Нашите орхидеи – тема 33

  • 23 171
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Подкрепям написаното от a.n.d.r.e
Хубавото е, че като има здрави корени може да пусне базално кейки и бързо да стигне до цъфтеж.

Момичета, момичета.... Как ги намирате тези красоти незнам. Колкото и пъти да видя някъде в някой магазин орхидеи, всичките са все едни ошмулени, за нищо не ставащи.

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
И аз се чудя къде ги намират тези красоти. Днес си направих разходка до Лидл, орхидеите за 12лв. всъщност бяха минита мултифлора сложени в ф9 саксийки, никоя не ме грабна от 6-7бройки и си подминах. Едно Зиги загледах, но не ми хареса как изглеждат булбите и нищо интересно.

# 632
  • Мнения: 6 293
Аз основно от орхидеи.бг. Бялата е от борсата в обеля. От време на време бриколаж, но само след щателен оглед:-)

# 633
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Да ви покажа днес каква си купих, нали казвате че ако нямам такава да купувам 🙈😂. Ми купих я. Чисто бяла, бяла, пък и ако оцелее цена няма да има 😁

# 634
  • Мнения: 2 846
Аз откозах вчера поръчката, размислих се и ми се прииска по-интерсна. От тези в един цвят вече имам доста, купени с учебна цел. Simple Smile Но пък, домъкнах една мултифлора от Лидъл. Една единствена, различна от останалите розови и бели. Милата, беше все примряла, не е поливана може бе повече от няколко седмици, чак листетата и се набръчкали. Нека малко жувне и ще я снимам.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 17:11 от Sysly

# 635
  • Мнения: 5 790
Да ви покажа днес каква си купих, нали казвате че ако нямам такава да купувам 🙈😂. Ми купих я. Чисто бяла, бяла, пък и ако оцелее цена няма да има 😁

Аууууууу, такава булчинско бяла не бях виждала. Да е здрава, честита и цъфтежна. Ако ги кръщаваш - предлагам "Булката"

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 1 033
И аз се чудя къде ги намират тези красоти. Днес си направих разходка до Лидл, орхидеите за 12лв. всъщност бяха минита мултифлора сложени в ф9 саксийки, никоя не ме грабна от 6-7бройки и си подминах. Едно Зиги загледах, но не ми хареса как изглеждат булбите и нищо интересно.

Аз вчера в Хоуммакс, казаха че са ги получили преди няколко часа. И едни жълти харесах, но се спрях. Много бяха наблъскани една в друга и имаше със счупени цветоноси. Иначе имаше 3-4 саксии намалени от 54 лв. на 27 лв. Бяха големи, бели с 3-4 цветоноса и по две растения в саксия.

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Ангела много е красива и нежна. Дано те радва дълги години Hug

Много ми е далеч Хоуммакс, а и не знам дали ще е отворена външната част и дали ще са изкарали орхите, иска ми се Вандите да видя ако има, ама ще чакам да отворят строителните магазините най вероятно.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 17:11 от maya_76

# 638
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Аууууууу, такава булчинско бяла не бях виждала. Да е здрава, честита и цъфтежна. Ако ги кръщаваш - предлагам "Булката"  

dariVale, тъкмо си нямаше име, а без име не бива да стои. Нека бъде “Булката”, ще си ѝ кръстница 😂 пък дано върви на добре.
Истината е, че исках точно така да е бяла, но преди нямаше такива. Вчера я видях (бяха две) на количката като докараха новото зареждане в магазина и не можах да повярвам, че има толкова бяла. Е, днес ме чакаше, бяха сложени долу на тезгяха и не се виждаха много, иначе сигурно нямаше да я има.
Гледах и една друга дето много прилича на лиодоро, мирисах ужким ама не долових аромат и реших, че само прилича. Даже мислех да ви питам ама много щеше да ми стане с двете. Въпроса е за липса на място.

# 639
  • Мнения: 5 384
Честити придобивки на всички, много да са цъфтеливи Grinning

Аз си намерих тревичка циперис и я сложих между фалчетата. Не помня дали тук бях разказала, това растение пие и изпарява много вода, и така подобрява микроклимата. Поне така четох някъде. Само да не завъдя мушички с толкова влага...

Моите фаленопсиси, инатливи магарета, подкараха цветоноси, но после решиха, че не им се цъфти. Сега им растат корени и листа. Три броя са така, и стоят една до друга, започвам да си мисля, че нещо в условията им пречи да цъфнат.

# 640
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Те и моите фалчета от преди са се кротнали, ни листа, ни цветоноси ни коренчета. Ако не са новите да ме радват с цвят ще си е поле с марулки.
Ден-фал са живнали ма май са кейки. Само последната разви цветонос и в момента има два цвята и две пъпки дето пожълтяха.  То аз го купих с наченка на цветонос (1см) и в къщи порасна и цъфна. Все пак се надявам и на други цветоноси.

# 641
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Това са три от моите красавици.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 23:58 от lindor

# 642
  • Мнения: 194
Вещица, a.n.d.r.e. - благодаря ви. Ще я оставя - пък каквото стане това.

# 643
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Не се стърпях да ви поздравя, както и всички медицински работници Hug
Засега с едно отворено цветче, но огромно
И Роял Блу/ Белушка

# 644
  • Мнения: 36 489
Еха, исках да си взема точно като тази първата - прилича ми на ирис, имаше ги в Хоуммакс едно време, но се поколебах и изчезнаха... Лесно ли се гледа?

Общи условия

Активация на акаунт