“Masumiyet”(Невинност) с Мехмет Асланту, Хюлия Афшар, Дениз Чакър и Серкай Тютюнджу

  • 30 158
  • 402
  •   1
Отговори
# 390
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Нося ви превод на финалният епизод. Приятно гледане!
#Невинност - епизод 13 (Финал), бг. суб.
https://ok.ru/video/2652725709431
https://fex.net/s/kysyyay (7-дневен линк за гледане/сваляне)
и в групата Любими сериали с превод®
https://vk.com/topic-113691288_47266509

# 391
  • Мнения: 5 723
Исках и Хале и Тимур да имат присъди ,макар и условни .  Хале за "стратегии " , а Тимур за  финансово изнудване.

Макар и тежък сериал ,посмях се като го видях с куфарчетата в банката и как чака като "кон на празна ясла " .
И колко възмутен беше от постъпката на Бану...Божеееее , да  му  имам "критериите"  за морал .

Ако Бахар и Харун си мислят ,че са спасили децата си ...аз мисля ,че НЕ ! . Това са травми в живота им и ще останат до края .

/Доста пресилено беше ,как Бану успя да заличи всички  улики САМА ,за няколко часа .То беше повече от погром ,но тя успя да се "справи "/

# 392
  • Мнения: 864
И все пак...ще ми липсва този шармантен социопат

# 393
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
И на мен ще ми липсва мазната усмивка на Илкер !

# 394
  • Мнения: 1 842
Аз съм на мнение, че Илкер не би могъл да обича. Не и след това, което стори на Еля.
Повечето от актьорите са супер и съм ги гледала в други проекти.
Дениз Чакър- Листопад, Ифет, Ако жената поиска, Мафията не може да управлява света.
Мехмет Асланту- Истанбулска приказка, Господарката на чифлика, Скъпи татко.

Илайда Алишан- Научи ме да обичам, Момичето, което обичах, Ямата, Шампион.
Толга Гюлеч- Прекършени криле, Спомни си, любими, Времето лети, Дървото на живота, Пойраз Карайел, Госпожа Фазилет и нейните дъщери, Петно.
Сюрея Гюзел- 20 минути, Мълнията в моя дом(Опасна красота), Бодрумска приказка,  Дъщерите на Гюнеш
Ертуруул Постоулу- Твоят мой живот, Мафията не може да управлява света, Възкресението на Ертуруул, Долината на вълците, Не пускай ръката ми.
Дениз Ъшън- Навсякъде ти, Дъщерята на посланика, В добри и лоши дни
Асена Тугал- Цената на живота, Не ме напускай, Гьонюл, Филинта, Училищен патрул, Любов на показ
Хюлия Авшар- Ако жената поиска, Великолепният век:Кьосем.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 22:46 от mimchyyy9

# 395
  • Мнения: 8 935
Дизито свърши не ги събраха ама в реала заедно
След като преди три дни отрекоха след три дни Иляйда и Серкай бяха хванати ръце за ръце

https://twitter.com/vervainsly/status/1400531557702586382

Серкай и целува ръката


# 396
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
 Това Цвете от Изтока (  Sahra) не беше ли сериал в който участва Арзум Онан, Мехмет Асланту мисля че не игра там.

# 397
  • Мнения: 1 496
Подозирах, че между тези двамата има нещо повече от колегиалност, и ти да видиш Smirk Smiley
Дано наистина да се задържат, а да не е ПР както го пишат по социалните мрежи, иначе от моя гледна точка си подхождат Kissing Face

# 398
  • Мнения: 8 935
Подозирах, че между тези двамата има нещо повече от колегиалност, и ти да видиш Smirk Smiley
Дано наистина да се задържат, а да не е ПР както го пишат по социалните мрежи, иначе от моя гледна точка си подхождат Kissing Face
Сериала свърши няма логика да са ПР. Аз пък бях взела аромат на приятелство ама то напоследък всички "приятели" така процедират.

# 399
  • Мнения: 168
Привет, момичета! Едва вчера успях да изгледам епизода и със английски субтитри, иначе на живо го изгледах. Логичен край, наистина. Тъй като бях гледала епизода го видях по малко по-разлипен начин, знаейки финала. В съдебната зала Илкер се разтрепери усещайки как примката се затяга около шията му. Това е нещо, което не ми направи впечатление първия път. Негова единствена цел е да си изчисти имиджа, нещо, което е болната тема на нарцисиста. Страхотна игра на Тютюнджу, между другото. Играе с тяло, с лице, очи, мимики... Страхотен.
Малко му беше на Тимур мекотелото и на майка му. Минаха гадините между капките. Поне видя какво е да ти забият нож в гърба.
Бану, обаче се снимала. Тя вярно ще изнудва с това видео, но се компрометира и себе си.
Смятам, че краят е бил замислен от самото начало, а не е правен в движение.
И снощи видях двамата хубавци, хванати за ръце. Нека са щастливи.
Мисля си, моята логика е такава, че когато сте заедно толкова много време, още повече играете влюбени е неминуемо да си паднеш по човека отсреща. Не случайно примери за такива двойки има много, не само от турските сериали.
Хубав и усмихнат ден от мен, ако се сетя още нещо може да се върна 😊

