Аз няма от мечтата си да се откажа, чертички две тук скоро ще покажа ! ~бебеправене 385~

  • 27 635
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Здравейте, първо честито на бременните момичета. аз не пиша редовно, писах веднъж два пъти в предната темичка, но ви чета доста редовно. То нямаше и какво ново да пиша. Предния месец не се получи, както си правех сметката да посетя лекар. Не съм следила овулация, просто се отпуснахме и си дадохме още един месец шанс. Сега имам вече записан час за преглед за 22.03. да видим къде се крие проблема и защо това бебе не става. Само че този месец се случва нещо странно. Принципно цикъла ми е на 34 дни, понякога по-дълъг, рядко по-кратък. Та последния ми беше на 31.01 следователно трябваше да ми дойде на 5/6 март. Обаче на 26.02. имах розово зацапване веднъж, което следващите дни премина в кафеникаво, но продължи 3-4 дни и то по веднъж на ден и спря. Всъщност се появи после 1-2 пъти още през няколко дни и към днешна дата няма нищо. Гледам да не се надявам много и смятам да изчакам още някой друг ден и да направя тест преди да е дошло време за прегледа ми. Просто изчаквам защото се е случвало да имам закъснение и 10 дни и искам като направя теста да покаже възможно най- вярно. А и през  предишната ми бременност имах болки в гърдите, само че нямам спомен кога се бяха появили, а сега нямам такива, нищо не усещам, което да подсказва бременност, освен леки спазми като ПМС и то само вечерта. Та така... не искам да се надявам много, че после се разочаровам много, но поне си споделих с вас. Благодаря на изчелите ме до край, желая скорошен успех на всички тръпнещи в очакване момичета🍀🍀🍀

# 46
  • Мнения: 2 487
Winter При Персенска бях в Надежда. И моето АГ Джонгова мисли така. Гледали съотношението м/у FSH и LH.

Половинката прави предната СГ и SDI в Адела, за това ги споменах. Витекса дават го, че понижава пролактина, но при мен изглежда покачва прогестерона и ми е висок на 3ти ден, което пречи също. При мен пролактина е висок заради стрес.., някои месеци е наред, други не..

И да забравих Iren и Манди, стискам и на Вас палци. Добре, че winter-чето да ме подсети. Има доста нови момичета и се чувствам като в първи клас, трудно помня какво съм прочела...

# 47
  • София
  • Мнения: 2 087
Да ни е честита новата тема и ви благодаря за милите думи ! Blush
Имате още време за вълшебното списъче - на ЛС. Memo

Много успех на момичетата в
процедури ! Flowers Four Leaf Clover
Одри, ей на това му се казва новина, от кога чакам ! Flowers Four Leaf Clover

Много се радвам, че се появиха толкова нови момичета, някак се освежи темичката. Relieved

Миналата година пролетните теми бяха много успешни, надявам се и тази година да са така. На няколко човека им е крааайно време да се изнасят от тук.
За целта, мятам памперси на поразия. Grinning

Арви, видях те, не се крий. Kissing Heart

# 48
  • Мнения: 1 495
Здравейте, първо честито на бременните момичета. аз не пиша редовно, писах веднъж два пъти в предната темичка, но ви чета доста редовно. То нямаше и какво ново да пиша. Предния месец не се получи, както си правех сметката да посетя лекар. Не съм следила овулация, просто се отпуснахме и си дадохме още един месец шанс. Сега имам вече записан час за преглед за 22.03. да видим къде се крие проблема и защо това бебе не става. Само че този месец се случва нещо странно. Принципно цикъла ми е на 34 дни, понякога по-дълъг, рядко по-кратък. Та последния ми беше на 31.01 следователно трябваше да ми дойде на 5/6 март. Обаче на 26.02. имах розово зацапване веднъж, което следващите дни премина в кафеникаво, но продължи 3-4 дни и то по веднъж на ден и спря. Всъщност се появи после 1-2 пъти още през няколко дни и към днешна дата няма нищо. Гледам да не се надявам много и смятам да изчакам още някой друг ден и да направя тест преди да е дошло време за прегледа ми. Просто изчаквам защото се е случвало да имам закъснение и 10 дни и искам като направя теста да покаже възможно най- вярно. А и през  предишната ми бременност имах болки в гърдите, само че нямам спомен кога се бяха появили, а сега нямам такива, нищо не усещам, което да подсказва бременност, освен леки спазми като ПМС и то само вечерта. Та така... не искам да се надявам много, че после се разочаровам много, но поне си споделих с вас. Благодаря на изчелите ме до край, желая скорошен успех на всички тръпнещи в очакване момичета🍀🍀🍀
И при мен се случва нещо подобно и аз се опитах да потърся отговорите, но няма как да ги знаем преди да се появи 2ра черта на теста. Моят цикъл е на 27-28 дни и трябва да дойде тези дни, максимум до 3 дни. Преди 1 седмица започна да ми прицапва кафеникаво, розово, но нямаше кръв. Беше много оскъдно, по няколко капчици на ден. Това продължи около 6 дни. Сега спря и очаквам цикъл, но него го няма. Правих тест, но беше рано съответно е отрицателен. Ако не ми дойде до 3 дни ще правя пак тест. Ти защо не направиш един тест, мисля, че ще ти отчете дори с нередовен цикъл?

