Моля за съвет, да направя ли аборт

  • 11 441
  • 163
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 073
Ама той и на 60 може да реши, че иска нещо друго... аз не разбирам... ако родиш дете по- късно това ти дава някаква гаранция, че всичко във връзката ще бъде наред след това?
Единствената причина поради която аз лично писах в тази тема е, че прочетох за несигурността на авторката и УЖ, че иска детенцето и я спират някакви странни неща... иначе буквално не ме интересува ще прави ли аборт или не.
Нито е моя работа, нито лично ме касае и тотално ми е все тая.

А това с презервативите и пазенето.... аре бе.... така ли да си възпитавам детето? Прай секс как искаш, то после има аборти. Как така може да кажете, че презервативите и пазенето не е от значение или там как се изказа Дренката

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
Да питаш форум за тия работи е все едно да подхвърлиш стототинка на ези-тура. Ако ти е все тая и чакаш някой друг да вземе решение явно не го искаш това бебе, ми махни го, като дойдат по-добри времена друго ще си направите.

# 47
  • Мнения: 41
Недей да взимаш това решение заради родителите си. Разбирам, че са притеснителни, тъй като и аз, и майка ми сме такива. Разбирам и как това се отразява върху здравето.
НО това е твоето евентуално бъдещо дете и тяхно внуче. Ако го искаш, ако бащата е правилният човек, запази го. Изчакай майка ти да се стабилизира и тогава сподели новината.
Да, това е вид стрес, но пък може да вдъхне смисъл и мотивация у родителите ти да живеят. А човек, който иска да живее, укрепва и здравословно, дори живее напук на болестите си.
Обаче ако не го искаш, ако не си се наживяла или не си сигурна в човека до себе си, махни бебето.
Разбира се, че ще се съобразяваш с родителите си и ще се грижиш за тях, но недей да взимаш генерални решения, защото ти МИСЛИШ, че евентуално би им се отразило зле. Вероятно би им било много мъчно на твоите родители, ако един ден разберат, че си махнала бебе заради тях...
Вземи решението заради себе си, ако то е да запазиш бебето, поднеси новината внимателно в подходящо време. Ако решиш да го махнеш, не им споделяй.
Успех

# 48
  • Мнения: 1 189
Дали да направиш аборт или не, ще решиш ти. Казваш, че бъдещият татко клони по скоро към аборт, защо ?
За родителите ти ще ти кажа само едно. Понякога в стремежа си да ги предпазим ги лишаваме от радост. Втълпила си си, че едва ли не ще ревнат, че не сте женени, но ще се изненадаш колко ще се зарадват като разберат добрата новина. Те одобряват ли приятеля ти ? В какви отношения са ? И последно, положителните емоции лекуват ! За жалост здравословните проблеми стават все повече с напредване на възрастта, не бива да чакаш безкрайно. Би могла да им кажеш след месец, два, три... стига да знаеш, че искаш детето.

# 49
  • Мнения: 5 832
Не изчетох коментарите, но ми се струва, че приятелят не иска детето и тя сега се чуди с какво да го оправдае пред себе си, та затова се хваща за болните си родители. Само не разбрах връзката между състоянието на родителите и новината за бебе, явно в техните очи това е нещо много лошо и ще ги довърши. Авторке, ако причината наистина е в мъжа до теб, махай и детето, и него. Много ми е извратено да направиш аборт, който не е по медицински причини и да продължиш връзка с човека, от който си била бременна. За мен лично абортът ще значи и край на връзката.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 676
Авторке, казваш, че обичаш родителите си, но не осъзнаваш нещо много важно. Опитваш се от тяхно име да оправдаеш едно твое решение. Ако ти не искаш детето, махни го. Така ще е най-добре. Но да го махнеш, заради вашите, означава едно. Може да замълчиш пред тях, но хората сме така устроени, че в неподходящ момент изстрелваме някое тежко признание. И ако мине време, скарате се или животът те завърти така, че някой ден им кажеш как, заради тях (от грижа, любов, страх и т.н.) си направила аборт, това ще ги съкруши, щом са толкова чувствителни и раними.
Няма как да знаеш дали ще се съкрушат или ще летят от щастие при новината за внуче (след 4 г. връзка сигурно няма да се изненадат), но 100% ще бъдат разочаровани, че си използвала някакви техни хипотетични реакции за параван, че не можеш сама да вземеш решение за собствения ти живот.
Това решение е лично. Да имаш или нямаш дете касае теб и партньора ти - желания, емоции, финанси и всичко, свързано с това. Не някой друг. А родителите обикновено подкрепят децата си, независимо дали нещата стават, както си ги представят те.
Друг е въпросът ако става дума за отровни родители, които те манипулират и командват, но ти пишеш обратното, което още повече ме навежда на мисълта, че те биха се радвали, когато ти си щастлива.
Вариант е да не си сигурна в човека до теб, но тогава нито раждането, нито абортът няма да оправи нещата.

