Едва ДЕВЕТОКЛАСНИКЪТ училище позна и бързичко го върнаха обратно у дома

  • 45 482
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 908
Честит (ми) празник! Емблематична гимназия за нашия град!
Отдавна нямам връзка с нея, надявам се да е запазена жаждата за творчество и търсещият дух!

# 61
  • Мнения: 2 071
Скрит текст:
Елица е моята дъщеря, от 9"З" клас.

# 62
  • Мнения: 11 908
Пак за празника, ако сте членове на групата във ФБ "Четвърта езикова гимназия" или от сайта на гимназията непременно гледайте виртуалния концерт.както и вечерта на езиците! Превъзходни са! Във виртуалния концерт са представени художествени творби на децата, картината на детето на Славена е уникална!
Допълвам - даже и да нямате отношение към тези езици или към училището, гледайте ще ви се напълнят очите и сърцето!

# 63
  • София
  • Мнения: 6 094
Честит Тодоровден! Да са живи и здрави имениците в темата!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 055
Честит празник на имениците и техните семейства!
На първа пролет ми е леко зимно, но пожелавам на всички да ни е слънчево в сърцата!!

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Честита пролет, приятели! Честит Тодоров ден на всички, а на имениците специално! Sparkling Heart

slavena, уникална е тази наша Е. !!! А как ме развълнувахте бивши гимназисти с любовта си към училището...Revolving Hearts

Да споделя, че наборът беше ковидясал. На 8-ми март след училище му беше отпаднало. Тогава също се разбра, че имат съученик с положителен тест, който е бил в първите два присъствени дни (повече от 48 часа не са били контактни, а и те въобще не комуникират двамата). На 9-ти (вторник) вдигна температура около 38.5С. Аз нали споделих миналата седмица, че и двамата си бяха в къщи, защото сестра му пък покашляше. Към петък, когато взех бележка от ЛЛ, че вече нищо им няма, младежът сподели, че храната имала странен вкус Rolling Eyes Взех антигенен тест от аптеката, дори не бръкна в носа указаните 5 см, излезе положителен. Карантинирахме се - цяла седмица гмеж в къщи, начело с главата на семейството, който се чудеше как ще оцелее. Оцеляхме, даже добре ни беше и да чукам на дърво, няма ни нищо. Днес тестът вече е отрицателен. Ние така или иначе си стоим вкъщи и дано с това да сме приключили близките срещи с covid! Наборът още отказва Киндер Буено, а го яде в количества от години. Чувам аз, че много бавно се възстановява вкусът, обоняние не е губил. Ако ще спре буеното и шоколада, нямам против Satisfied

# 66
  • София
  • Мнения: 3 825
Ани, дъщеря ми си беше загубила и вкус и обонянието. При нея вкуса се възвърна за около седмица, но обонянието за около две. Към 11 - 12 ден сериозно започнах да се притеснявам, защото четох че при някои хора липсата продължавала и с месеци.
Стискам му палци скоро да се възстанови напълно.
Честит имен ден на празнуващите днес!
Честита пролет Nature Snowflake

# 67
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Ани, наборката боледува в началото на ноември и още от време на време има проблем с вкуса и особено с подправки.
При всеки е различно.

# 68
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Месец и половина след боледуването аз все още нямам обоняние. Четох за различни упражнения за стимулиране на нервните окончания в носа, което включва душене на силни миризми като оцет, силни подправки, етерични масла, като идеята е да се сменят постоянно в рамките на 10 минути. Правя го от няколко дни и вече усещам съвсем леко миризмата на оцет, така че продължавам да душа като хрътка:)
И се шегувам у дома, че сега е баш моментът да сложа едно кимчи да ферментира, да му мислят другите:)))

# 69
  • Мнения: 2 071
Ооо, аз Ковид карах края на ноември, а още нямам обоняние като хората, но иначе антитела - бол Simple Smile

# 70
  • Мнения: 11 908
Спешна молба!!!
Моля, който има учебник по химия за 9 клас, втора част на ИИЧЕ, на "ПРОСВЕТА 1945"да ми прати на снимка от 32 до 35 стр вкл.

Не зная защо, мъжът ми е поръчал в началото на годината на "Просвета плюс". А имат дълго домашно и нямаме учебник, както се оказва.

# 71
  • Мнения: 2 071
Видях сега, и нашия е на Просвета плюс...

# 72
  • Мнения: 2 399
Изпратих

# 73
  • Мнения: 11 908

Благодаря още веднъж!  Flowers Hibiscus

Човек трябва да си отваря очите на две не, ами на 2002
Поръчахме, според указанията на учителите учебници, хайде да са нови, уж да е по- приятно ученето. Заради ИИЧЕ, както знаете, учебниците са две части. Като ги получил мъжът ми, отмятал само вид и брой. Хитреците изпратили първа част на Провета 1945 но втора-на Просвета плюс. Географията 2 част пък беше с липсващи 30 страници и повтаряща се кола. И тъй като учебници за 2 срок, кой да гледа.
Руският език пък едно издание, един учебник, досега се оказа, че поне 3 упражнения са различни, учителката поправя, не е вярно, синът ми спори, докато се разследва случаят, полвината час минал.  После се разбра, при едните деца едно, при другите-друго.

Що ли взех да ги разбирам тоталитарните режими(шегувам се, разбира се)

# 74
  • София
  • Мнения: 6 094
Аз да допълня Светкавица.
В началото на годината са посочени едни учебници, ама дай да сменим някой друг за втория срок.
В изданието на учебната тетрадка от 2019 тук-таме липсват части от условията на задачите, ама това не пречи да си го продаваме в книжарницата. Поне един подлистник с печатните грешки да бяха добавили. Angry
К'во викаш за тоталитарните режими?

Общи условия

Активация на акаунт