# 49
  • Мнения: 667
Отново прекрасна темичка, успешна да ни е! За мен миналата явно беше късметлийска, нека тази да е за останалите и да се омитаме всички от тук.
Аз пиша защото сега се сетих нещо да ви споделя. Покрай темата за опитите, ние януари бяхме си дали почивка и се отчетохме точно два пъти (може и 1 да беше, но аз не записвам веднага и понякога забравям, от кумова срама сложих още едно сърчице да има там.) Та отчетливо си спомням че точно в случая, когато явно е станало изпитвах силен дискомфорт по време на акта, сякаш шийката на матката ми беше слязла надолу, не знам как да го обясня точно.. ☺ Даже мислех да спрем, но стиснах зъби и си свършихме работата. До сега никога не ме е боляло така, не знам дали е било заради овулацията, но сега се присетих и ми стана доста любопитно... при вас нещо такова случвало ли се е?

# 50
  • Мнения: 1 506
Здравейте, момичета.
Рядко пиша, но всеки ден ви чета.
Радвам се за всяка втора чертичка! Искрено се надявам скоро и аз да видя:))

Споделих в старата тема, че правим опити от декември. Тогава обаче имах стресиращи събития и януари ми закъсня, дойде и с 20 дни закъснение. Правих си тестове, разбира се. Нямаше бременност. Стрес е бил.

Февруари си правих тестове за овулация, всеки ден, нямаше нито 1 ден с по-настиена от първата втора черта. Пари на вятъра. Побеснях. Дойде ми.
Март месец след цикъла ми отидох на гинеколог и замери доминантен фоликул  -13 мм
Каза ми да ида при нея пак след уикенда, понеделник, 8 март. За съжаление, беше се спукал вече. Правихме опит преди това.
Реално шансът да сме оцелили момента не е много голям. Поне разбрах кога горе-долу е била овулацията - била е  някъде на 15-ти ден.
Цикълът ми е на около 30 дни. Сега все пак се надявам да не ми дойде в края на март, но дори да се случи, другия месец пак ще ходя на лекар, за да засече овулация. Наистина това с лентичките не ми се получава.

Стискам палци на всички! Искам темата да гръмне от положителни резултати през март и април. Да бъде!

# 51
  • Мнения: 16
Здравейте, първо честито на бременните момичета. аз не пиша редовно, писах веднъж два пъти в предната темичка, но ви чета доста редовно. То нямаше и какво ново да пиша. Предния месец не се получи, както си правех сметката да посетя лекар. Не съм следила овулация, просто се отпуснахме и си дадохме още един месец шанс. Сега имам вече записан час за преглед за 22.03. да видим къде се крие проблема и защо това бебе не става. Само че този месец се случва нещо странно. Принципно цикъла ми е на 34 дни, понякога по-дълъг, рядко по-кратък. Та последния ми беше на 31.01 следователно трябваше да ми дойде на 5/6 март. Обаче на 26.02. имах розово зацапване веднъж, което следващите дни премина в кафеникаво, но продължи 3-4 дни и то по веднъж на ден и спря. Всъщност се появи после 1-2 пъти още през няколко дни и към днешна дата няма нищо. Гледам да не се надявам много и смятам да изчакам още някой друг ден и да направя тест преди да е дошло време за прегледа ми. Просто изчаквам защото се е случвало да имам закъснение и 10 дни и искам като направя теста да покаже възможно най- вярно. А и през  предишната ми бременност имах болки в гърдите, само че нямам спомен кога се бяха появили, а сега нямам такива, нищо не усещам, което да подсказва бременност, освен леки спазми като ПМС и то само вечерта. Та така... не искам да се надявам много, че после се разочаровам много, но поне си споделих с вас. Благодаря на изчелите ме до край, желая скорошен успех на всички тръпнещи в очакване момичета🍀🍀🍀
И при мен се случва нещо подобно и аз се опитах да потърся отговорите, но няма как да ги знаем преди да се появи 2ра черта на теста. Моят цикъл е на 27-28 дни и трябва да дойде тези дни, максимум до 3 дни. Преди 1 седмица започна да ми прицапва кафеникаво, розово, но нямаше кръв. Беше много оскъдно, по няколко капчици на ден. Това продължи около 6 дни. Сега спря и очаквам цикъл, но него го няма. Правих тест, но беше рано съответно е отрицателен. Ако не ми дойде до 3 дни ще правя пак тест. Ти защо не направиш един тест, мисля, че ще ти отчете дори с нередовен цикъл?
Ще направя тест просто изчаквам още ден-два да видя дали няма да ми дойде, тъй като за година и половина вече се нагледах на самотни чертички... С това зацапване се озадачих, защото и преди се е случвало, но винаги е преминавало в менструация, а сега изчезна просто. От друга страна пък нямам никакви симптоми за бременност, по скоро вечер имам леки спазми все едно ще дойде, но отминават.

