Моля за съвет, да направя ли аборт

  • 11 396
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
Ако съм аз на твое място :
Подписвам с мъжа за сумата от 40 лева (медицинските струват толкова горе долу, другото е безплатни), оправдавам се с епидемичната обстановка. Казвам, че ще стават баби и дядовци и си отглеждам детето.
Истински ти казвам, че причината за аборт е абсурдна, ще съжалявате много!
Деца не се правят лесно, ходи виж колко опашки има по репродуктивните клиники.... ако причината за аборт е само и единствено тази..

Точно това щях да напиша и аз. Ако проблемът за роднините е, че нямате брак, подпишете без да вдигатате сватба.

# 16
  • Мнения: 12 865
Не сме опитвали да правим никакви опити за бебе. Стана съвсем случайно. А до доходите за в момента е малко по-трудно положението, но не сме чак толкова зле. Може би просто ни е страх да кажем на близките си, не знам. Просто съм много объркана и всичко се случи изведнъж.
Страх ме е да го премахна, именно защото мисля, че ще съжалявам. А втората причина е дали ще имам възможност заради един аборт да имам други деца.
  Благодаря ви мили хора.
Значи, виж сега. Ако бебето е нежелано, махаш го и не казваш на родителите си, никога.
Ако бебето е желано, мнението на родителите ти не е фактор! Нека напиша пак: Не зависи от родителите ти! Зависи от вас, големи хора сте.
Вземете си решението и каквото и да направите, го правете, защото така искате, а не защото някой щял да умре, като чуе. Ми щом са зле сега, пък мълчете си!
Ако искате да се жените, оженете се с граждански брак заради ковид, пък сватба - по-нататък.

Но да унищожаваш твое и негово дете, което може и да искате, защото какво щял дакаже тати, мама, стринка, учинайка - не е редно. Вие сега ако не можете да си защитите детето и да се преборите за него, какво да кажем за по-нататък, когато трябва да сте като стена пред своето си детенце!

# 17
  • Мнения: 1 073
Ние чакаме бебче през Юни, не сме се женили, за баща ми също е адски важно детето да се роди в брак. Това което ще направин е точно да подпишем, без пръстени, без нищо. Просто един документ... А вече догодина, когато, дай Боже, няма епидемия, детето тича около нас, ще направим и празненството както си му е реда.
Ситуацията в момента е много благоприятна за положението, в което сте от към сватби! Говори с тях, родители са ти, не са изроди... Кое е по-красиво от внуче, създадено в любов.
Защо си представяш някакви страшни катаклизми... вероятно е много по- простичко от колкото си мислиш.
А и.... има си презервативи по принцип, ако е било чак толкова страшно ако забременееш.. да сте се пазили! Никога няма да има перфектен момент за бебе. Борили сме се за нашето 2 години, а баш по време на пандемия се получи.
Вие сте големи хора, поемете отговорност. Това не е папилом да го махнеш... а и самият факт, че ти го искаш.... авторке... няма да живееш с родителите си, а със новото си семейство, което включва децата ти. Те са над всичко друго.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 477
Ще напиша 2 неща:
1. На годините си на големите ми дъщери. Бих била крайно разочарована да разбера, че някоя от тях се е отказала от свое дете, заради страх да ми каже или нещо подобно на изтъкнатите доводи. Още повече, че майка ти е в състояние, което може да я накара още повече да събере сили за оздравяване, за да види внучето си, докато още е на този свят (желая й бързо и пълно възстановяване). Пък и сме в пандемия и сватби с големи тържества и събиране на близки и далечни роднини, познати, комшии и още куп хора, е забранено, пък и нелогично. Ако чакаш да мине пандемията и да са напълно здрави и без проблеми вашите, може да се наложи и още няколко аборта да направиш, както са несигурни нещата в момента. Бяхме кумове преди няколко години на страхотна сватба с под 20 човека, без специални тоалети и атракции и беше страхотно, а семейството се радва на любов и деца, без да са били тъпана на площада.
2. Ние имаме 4 деца, но сме с репродуктивни проблеми и ни костваше (и все още) 25 г. ходене по болници, буквално кофи с лекарства и много финанси и ако наистина са о страхът да кажете на твоите родители е причината, не мога да те разбера. Надали родителите ти живеят с убеждението, че не правиш секс и чакаш първата брачна нощ, повярвай ми.
Стана дълго, но има и още нещо. Имате връзка от 4 г., но тази връзка би ли издържала едно решение за аборт с подобни доводи от по-миналия век?

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 12:50 от Fever Ray

# 19
  • Мнения: 505
в момента майка ми е в болница и въобще не трябва да се вълнува по какъвто и да е начин.
Т.е. мислиш, че майка ти ще се влоши здравословно ако съобщите, че ще имате дете, защото ще се развълнува?

