Бахар (с изключение само на едната му сестра). Просто тези махленски обиди и агресивно мърморене, повишаването на тон и скандалджийството - ми бъркат в здравето, защото ме натоварват ужасно и в мен се надига задушаващо негодувание, иска ми се да хвърля нещо към тях!
Обаче заради интересно поднесената история и....Серкай Тютюнджу, по дяволите, струва си. InnocentHeart
Снощи интересно, че даже го сънувах, и като се събудих, първата ми мисъл беше... "нищо чудно, че Еля не може да се откаже от него" Stuck Out Tongue Winking Eye

Сериозно сега, много е хубав сериала - естествено, като всяка драма си има досадните вайкания и ревове по 10 минути, но си заслужава заради цялостния продукт - сценарий, режисура, актьорска игра и т.н.

# 59
  • Мнения: 880
И аз да се включа тук. Харесвам сериала. Води си се драма. Сериалите в Турция се делят на драма и ром-ком като драмите са предпочитани, а ромкомите са си запазени за летния сезон.
Харесва ми всеки актьор в сериала с изключение на Толга Гюлеч. Много ми е смотан и неподходящ за ролята.
Другите си ми харесват - Серкай, Иляйда, 2 х Дениз, Мехмет и Хюлйа.
В Турция насилието сякаш е прието. Във всеки сериал го има, няма цуни-гуни, романтики, защото е "неподходящо" за деца, но може да се види насилие във всякаква форма. Дори при цензура блурват чаша вино или цигара, а тия тежки сцени със малтретиране, психически и физически тормоз си стоят. Това е някаква странна работа и аз не знам защо го позволяват.
Сещам се за актьори, които са против снимането на такива сцени и тормоз над жени, но те си продължават. Може би там е "рейтинга" - парата.
Хареса ми интервюто на Серкай. Наистина образът му е истински със всичките си демони и романтична страна. Аз мисля, че все родителите му са решавали кой и какъв да бъде, дори годеницата му може да е избрала майка му, затова е такъв. Зад всеки "лош" човек се крие по-лош, който му е объркал живота. Също не мисля, че обича и Еля, просто му харесва нейното внимание и обожание, но и тя още е с детски акъл и маниачка. Годеницата може би е по-добрият избор, но той може да не я иска, защото не я е избрал той, а майка му. Wink
Наистина се появи  достоен конкурент на Волки Толки от Неверния. Кой от кой по-откачен и незнаещ какво иска, но объркващ живота на две жени. Wink

Общи условия

Активация на акаунт