# 52
  • Мнения: 110
Много благодаря, момичета ❤️
Доста ме е страх, имам доста спазми и все се моля да не ми дойде..
Дано наистина всичко се развива добре
Heart

# 53
  • Мнения: 1 044
Много се радвам да видя мое предложение в заглавието на темата Blush Като съм кръстница, нека съм и орисница! Нека тази тема да е най-пълна с положителни тестове и добри новини! Heart

Много набързо и през ред и през мнение минах по темата и се извинявам, ако изпускам някой, но задължително пожелавам от сърце успех на Одри и kalestia! Heart

# 54
  • Мнения: 2 606
Блускай и Марчелси, и от мен сърдечно честито!! Както и на всички, които съм пропуснала-малко чета по диагонал последните дни!!
На Одри, калестиа и всички останали стискам палци!
Честит рожден ден, кремену6а!

Аз се чудя от добавките, които включих, дали може да съм разбутала нещо. Например от омега 3 или от фолиевата киселина или дори от инозитола. Имам още от след овулацията пмс-подобни симптоми. Омега 3 увеличава ли естрогена?

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 12:52 от snowwhite12

# 55
  • Мнения: 1 442
Не, специално омегата нищо не може да ти обърка, поне аз не знам Grinning Фолиевата също, симптомите може да са от бременност или просто ПМС не се вглеждай толкова Wink

# 56
  • London
  • Мнения: 580
Аз също приемам много добавки, не съм имала проблем, регулираха ми цикъла напълно.

При мен дойде лелката днес. Точна като по часовник. Фалшива тревога си беше онзи тест. Хем не му вярвах, хем малко се разочаровах. Смесени чувства.
Но нищо, винаги има следващ път ❤

# 57
  • Мнения: 2 606
Благодаря ви, момичета!
Официалните опити почват от следващия цикъл или след ваксина, още чакам едни витаминни резултати, подготвям се (даже ми е неудобно да пиша в темата без толкова практически опит като вас, дами :Д). Шансът да съм бременна от едно разгорещено пазене преди седмица е почти никакъв.
Само да не разбутам цикъла. В момента взимам: йод, бразилски ядки, инозитол, фолиева, витамин Д, б комплекс, витамин Ц, омега 3 от рибено масло и няколко пъти пробвах л-тирозин, но още ме е страх да го пия редовно (аминокиселина е).

# 58
  • London
  • Мнения: 580
Значи ще вървим заедно 😁
При нас беше първи месец на опити, така че нямам право да се оплаквам, на фона на много момичета, които се борят от повече време. 🌹

Аз приемам пренатални витамини, омега, б12 и витамин Д. Специално бях дефицитна на витамин Д, та го приемам на по-висока доза . (То как да видя слънце в тази Англия, не е спряло да ни вали от 10 дни) 🤪

# 59
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Аз след като пих инофолик комби (инозитол плюс фолиева) миналото лято, тогава ми се удължи цикълът и овулацията отиде от 15-16 ден на 18-20. Това беше единствената промяна тогава, щитовидната беше в норма, бяха ми по-спокойни месеци даже. После забременях, последва миседа и трите следващи менструации бяха съответно на 35, 29 и 33 дни.

Аз си карам на селен, цинк, вит д и вит б12 метилиран. В края на месеца мисля да правя 2 седмици почивка и да пускам контроли. Селена и цинка от едно време си знам от първия ендокринолог, че се пият 3 месеца и после 3 месеца се почива. Оттогава поне зимно време гледам да ги включвам задължително, отразява ми се добре.

Общи условия

Активация на акаунт