Моля за съвет, да направя ли аборт

  • 11 438
  • 163
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 198
От физиологична точка-може, ама зора не е само да го заченеш и износиш.

# 151
  • Мнения: 4
Да не те притесняват родителите, каквато и да е ситуацията, това е тяхно внуче, колкото и да се притеснят в началото, няма да има по-щастливи от тях когато го родиш. Те са родителите и ще се притесняват за теб без значение дали имаш или нямаш брак, просто притеснение има винаги, защото си е риск, по тази логика не трябва да раждаш докато са живи ли? В 21 век бракът не е гаранция за нищо и отдавна падна табуто за извънбрачните деца, поговори с тях, ако е необходимо изчакай, кажи след няколко месеца, ако в момента е напрегнато. Скоро ще завършиш и ще си намериш работа, трудностите ще отминат и ще се забравят, но един аборт се помни цял живот, а и после може да имаш физически проблеми, които да ти напомнят за него дълго време. Ще се сблъскаш с много трудности, но си заслужава, цял живот да не се питаш после, ако бях родила какво щеше да е.

# 152
  • Мнения: 197
Толкова тъпа причина...не бях чувала...😈😈😈А,живот и здраве, родителите ви,когато се оправят здравословно...и не можете да имате повече деца ...тогава...искали сватба,искали незнам си какво...Бясна съм!!!

# 153
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Толкова тъпа причина...не бях чувала...😈😈😈А,живот и здраве, родителите ви,когато се оправят здравословно...и не можете да имате повече деца ...тогава...искали сватба,искали незнам си какво...Бясна съм!!!
Почнах да си мисля да не е пързалка темата, че наистина толкова глупава причина не може да има.

# 154
  • София
  • Мнения: 24 839
Хората са различни- защо твоето виждане за причината да не е също толкова глупаво, колкото и нейното?

# 155
  • Мнения: 2 962
Мъжа на колко е? Рано е за деца, но пък сега е пандемия, може в тесен кръг, ние се взехме и събрахме няколко човека. Като няма пари за сватба, без нея. За детето зависи дали искаш...

# 156
  • София
  • Мнения: 4 370
Тя авторката вече роди, бре Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 09:00 от Светулчица

# 157
  • Мнения: 234
Заедно ли живеете с оплодителя?

# 158
  • Мнения: X
За да угодите на родителите ти, избираш да направиш аборт. Много жалко, че разсъждавате така с партньора ти. Може да са ти родители, но когато става въпрос за твоето дете, трябва да мислиш за него.

И да, вече са ти го казали, брак може да се сключи и без да се вдига сватба. Двете неща са кооооренно различни. Обясни на родителите си, че ще сключите брак сега, а ако толкова държите на сватба с гости, някой ден, когато имате финансова възможност, можете да я направите.

И ми се струва, че доста грешно разсъждаваш за родителите си. Няма родител, който да не се зарадва, че ще има внуче. Но новината за аборт едва ли би го зарадвала.

А относно аборта, аз не бих направила, защото после няма да мога да живея с това. Против абортите съм, особено пък без някаква основателна причина. Това не е дреха да я купиш и да я върнеш в магазина.

# 159
  • Мнения: 1 384
Здравейте, бременна съм в 8 г.с. на 22 години и съм студентка. Пиша за съвет, понеже в момента нямам с кой да споделя. АГ ми предложи да направя аборт с вакуум по желание и аз все още го обмислям, но в крайна сметка колкото и да не искам, бебето ще трябва да се махне. Та.... искам съвет понеже ми е първа бременност, а в момента родителите ми не са в добро здраве и не трябва да се вълнуват дори от най-малкото, а те са хора, които ще искат да направят сватба, както си е по реда, но проблема е там, че в момента нямат тази възможност и единственото, което  ще направят ако им кажа е да се притеснят и в крайна сметка да станат още по-зле здравословно. Съвета, който искам е какво да правя. Да се опитам да кажа или просто да отида да направя аборт, макар че не съм сигурна, че го искам.

PS: Когато разбрах, че съм бременна майка ми я взеха в болница с инсулт и не можах да кажа на никой какво ме мъчи (да дори и на нея).... Благодаря на всички, които не ме нападат и дават искрени съвети, колкото и маловажно да ви се струва това на мен наистина ми е ужасно трудно....

Щом не си сигурна,че искаш да го махаш не го прави...
И защо мислиш,че ще притесниш родителите ти? След като имаш 4-г. връзка,няма да им дойде толкова шокиращо все пак. Може би пък новината ще ги зарадва и ги стимулира за живот.
За сватба...може едно подписване с най-близките и после обяд в ресторант и това е.Едва ли някой очаква големи панаири още повече в предвид и ковид ситуацията.
Ти си в добра възраст за раждане и гледане на дете.Не винаги всичко е точно по план,но така пък е по-интересен живота.
Аз ако съм на мястото на майка ти ще остана разочарована и ядосана ,че дъщеря ми е решила да направи аборт ,за да не ме притеснява....Че това да имаш внуче е най-хубавото и вдъхновяващо нещо.На какво друго да се зарадва човек на нейната възраст.
Не се шашкай толкова,успокой се и сподели с тях.

# 160
  • Мнения: 4 972
Едва ли ще разберем какво решение е взела авторката..

# 161
  • Мнения: 680
Вие ако за всяко решение се допитвате до родителите и ви е страх да им кажете такава новина, че да не ес вълнували..... Ами то все някога ще се случи.
Ако го искате и двамата, запазвате час за венчавка, поканвате най-близките, казвате на мама и тате-ние сме големи, обичаме се и не шием гоблени като сме сами вкъщи и решихме ад се оженим. избирате някое заведение за почерпка, то сега и няма как да се поканят много хора, и там на всички споделяте хубавата новина. Или примерно като отидете на гости у вашите, имаме да ви кажем нещо...., големи сме, самостоятелни сме и ще имаме бебе, за което ще се грижим пък вие ще му се радвате. И готово. Имам 3 деца, вярвай на твоите години се гледа лесно, първото на 28 го родих, сега третото на 38. Ами друго е, и физически и психически.

# 162
  • Мнения: 156
Да направиш аборт заради родителите си граничи с лудост.
Ако ти не искаш детето и човекът до теб не желае да поеме отговорност....ок, но това какво щели да кажат родителите....
Те едно време да не са искали позволение от баба ти и дядо ти като са те създавали....
Все пак си пълнолетна и сама трябва да вземеш решение, което си е лично твое!

# 163
  • Мнения: 2 013
Мисля, че темата трябва да се преименува на нещо като "за или против абортите", авторката отдавна не пише, сигурно вече е взела решение?

Общи условия

Активация на акаунт