# 51
  • Мнения: 3 025
Явно си възпитавана така, че да изпитваш вина, ако вземеш решение различно от родителите ти. Набивано ти е в главата, че трябва сватба преди дете, а това не може да стане, когато ти го чувстваш и когато си бременна, а когато те имат тази възможност и заради това си готова да махнеш детето си? Много, много глупава причина. Според мен ти още не си пораснала. Такива решения се взимат единствено с партньора, дали вие го искате. Сватба също ще направите, ако вие решите, може и само подпишете, ако това е такъв проблем. Но ти си голям човек вече и не може всичките ти важни решения да се влиаят от това какво ще кажат мама и тати. Или всичко да го подреждаш според техните разбирания и очаквания. Еми не става така, това е живот, не е филм да се режисира всичко.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Авторката не е сигурна дали иска аборт, ама и не го иска това дете... Де да можеше да се върне времето назад, обаче не ставааа. Тъй че да си сяда с химикалчето и да отмята плюсове и минуси. Аз съвет мога да дам, но дали ще можеш да живееш с моя избор спокойно?

# 53
  • Мнения: 2 655
Ако имаш каквито и да е колебания, по-добре да го махнеш.
Ще имаш деца след аборта. Усложненията след аборт не са толкова чести. Но е добре да го направиш възможно в най-малките седмици.

# 54
  • София
  • Мнения: 35 326
Родителите са оправдание за вашето решение.
Ако чакаш по- добри дни - забравете.

Щом клоните към аборт - направи го. Разбира се, ако можете заедно да се справите след това.

# 55
  • Мнения: 134
В много по тежко и гадно положение съм от теб,но запазих бебчо и годините ни са сходни.
И аз обичам семейството ми и ужасно много ги нараних,че реших да оставя бебето,но то си е преди всичко мое.Ти имаш мъж,млади сте.Не го махай,ще се справите.Много хора в началото се колебаят,но няма гаранция,че след аборта ще можеш да имаш деца отново....щом е станало-запази си го малкия човек 😇😇

# 56
  • Мнения: 6 791
Решението и отговорността са твои и на бъдещия баща. Дори да замесиш родителите си, това дете няма да е тяхна отговорност. Ако не го искаш, махаш го, никой тук не може да ти каже, след това дали ще имаш 5 деца или ще имаш проблеми да забременееш някога, когато решиш.
Не е редно да се "извиняваш" с вашите. Бебето е нещо хубаво, колкото и да са го закъсали, такава новина би предизвикала радост. Ти мислиш друго, защото още си доста незряла и разсъждаваш като дете, не като родител. Майка ти ще може ли да си прости, ако разбере, че си направила аборт, заради нея? Не е редно да обременяваш родителите си с твоето решение, защото то трябва да е твое. Не е нищо, което да засяга тях. Сватба се прави за 15 мин, отиваш, разписваш и всичко е точно, така че това да не ти е дерт. И без това в сегашната ситуация, стандартна сватба е по-скоро мит.
Седнете, говорете и решете с приятеля ти.

# 57
  • Мнения: 102
На мен ми се струва, че търсиш оправдание да направиш аборт. Ами като не си готова, всичко е наред. Махни го и толкова. Но ако наистина е заради родителите ти, недей. Едно бебе може да повлияе положително на майка ти. Не знам защо си мислиш точно обратното.

# 58
  • Мнения: 118
Това е твърде лично решение, за което не бива да ти влияят някакви мнения в Интернет!

# 59
  • Мнения: 2 198
Според мен истинската причина е при/в мъжа. Не мога да дам категоричен съвет махни го/остави го, няма да дойда да ти го гледам аз.
Абортите сега не са като от едно време в някой гараж. Вече има и аборти с хапчета. Каквото и да решиш, късмет!

Общи условия

Активация на акаунт