# 400
  • Мнения: 66
Малко късно, но чак сега имах свободно време и изгледах последния епизод с бг суб. Най-забележителната сцена според мен беше в съда, когато Харун едно по едно доказваше своята и невинността на дъщеря си. Толкова убедително, аргументирано и подкрепено с доказателства. И как адвокатът на Еля го гледаше със зяпнала уста и широко отворени очи👁👁.
А иначе от първия епизод предчувствах, че Илкер е пребил Еля. В началото бях сигурен, но когато Илкер каза на Еля в болницата „Ами ако не съм бил аз”, ето тогава започнах да се съмнявам, че той е довършил започнатото. И как във всеки нов епизод имаше различен заподозрян и наистина исках Илкер да не е довършил побоя. И в съда Илкер се разстрои - едно, че не иска да влиза в затвора, и друго - че може би съжалява за стореното. Но дори и да съжалява, е нужно да изтърпи санкция.
А Хале - тя за всичко си е виновна. Още при отглеждането на сина, как е искала да го предпази от всички и всичко, как е държала Илкер под крилото си като майка-орлица, как го е разглезила. И от друга страна суровото, жестоко, безмилостно отношение на Исмаил. Еми и двамата си заслужават наказанието. За Исмаил се случи най-лошото - безценната му фирма фалира, срам и позор. А Хале - за нея няма по-голямо наказание от това сина ѝ да е в затвора. Хале и Исмаил пребиха Иля чрез Илкер. 
А накрая как Бахар и Харун си стиснаха ръцете - ето това беше много силна сцена. Двама родители, направили всичко възможно да предпазят децата си от един неуравновесен психопат. А емоционалната прегръдка между Еля и Ирем - от първия епизод чакам тази прегръдка. Двете жертви заедно срещу нарцисиста. А иначе не знам дали изобщо ще могат да се възстановят от травмата. Но осем години според мен са напълно достатъчно време да се излекуват и са срещнат нови хора в живота си. Както се казва: „Далече от очите, далеч и от сърцето”.
А Дженк, такъв лицемерен тип е. Явно е бил женен за Асу само заради материалните облаги. А иначе се радвам, че Берил най-накрая направи правилното нещо и постъпи като човек. А Тимур, този жалък червей, Еми получи си го. Разведен, без дом, без пари, че и без любовница. Бану, след толкова игри и интриги, си го получи най-накрая. Това заслужават такива долни хора.

# 401
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Харун в съда за мен си остана любимата сцена в финалният епизод и в сериала като цяло. Гледах и аз със зяпнала уста...

# 402
  • Мнения: 864
Нося ви много добре синтезирана кратка статия, отнасяща се до причините за формирането на нарцистичната личност, в случай, че на някой друг му липсва наш Илкерчо

Цитат
Популярно погрешно схващане е, че хората с нарцистично разстройство  обичат себе си. В действителност, те насочват своята любов към хората, които са впечатлени от тях. Те не притежават способността да обичат, включително и себе си. Те са влюбени не в себе си, а в отражението си (митът за Нарцис). Има голяма разлика между това да обичаш истинския си, реален селф и това да обичаш отразения селф. Здравословният нарцисизъм е когато обичаш истинското си Аз, това е здраво и адаптивно функциониране. При хора с нарцистично разстройство проблемът е, че нарцисизмът е изместен върху така наречения „идеален Аз“, който притежава всички ценни и съвършени качества, както „инфантилният Аз“.
Нарцистичните личности израстват в семейства, в които качествата им са подложени на постоянно оценяване. Дори родителите постоянно да хвалят детето, постоянно да се тревожат за него и да се чудят как да му угодят, те всъщност му показват, че го оценяват. Освен това, на някакво ниво детето си дава сметка, че подобно непрекъснато положително отношение просто не е реалистично. Това поражда у него непрекъснатото притеснение за собствените качества. 
Всеки неуспех в реалния живот може да изкара на повърхността скритата в дълбините неувереност, като за това невинаги е нужен неуспех. Често е достатъчно само възхищението да бъде адресирано към някой друг.
Нарцистичният възрастен, според Кохут, „се люшка между нереално надценяване на самия себе си и нереално чувство за малоценност, като разчита на другите да направляват неговата самооценка и да му дават чувството за стойност. Налице са множество специфични разстройства на себеоценката им. Проблемите им не са свързани с отхвърлени импулси и конфликти около тях. Те са предимно в сферата на себеоценката, на самочувствието, на целостта на личността, на реалността на чувствата към самия себе си, чувството, че частите ти не са свързани добре“. Поради тази причина нарцистичната личност използва другите, за да регулира чувството си за собствена стойност и оценява високо тези, които са инструмент за повишаване на себеоценката им, те са ценни за нея. Тя вижда хората само чрез този обектив, а не чрез техните лични качества.

Общи условия

Активация на акаунт