Име за момче с буквата Л.

  • 5 052
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 339
Аз ли съм Недялка? 😆 Калина се казвам, приятно ми е! И не съм била в Япония, но в Англия и Испания ми харесват името!
Ако на авторката й харесва името Лео, нека си кръсти така детето, все пак най-важно е на нея да й харесва. Тук всеки просто си казва мнението.
Нямам против имена като Изабела и  Ясмина (например). Ако са ми на сърце, бих си кръстила така детето, просто защото ми харесват. Но кръщаването с чуждестранно име само и единствено, за да е удобно на чужденците ми е изключително смешно!  Нито се знае детето дали ще живее извън България, нито къде по света ще отиде. Няма универсални имена за абсолютно всяка държава! И ми е супер неприятна подигравката с българските имена. Не всички традиционни за България имена звучат архаично! И дори да се казваш Недялка, какво? Трябва да те е срам пред чужденците ли? За тях е просто непознато име и нищо повече!

# 46
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
А най-великият извод е че щом се предлагат български имена на жената с Л, а не безумици като Лука, значи задължително предлагащите са от малък град, от който не смятат да излизат в близките 40-50 години.

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 15:56 от Mimi Rose

# 47
  • Мнения: 6 764
И всъщност доста хора са предложили варианти (включително и аз и все с желаната буква), което е целта на дамата. Кой какво се изумява и защо, във форум....!? Или очаква всяко едно следващо мнение да потвърждава първоначалния вариант. Ако е така, защо всъщност ще е темата 🤔

# 48
  • София
  • Мнения: 1 977
Всички сме дали предложнеие за име с Л, което на "нас ни харесва", наистина едва ли целта на темата е всички да кажат о супер е Лео давйате смело😀
Всеки изказва позиция и да моята е, че в крайна сметка важното е на майката (и бащата) да им харесва, не виждам лошо в тази ми теория, мен какво ме грее, че на комшията името на детето ми може да му се стори остаряло, или на стринка ми, че и се вижда много модерно, а още по-малко ще мисля дали след 20 години дъщеря ми няма да отиде да учи в САЩ и съквартирантка и там да и е трудно да и каже името, ами ако съквартирантката е корейка милото ми дете, а то как ще и казва името.... предлагам световен закон един списък от стотина женски и стотина мъжки имена лесни са произнасяне и приети от всички нации и да няма кривване извън правилата, че много ще се мъчим с правопис и произнасяне 😀

# 49
  • Мнения: X
Вижте, дами, аз се шегувам. По моя край казваме КУДОША се 😆
И аз, като вас, изказах лично мнение и скочихте всички кааааак така ще кръщаваме деца с тез англоезични имена, при условие че Людмил е страхотно, а Лука е БЕЗУМИЦА!!!
Когато вие правите такива крайни заключения, някак си ви е окей, понеже си го гледате от вашата камбанария. За мен Лука е страхотно име, Лео също ми напомня само за готини хора, а Любозар и подобни са ми 🙈
Майка ми предложи Любен!

# 50
# 51
  • Мнения: 242
Името Лазар много ми харесва. Иначе, сега чета една книга и главният герой в нея е Леон. Много хубаво ми звучи, само че с българска фамилия не е толкова благозвучно.

# 52
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Лука е супер, но не и в България, защото е име на зеленчук. Съжалявам, но е смешно. Същото мисля и за името на племеника ми, тежи си на мястото там, където живее той и семейството му. Тук в България е нелепо дете да се казва така. Същото мислят и майка му, и баща му.

# 53
  • Мнения: X
Дори не се бях замисляла за тази връзка (лук).
Не знам вие как го произнасяте. Ма̀я като мая, сигурно също асоциирате.
Бас ловя, че сте били от децата, които са се подигравали на съучениците си за имената им.
Извинявам се на авторката, че разводнихме темата й.


Лука е супер, но не и в България, защото е име на зеленчук. Съжалявам, но е смешно. Същото мисля и за името на племеника ми, тежи си на мястото там, където живее той и семейството му. Тук в България е нелепо дете да се казва така. Същото мислят и майка му, и баща му.

# 54
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Не, не съм била, представете си. Но Вие явно сте била, защото не спряхте с обидите и жалките си опити да ме уязвите.

Мая е познато име в България, докато Лука не е. Не е и англоезично, нито международно. Изобщо....

# 55
  • Германия
  • Мнения: 3 426
Е как да не е познато в България? А свети апостол Лука? Има си и имен ден

# 56
  • Мнения: 553
По повод на Лейзър се сетих, че американците пък имат името Линк.
Линко или Ленко споменавано ли е? То не остана повече какво да се предложи. С тази буква има по-разнообразни и красиви женски имена.
Аз харесвам името Лиам, но не е българско и също като Лео не става за образуване на фамилия.

# 57
  • Мнения: 500
Е не, Линко и Ленко Joy

# 58
  • Мнения: 819
Хахаха, много се развеселих, нямало да пътува детето, ако се казва Любомир. Ами аз съм със сложно българско име (не се казвам Евчето) и не съм спряла да пътувам. А и работя за международна компания, комуникирам с 30 националности всекидневно. Горките ми чуждоземни колеги носещи имена като Ademosunro и Bartolomeu. Дано никога не се срещат с хора като вас, които дискриминират по име.

# 59
  • Мнения: 2 602
Аз харесвам Лазар. Не съм чела мненията назад освен от първа страница, но ако става дума за произнасянето: Лазар е вече познато име по света, особено пък в Америка заради Лазар Ангелов (един от най-известните бодибилдъри в света, за който не знае). :Д

Лео не ми харесва. Леон е хубаво име, но зависи. Не бих кръстила детето си така, ако ще отрасне в България. За чужбина е ок. От чуждестранните с Л харесвам Ленард, но в България, а и всъщност навсякъде може да е ле нърд (един вид le nerd) от децата със склонност към мобинг. :Д

С Л не харесвам Любомир и Лъчезар.

Общи условия

Активация на акаунт