Пари и помощ за тях в семейството

  • 6 452
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 036
Полезно е авторката да дефинира помощта.
Едно е да няма доходи и половинката да й брои залците и да се моли за пакет превръзки, а съвсем друго - да иска телефон последен модел.

# 16
  • Мнения: 876
Заедно сме от 8 години, женени от 6. За това време аз съм работила не повече от 2 години. Сметката в банката е обща, на името на двама ни. Но и когато не беше, аз пак имах карти от неговите.
И това положение е такова от ден първи на живота ни заедно. Тъй че ми е абсолютно непонятно какво в случая значи помощ.
И въпреки, че мъжът ми изкарва абсолютно всички пари вкъщи, когато искаше миналият месец да си купи колело, което е по-голям разход, дойде и ме пита дали одобрявам. След което ми купи подарък, за да ми благодари, че съм се съгласила да направим тази инвестиция. Това всичкото се нарича уважение.

Иначе съм била във връзка преди години, но не живеехме заедно. Бях останала без работа и нямах пари за билетче, за да идем до неговата квартира. Той си купи и остави мен да се возя без билет. Познайте колко време още останахме заедно?

# 17
  • Мнения: 6 307
Давайте си заеми, само че с лихва и пред нотаруис. А да и по банков път, в договора запишете кога са падежите и какви санкции ще има при неизпълнение. И никакво плащане в натура или бартерни сделки Simple Smile

# 18
  • Мнения: 10 999
Първо правило при мен: не разчитай на никой за нищо /ни на родители, ни на деца, ни на мъж,  ни на работодател/ пести и не харчи до колкото е възможно.
Аз давам много на всички...

# 19
  • Мнения: 1 073
Ние с ММ до скоро бяхме в ситуация, в която той не работеше, бюджета ни е общ, така че не се усети като 'да му помагам', просто парите ни бяха с една заплата по-малко, но на мен ми се вижда адски нормално и даже задължително, когато сте семейство да се подкрепяте по всякакъв възможен начин, емоционално, финансово и све...
Дори не става въпрос за питане, в ситуацията, то естествено трябва да се "подаде ръка" ... де да знам, аз приемам семейството като едно ЦЯЛО,

# 20
  • Мнения: 6 907
Какво подпомагане - аз съм финансов министър и разпределям бюджета. Колкото има, толкова.....

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Женени сме повече от 20 години.
Откакто се е родило детето,той изкарва много повече от мен.
Но бюджетът винаги е бил общ.
Ние сме семейство-едно цяло.И всичко е общо.

# 22
  • Мнения: 923
Разделени сме от 3 години.Освен редовната издръжка на детето и грижите,който полага за него-винаги когато изпитвам трудност помага.Включително,когато са били не сигурни за мен времена ,ми е превеждал суми ,с който мога да издържам себе си и детето за няколко месеца ,за да съм спокойна,но той знае,че съм разумна.
Докато сме били заедно не сме имали общ бюджет,но сме съгласували всичко-поемал е цялостната ми издръжка ,когато не съм работела,коментирали сме бъдещата ми работа и финанси,бизнес,дори е инвестирал в такъв,после заедно решихме,че това не е за мен и нас, като двойка.

# 23
  • Мнения: 41 959
Не само мъжът в такава ситуация трябва да помага на жена си, но и обратната важи - ако той е в трудно положение, жената трябва да удари едно рамо. Била съм и в тази, и в обратната. Помагали сме си.

+100

Ето един хубав цитат по въпроса. Не посочвам източника, защото в един или друг вариант го има на много места и този източник също е плагиатствал отнякъде, както и аз си го знаех също от десетилетия, но за по-лесно намерих готов словоред  Simple Smile
Цитат
Славянският корен на думата „съпруг/а“ означава „впрегнати заедно“, т.е. мъжът и жената са съвместно „прилепени“, както Библията учи, и че единият не може да тегли ралото без другия, т.е. животът и неговите несгоди трябва да се понасят от двамата заедно и еднакво.

Цитатът казва всичко - бракът не е война да не би единият да се мине и да даде малко повече, а е съюз между двама души да теглят житейския хомот рамо до рамо в добро и зло, радост и скърби, здраве и болести... Та какво остава за някакви си пари?

Ето и още малко вдъхновение по темата:

# 24
  • Мнения: 2 998
Съгласна съм, не може само мъжа да дава, за това са семейство, да си помагат хората но до колко? Къде е границата ? Колко би дала ти от себе си? Simple Smile
Какво значи колко би дал от себе си? Astonished Тук за математика ли говорим или за семейство, любов и уважение?
Аз бих дала всичко, знам че и мъжът ми е така.

# 25
  • Мнения: 1 376
Аз съм давала, но ако съм много "на червено" ме е срам да си призная. Естествено не е ставало въпрос за нещо сериозно и дано не се налага.

# 26
  • Мнения: 2 039
Въпроса е неясен.Ако сте семейство,какво значи помага?
Звучите изключително неуверено.може би връзката ви е скорощна.
За до пжлучите адекватни отговори,изяснете ситуацията  и с примери.Това не е просто любопитство,ако не поясните,не можете да получите помощ.
За протокола,много години съм била с по-високите доходи в семейството,после обратно,но всичко е било общо и големите разходи се обсъждат заедно.

# 27
  • Мнения: 21 741
Не само мъжът в такава ситуация трябва да помага на жена си, но и обратната важи - ако той е в трудно положение, жената трябва да удари едно рамо. Била съм и в тази, и в обратната. Помагали сме си.

Съгласна съм, не може само мъжа да дава, за това са семейство, да си помагат хората но до колко? Къде е границата ? Колко би дала ти от себе си? Simple Smile

Колкото има Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 187
Как така да потърсиш помощ от мъжа си? Той не вижда ли, че нямаш кинти? Не оставя ли преди да тръгне за работа 50лв на масата? Кво ядете, кво готвиш? Как съществуваш?
Ами ако няма? Ако изкарва само колкото да покриват необходимия минимум, откъде да ги вземе тези 50 лв., че да ѝ ги даде, и то всеки ден? Ами ако е някоя разсипница и вместо за пазар ги фуква в Мола?

# 29
  • София
  • Мнения: 39 117
Ох, и аз не мога да го разбера това за помощта. Лично и персонално на мен? А, да един път ми е покривал една кредитна карта, ама парите пак бяха отишли за храна и подобни, така че са пак общи...

Общи условия

Активация на акаунт