Нашите орхидеи – тема 33

  • 21 641
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Милтония, при мен и хареса явно и доколкото сами се учим разбрах, че обича по често да се полива/накисва. Сега започнах да я кисна на 10дни, зима горе долу на две седмици, а лятото дори на по малко от седмица. Обича на светло не директно слънце. Според мен лесно се гледа или при мен булбести по вървят.

# 646
  • Мнения: 79
Аwww, мацки, страшни сте!! Heart Огромни красоти показвате! Много им се радвам Heart Eyes

От мен, малко стари снимки, някои се вече прецъфтяли, но други все още са си свежи
и почти не са загубили цвят през последния месец:




# 647
  • Русе
  • Мнения: 1 826
И при мен по-добре вървят и цъфтят булбести, ванди и други различни от фаленопсис. Фалчетата все с някакви проблеми.
Вещи, разкошен цимбидиум, разкошен!
А докато пиша, GirlintheRain показа много красота!

# 648
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Дойде Лео. Много ми е сладък и наистина има изключително приятен и нежен аромат:

# 649
  • Мнения: 2 726
Ето го и моето "жадно калугерче". Heart Eyes



Още напълно не е изпънало листа, правя му мокри компреси и се пече под лампата. И то дойде с гъба, освен че беше толкова дехитранирано, че приличаше на препикано мушкато.
Извадих гъбата, беше толкова сухо, че извадих и него. Почистих го, накиснах в тоник, после във вкоренител и го върнах в неговите корички като добавих нови и малко накъсан мъх.
Скрит текст:
Е, дано живее! Направих всичко което можах. Heart

# 650
  • Мнения: 36 196
Ето я снимката от Хоуммакс, от телефона ми, сега като я гледам се чудя защо не я взех веднага...
Скрит текст:

# 651
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Много е нежна, взимай я.

# 652
  • Мнения: 36 196
Обаче я няма сега; има други, а аз харесах точно тази (затова я снимах). Не знаех че някой ще ме изпревари.

# 653
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Значи, че твоята е на път да дойде. Пази снимката за сравнение и кажи да ти я запазят като дойде.

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Предпоследното мини отвори цветче, чакам още едно да цъфне. Това се оказа много бледорозово, но различно от другото бледорозово 🌸
Скрит текст:





# 655
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
От няколко дни се каня да надзърна в орхидея.бг, най-накрая му дойде времето и... направо се влюбих!
Скрит текст:

Има ли някой такава? Някакви по-специфични изисквания или капризи?
Ох... много ми легна на сърце!

Допълвам се със същите въпроси и за ето тази
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 21:29 от DamaPika

# 656
  • Варна
  • Мнения: 2 027
За първата четох доста отрицателни отзиви, за втората нищо. Бих си поръчала само 2-та. Simple Smile
Ако все пак поръчате и първата Ви желая късмет с нея и по- продължително съжителство. )

# 657
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
От страницата им във ФБ. Dendrobium Kick Covid 19 Grinning

# 658
  • Мнения: 6 213
DamaPika, аз си взех от тях първата:-)
Много лек аромат, вече два месеца и половина е при мен и няма паднало цветче от цъфтежа, с който я купих. Мисля че я пусках преди няколко страници..
Грижа се като за останалите.
В по-далечен план не знам как ще се държи.

# 659
  • Мнения: 14 718
Ауу лоши жени! Искам ги всичките,които показвате,дори и Ковид 19! Добре,че нямам нито магазини наоколо,нито пари,нито място. 😆🙈
Обаче най-много ми хареса първата показана от Дама Пика! 😍 Уникална е!

Общи условия

Активация на акаунт