# 20
  • Мнения: 5 316
Мисля че се оправдаваш с родителите си, защото не се чувстваш готова да имаш дете. Родителите ти, ако те натискат да учиш, вероятно биха били против да си бременна точно сега. Иначе не виждам причина, верояността да са щастливи от бременността ти е много голяма.
Сватбата пък е най-малкия проблем. Можете да се ожените и по-късно, в не-пандемична обстановка.
Не разбрах и защо трябва да мига да им казваш.

# 21
  • Мнения: 6 207
Усещаш ли се какви безумия пишеш- да махнеш бебето заради това, че родителите ти не могат да ти направят сватба? Ако само това е причината, по-добре да не пиша нататък, че ще ме изтрият.
Ако обаче това е оправдание за пред съвестта ти, както и приятеля ти да избяга от отговорност, по-добре наистина направи аборта.

# 22
  • Мнения: 2 052
Ще падна. Щом "не сте очаквали да стане от първия път " значи все пак съвсем съзнателно е имало секс без предпазни мерки. И чак после се сещате, че ви е решаващо важно в каква последователност считат родителите ви, че трябва да се случват нещата от живота. И разбира се, кой да даде акъл - форумът. Ако наистина това са мислите и притесненията ви в този момент,  може би наистина нямате необходимата зрялост да посрещнете отговорността за едно дете. Таткото също звучи съвсем не на място - каква е тази пасивност по темата, решава се какво ще се случва с детето му, а той кърши пръсти за това какво ще си помисли проекто-тъщата...голям резил.

П.С. И за да не си помисли някой, че съм излишно груба и жестока- наясно съм с притесненията на една дъщеря, когато майката получи инсулт - били сме в такава ситуация.

# 23
  • Мнения: 5
Благодаря за мнението ви, но не всеки преживява нещата толкова лесно както си мислите. Не знам вие на колко години сте и какво сте преживели, но наистина може би не сме готови, а аз съм човек, който обича най-вече своите родители. Никога не бих поискала съвет  от случайни хора, но ето че се наложи... Благодарна съм на всеки един човек изразил мнение..

# 24
  • Мнения: 580
Решението си е твое. Ще ти дам друга гледна точка. Баща ми беше болен. Много искаше да види внуци. Баща ми не доживя да види внуче. Това ми тежи, макар че бях още ученичка, когато почина. Според мен майка ти би се зарадвала.
Имаш още малко време да помислиш. Изчакай да осмислиш всичко и обсъди пак с приятеля си.
Успех, каквото и да решите!

# 25
  • Мнения: 4 518
Благодаря за мнението ви, но не всеки преживява нещата толкова лесно както си мислите. Не знам вие на колко години сте и какво сте преживели, но наистина може би не сме готови, а аз съм човек, който обича най-вече своите родители. Никога не бих поискала съвет  от случайни хора, но ето че се наложи... Благодарна съм на всеки един човек изразил мнение..
Звучиш изключително объркана, което вероятно е нормално. Остави родителите си, помисли дали ти искаш това дете, същото да направи и приятеля ти. Какви са взаимоотношенията с родителите ти? Сватбата ли е единствената причина една бременност да бъде стресираща за майка ти?
Всичко е толкова нелогично...

# 26
  • Мнения: 2 838
Според мен не си готова на стъпката да имаш дете и поставяш родителите си като извинение.
Разбирам те и не те съдя. Ако за теб абортът е изход от ситуацията- направи го.
Но ако решиш да махнеш детето, само заради някаква измислена сватба- недей. Ще ти тежи на съвестта доста дълго.
Разбирам, че обичаш най- много родители си, но се научи да обичаш и себе си. Кураж 🤗

# 27
  • Мнения: 17 409
Критикарки, съветнички!  Напомням ви, че няма тъпа и умна причина за аборт. Има личен избор. Без анализи, коментари и прогнози. Нито вие ще живеете с детето ѝ, нито без детето ѝ. Има или няма презервативи - това пък е от абсолютно никакво значение вече Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 23 036
И според мен само си търсиш причина, за да направиш аборт. Преди да вземеш решение те съветвам  сама пред себе си да си изясниш какви са всъщност реалните ти доводи и какво действително искаш.

# 29
  • Мнения: 11 875
Няма нищо лошо да признаеш пред себе си, че не си готова и че не искаш дете сега (защото ти се живее, защото искаш да учиш без допълнителни ангажименти, защото ...защото... ) . Това не те прави лош човек, казвам го тъй като и според мен се опитваш да намериш "важна" причина да го махнеш, за да не изпитваш вина после. Вземи си решението без чувство на вина и в двата случая след време може да съжаляваш никой гаранция за нищо не може да даде. Затова обмисли и обсъди с приятеля си всичко, защото в това нещо сте двамата и неговото мнение също е от значение.

Общи условия

Активация на акаунт